کد خبر : 467             آخرین آپدیت : 1396-07-03 08:13:00          تعداد بازدید : 62238

بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )

موسسه آرمان وحدت به موسسه ملل واگذار شد .. با اطلاعیه شماره یک ملل ادغام ملل و آرمان رسما انجام شد . تجمع سپرده گذاران مقابل موسسه توسعه اهواز و بستن خیابان ، شایعه ورشکسته شدن موسسه آرمان ایرانیان وحدت البرز موسسه توسعه اهواز شعبه کوروش کوی ملت کیانپارس زیتون گلستان کمپلو
در ادامه داستان های دنبال دار ورشکسته شدن موسسات اعتباری مجوز دار از بانک مرکزی ، بعد از ورشکستگی ثامن الحجج و بعد از اینکه کاسپین به عنوان اولین موسسه مجوز دار بانک مرکزی پول سپرده گذارها را نداد الان موسسه آرامان ایرانیان (وحدت) اعلام کرده با توجه به قفل شدن پولهاش توسط بانک مرکزی به مشکل نقدینگی خورده و دیروز هم مردم خرم اباد مقابل شعبه این موسسه برای گرفتن پولشان تجمع کردن که ممکنه این بحران فردا به اهواز هم بکشد .

به گزارش بامرام : موسسه آرمان ایرانیان که جدیدا تابلو خودش را با نام توسعه تغییر داده و با توسعه که موسسه ای مجوز دار از بانک مرکزی است ادغام شده و حتی برای آسودگی خیال سپرده گذارها عابربانک نصب کرده ، حالا دچار چند سری مشکل پی در پی شده که میتونه هر موسسه مالی در دنیا را از پای در بیاره . اولین مشکلش را از تجمعات مردم مقابل موسسه کاسپین گرفت که بابت اون تجمعات از آنجا که خیلی ها گمان میکردن کاسپین با آرمان یکی است رفتن و پولشان را در اوردن . این اولین بحران نقدینگی این موسسه بود . بعد آرمان البرز در کرج دچار مشکل شد باز خیلی ها گمان کردن آرمان البرز با آرمان وحدت یکی است حجوم اوردن پولشان را از این موسسه خارج کردند .

همین شد که موسسه آرمان وحدت بعد از چند ضربه اساسی به فکر تغییر نام افتاد و رفت با موسسه توسعه ادغام شد و جالب اینکه در سایت خود موسسه توسعه هیچ اشاره ای به شعبات تازه ادغام شده نشده تا مردم خیالشان راحت بشه که خود موسسه توسعه زیر بار این ادغام رفته یا نه . خلاصه این ادغام هم گویا کار را بدتر کرد و حالا مدعی هستن بانک مرکزی پولهای موسسه را قفل کرده . اگر همین یکی دو روزه مشکل حل نشه موسسه بعدی که دچار مشکل خواهد شد موسسه توسعه است قطعا وقتی مردم ببینن جمعیتی جلوی تابلو توسعه تجمع کردند و توسعه پول مردم را نمیده دیگه توجه نمیکنن این توسعه همان آرمان وحدت است یا همان توسعه اصلی و قدیمی که در کیانپارس از اول شعبه داشت .
با این روال باید ترسید از روزی که از بی تدبیری مسئولین دولت فعلی بانک های عضو شتاب هم ورشکسته بشن و مردم برای گرفتن پولشان مقابل بانک ها تجمع کنند .
تجمع موسسه توسعه اهواز
تکمیلی : مصاحبه با خانم عالیپور از همکاران موسسه اعتباری آرمان ایرانیان ( توسعه ) اهواز

تکمیلی : حساب ها تا شنبه مسدود است
محمد حسن کجباف معاون فرماندار شوشتر گفت : مشتریان موسسه توسعه در شوشتر به دلیل اینکه حساب های آن ها مسدود شده بود،امروز در مقابل این موسسه تجمع کردند.
وی با بیان اینکه فعالیت سیستم های این موسسه در روز چهارشنبه متوقف شد گفت:بانک مرکزی به دلیل محافظت از حساب مردم و جلوگیری از اختلاس احتمالی حساب مشریان این موسسه را مسدود کرد.
معاون فرماندار شوشتر افزود: با رایزنی که توسط استاندار خوزستان با بانک مرکزی انجام گرفت روز شنبه ششم خرداد حساب مشریان مجدد باز می شود.
کلمات کلیدی : ورشکستگی موسسه آرمان اهواز ورشکسته شدن و تجمع مقابل موسسه توسعه اهواز

تکمیلی 7 خرداد : یکشنبه شد و بازگشت پول خبری نیست . مردم مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند . در حالی که استانداری ابتدا وعده بازگشت مبالغ در شنبه را داده بود و خبری نشد و در حالی که مدیرعامل موسسه مصاحبه کرد و گفت یکشنبه پولها را برمیگردانیم و باز خبری نشد امروز صبح جمعیت زیادی مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند . استاندار خوزستان هم در مصاحبه ای گفت مگر مردم موقع حساب باز کردن در این موسسه از استانداری اجازه گرفتند که حالا از ما پولشان را میخواهند و البته معلوم نکرد جایگاه نهادهای حکومتی در نظارت بر فعالیت موسسه ای به این بزرگی با بیش از 10 شعبه در اهواز چیست و آیا سالها فعالیت این موسسه در خیابان های اصلی شهر جلوی چشم مردم و مسئولین به معنی مجاز بودن آن نیست ؟ جالب اینکه کلمه زیر نظر بانک مرکزی هم در روی همه تابلوهای این موسسه تا قبل از تغییر نام به توسعه نوشته شده بود .


7 خرداد : فیلم های تاسف بار از حمله با سنگ و آجر به موسسه آرمان در حضور پلیس ضد شورش در تجمع سپرده گذاران
تکمیلی : 8 خرداد : موسسه آرمان در اطاعیه ای اعلام کرد از دوشنبه 8 خرداد شعبه های زیر فعال هستند و باقی شعبه ها تعطیل هستند .. البته شعبه هایی که باز هستند پول نمیدن و فقط برای توضیح دادن به مردم باز هستند .
1_چمران: کیانپارس بین خ 11 و12
2_وهابی:خ شهید وهابی نبش خ 10کیان آباد
3_گلستان:خ فروردین بین دی و آذر
4_شریعتی:چهارراه زندخ اباذر بین ادهم و کرمی خیاط
5_زیتون:خ کمیل روبه روی پارک
6_انقلاب:بلوارانقلاب بین قصرشیرین و امیرکبیر
7_امانیه:بین بوعلی و دز شرقی جنب بانک انصار
8_پادادشهر:نبش خ 14شرقی

تکمیلی 15 خرداد :
وعده استاندار خوزستان به سپرده گذاران آرمان:
مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان بزودی حل می شود
استاندار خوزستان گفت در نشستی که شب گذشته در تهران با سیف رییس کل بانک مرکزی داشتم برای حل مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان به توافق رسیدیم.
غلامرضا شریعتی افزود: با توجه به اینکه ۶۳ درصد یکی از بخشهای موسسه آرمان مربوط به استان خوزستان است مقرر شد بانک مرکزی با اولویت استان خوزستان در روزهای آتی جلوی حسابهای سپرده گذاران این موسسه در خوزستان را باز نماید.
وی گفت:سیف به معاون خود حیدری دستورات لازم را برای برطرف شدن سپرده گذاران آرمان در خوزستان صادر کرد.

تکمیلی 30 خرداد : سپرده گذاران آرمان 24 ساعت است که شعبه پاداد اهواز را اشغال کردند و تا صبح در شعبه ماندند . همچنین در فیلم دیگری که منتشر شد سپرده گذاران به بانک ملی شعبه امانیه حمله کردند

تکمیلی 12 مرداد : مسئولیت دارای و بدهی های موسسه آرمان (وحدت) ، به صورت رسمی به موسسه ملل که مجوز بانک مرکزی را دارد واگذار شد . بانک مرکزی در اطلاعیه ای این موضوع را اعلام کرد و گفت سپرده گذاران موسسه آرمان وحدت منتظر اطلاعیه های بعدی باشند و ار مراجعه به شعب موسسه ملل خودداری کنند تمام عملیات های آینده برای بازپرداخت پول سپرده گذاران آرمان در همان شعبه ای که افتتاح حساب کردند انجام می شود .
رئیس بانک مرکزی با این وجود اعلام کرد این واگذاری به معنی تضمین بازپرداخت پول سپرده گذاران نیست و مسئولیت هرگونه کسری بر عهده خود موسسات غیر مجاز است و ما در حال حاضر در حال بررسی دارایی و بدهی موسسه آرمان هستیم .

تکمیلی 1 مهر 96 : پرداخت تا سقف 3 میلیون تومان
مروز پنجشنبه 30 شهریور اطلاعیه شماره 4 موسسه ملل : جدول زمانی پرداخت تا 3 میلیون تومان منتشر شده،
به نقل از روابط عمومی موسسه اعتبار ملل، پیرو اطلاعیه‌های قبلی این موسسه در مورد ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مصوبه شورای پول و اعتبار برای واگذاری مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار منحله وحدت (آرمان) به موسسه اعتباری ملل بدینوسیله به اطلاع سپرده‌گذاران می‌رساند با توجه به بررسی‌های انجام شده در تمامی شعب آن تعاونی و کسب مجوزهای لازم از مقامات ناظر و مراجع ذی‌صلاح موسسه اعتباری ملل مطابق با برنامه زمان‌بندی جدول ذیل از سپرده‌گذاران محترمی که مانده سپرده آنها در پایان روز 31 فروردین 96 تا سقف مبلغ 30 میلیون ریال بوده است دعوت به عمل می‌آورد که با در دست داشتن اصل و تصویر شناسنامه، اصل و تصویر کارت ملی و اصل دفترچه حساب یا گواهی سپرده به شعب افتتاح کننده حساب در تعاونی اعتبار منحله وحدت (آرمان) مراجعه کنند.

ضمنا چنانچه شعبی که در آن افتتاح حساب کرده‌اند در سایر شعب ادغام شده باشد می‌توانند به نزدیک‌ترین شعبه تعاونی اعتبار منحله وحدت مراجعه داشته باشند.
بدیهی است برنامه زمان‌بندی برای سایر سپرده‌گذاران نیز متعاقبا پس از کسب مجوزهای لازم از مقامات ذی‌صلاح اعلام خواهد شد.
از سپرده‌گذاران خواهشمند است جهت جلوگیری از اتلاف وقت و سهولت در انجام کار صرفا در تاریخ‌های تعیین شده به شعب تعاونی مذکور مراجعه کنند.
از سپرده‌گذاران محترم تعاونی اعتبار منحله وحدت تقاضا دارد در صورت وجود ابهامات احتمالی با شماره تلفن‌های 88683153-88682511-02188682871 از ساعت 8 تا 14 تماس حاصل و از مراجعه به شعب موسسه اعتباری ملل خودداری کنند.

کسانی که حرف اول نام خانوادگی آنان الف است روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (12 و 13 مهر) و حرف ب روز شنبه 15 مهر؛ حروف ب تا ج یکشنبه 16 مهر؛ چ تا هـ دوشنبه 17 مهر ؛ خ تا د سه شنبه 18 مهر ؛ ذ تا ر چهارشنبه 19 مهر؛ باید مراجعه کنند.
کسانی که حرف اول نام خانوادگی آنان ز تا س است باید پنجشنبه 20 مهر؛ و حروف ش تا ص شنبه 22 مهر، ض تا ع یکشنبه 23 مهر، غ تا ق دوشنبه 24 مهر و ک تا ل روز سه شنبه 25 مهر و حرف م روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (26 و 27 مهر) و حرف ن تا ی روز شنبه 29 مهر باید مراجعه کنند.
بنا بر این گزارش تمام حروف جا مانده از روزهای قبل همچنین می توانند روز یکشنبه 30 مهر و دوشنبه اول آبان مراجعه کنند.
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

مال باخته .دزفول ( 1396-07-30 20:39 )
چرا سپرده های اشتراکی زیر 3 تومن و نمیدن رفتیم گفت فعلا معلوم نیست کی میدن

الیگودرز ( 1396-07-30 15:41 )
سلام دوستان من امروز ملل کارتم گرفتم برا سپرده زیر ۳ تومن اما وجه داخلش نیست گفتن شارژ میشه ..کسی هست که براش شارژ شده باشه؟

سمیه خوزستان ( 1396-07-21 03:25 )
به اسم اسلام حکومت میکنن که راحت دزدی کنن بخورن و ببرن و به ریش مردم بخندن همش تظاهر

علی اهواز ( 1396-06-17 01:50 )
اطلاعیه شماره ۳ موسسه اعتباری ملل در خصوص تعاونی اعتبار منحله وحدت

بنام خدا
با عرض سلام و ادب و احترام و تبریک ولادت با سعادت حضرت امام علی النقی (ع) و همچنین تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، عید اکمال دین و اتمام نعمت، بدینوسیله به استحضار مشتریان و سپرده گذاران محترم تعاونی اعتبار وحدت می رساند؛
با تکیه بر الطاف بیکران خداوند منان و عنایات ائمه اطهار(ع) با تلاش شبانه روزی همکاران موسسه اعتباری ملل و همکاری اعضای هیات تصفیه و مدیران ارشد تعاونی اعتبار وحدت، کار بازرسی و شناسائی وضعیت ترازنامه (منابع، مصارف و...) شعب تعاونی، توسط تیم های بازرسی موسسه روز گذشته پایان یافت و گروهای بازرسی پس از بازگشت از ماموریت در اسرع وقت نسبت به جمع بندی و ارائه گزارش اقدام خواهند نمود.
همچنین کار شناسائی املاک و سایر دارائی‌های تعاونی نیز کماکان در حال انجام بوده، ارزیابی تعدادی از املاک انجام و با تعیین کارشناس رسمی دادگستری بزودی مورد کارشناسی قرار خواهند گرفت و بخشی از املاک نیز که دارای نقص یا کسری مدارک و یا دارای معارض هستند در حال رایزنی با هیات تصفیه، بانک مرکزی و قوه قضائیه هستیم که انشاءالله هرچه سریعتر تعیین تکلیف شده و کارشناسی و ارزیابی امکان پذیر می گردد.
بدیهی است گزارش های واصله پس از جمع بندی تقدیم بانک مرکزی خواهد شد و حسب نظر مراجع ذیصلاح، امید به خدا کار پرداخت سپرده‌ها آغاز می گردد.
در پایان از صبوری تمامی مشتریان و سپرده گذاران ارجمند تعاونی اعتبار منحله وحدت که در این فرآیند به خوبی و با متانت تمام و کمال، خدمتگزاران خود را در موسسه اعتباری ملل همراهی و همیاری می نمایند صمیمانه سپاسگزاریم.

مجدداً تاکید می شود اخبار و اطلاعات مربوط به ساماندهی تعاونی اعتبار وحدت را صرفاً از طریق سایت و تلگرام رسمی موسسه اعتباری ملل به آدرس های ذیل پیگیری فرمایید.

تهرانji ( 1396-05-30 18:45 )
دروغ باید انقدر بزرگ باشد که همه ان را باور کنند.
مدیرعامل موسسه اعتباری کاسپین می گوید کسی از ما طلبی ندارد و ما بدهکار نیستیم .ایا تغییر نام یک موسسه و یا تاسیس موسسه با نامی دیگر می تواند از تعهدات قانونی ایشان بکاهد.گزارش مجلس را دروغ می نامند ،قوه قضائیه را قبول ندارند،انگاه به کلام خود اصرار دارند که ما تعهدی در قبال بدهی ها نداریم .
هفت درصد از جمعیت کشور در خطر-تصرف هزاران میلیارد تومان سپرده گذاری مردم مظلوم و بی پناه می باشند ،اموال مردم را توقیف کرده اند ،حال توهین هم می کنند.

چرا مردم مظلوم و بی پناه در مقابل اقدام موسسه کاسپین در بزرگترین دزدی اشکار و بی پروای تاریخ رها شده اند.
انها ادعا می کنند ان افراد بی نام که سپرده های کلان چند ده میلیاردی داشته اند و با رانت اطلاعاتی تمام اصل پول و سودهای بسیار بیشتر از انچه در قرارداد مردم عادی است ،را تماما دریافت کرده اند ، به جاهائی ارتباط دارند وحامی اعمال غیرقانونی انها هستند ، به همین دلیل کسی جرات مقابله با انها را ندارد.

در کجای این دنیا چنین جسارتی برای تصرف اموال مردم وجود دارد؟ایا حتی یک نمونه در تاریخ دنیای متمدن وجود دارد که مال مردمی که به مسئولین خود اعتماد کرده اند چپاول شود و همه سکوت کنند؟


اخیرا دلالها وارد عمل شد ه اند و به نظر با هماهنگی خود موسسه اگهی می کنند که اسناد سپرده را از سپرده گذاران 20 تا30 درصد زیر مبلغ برمی دارند و به جای ان اپارتمان تحویل می دهند.این یعنی نوعی شرخری مدرن و با واسطه که کسی هم نتواند رد انها را بگیرد.
با توجه به مقاومت مردم مظلوم و به نتیجه نرسیدن هدف شوم انها در دریافت اسناد مالکیتی و قانونی از دست مردم حال به دنبال سناریوهای دیگر هستند و با توجه به شکایت بعضی از سپرده گذاران به سازمان ملل ،انها مجبور هستند اصل پول به همراه سود قراردادی را تا روز اخر پرداخت نمایند و این شگرد اخیر برای معاوضه با اپارتمان از طریق دلال ها هم با هوشیاری نمایندگان و قوه قضائیه خنثی خواهد شد.
ایا کتمان حقایق راه حل مشکلات میلیونها نفر خانواده سپرده گذاران است.شاید طی چهار دهه اخیر چنین امتحان بزرگی سر راه مسئولین قرار نگرفته است که سربلند در حمایت از حقوق مردم از این امتحان بیرون ایند.اینجا شعار جواب نمیدهد و التزام عملی به اصولی که سالیان از ان حرف زده شده است ،می بایست نشان داده شود .اینجا معلوم می شود مزد مردمی که طی این سالیان به مسئولین خود اعتماد کرده اندودر این چهار دهه به وظائف دینی و ملی خود عمل کرده اند ، چگونه با اقدام عاجل وصحیح مسئولین ، به این اعتماد پاسخ داده میشود.تا حال همیشه مردم به موقع عمل کرده اند و نظر به اینکه این سپرده گذاران از اقشار مختلف جامعه می باشند ،لذا در برهه های مختلف امتحان خود راپس داده اند و هم اینک نیز 10ماه بدون درامد برای حفظ

علی اهواز ( 1396-05-22 12:14 )
امروز یکشنبه 22 مرداد. ظاهرا از حدود دو روز قبل شعبه های آرمان بازگشایی شده. اما هنوز از پرداخت و دریافت و کلا فعالیت بانکی خبری نیست. اینطور که گفته شده، تا حدود اواسط شهریور طول میکشه تا کارها به روال عادی برگرده و احتمالا اون ادغام شدن با موسسه ملل به مرحله نهایی برسه.
روند ادغام موسسه ثامن هم در حال انجام شدنه و قراره با بانک مهر اقتصاد که مجوز نداشته و همچنین موسسه کوثر که دارای مجوزهست، یکی بشه.
این ادغام شدنها با این روش تند و ناهنجار که باعث آسیب رسیدن به سرمایه های اکثریت قشر زحمتکش و آسیب پذیر جامعه شده، نشان از بی کفایتی و عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح مسئولین هست.
امیدوارم از این اشتباهات خودشون درس بگیرن و دوباره یک تجربه بد برای مردم بوجود نیارن.

احمدازاهواز ( 1396-05-14 03:40 )
برادران وخوهران عزیز از استاندار خوزستان انتضار نداشته باشید که کاری برای ماانجام دهد این همه وعدهای که استاندارخوزستان داده بود کدام از انها عملی بودلطفا همه با هم درمقابل استانداری جمع شویم تا حصول نتیجه از انجا تکان ندهیم در غیر اینصورت مثل پول سادات میشود صراحتن میگویم مسئولین استان هیچ کاری نمیکنن وعده ما شنبه دم درب استانداری جمع شویم چون به خط اخررسیده است

علی اهواز ( 1396-05-12 15:02 )
اطلاعیه شماره 1
فتوکل علی الله
مدیریت دارائی ها و بدهی های تعاونی اعتباری وحدت(آرمان) به موسسه اعتباری ملل واگذار شد.
در راستای ساماندهی بازار غیر متشکل پولی، تعیین تکلیف آخرین تعاونی های اعتباری غیر مجاز با تصمیم بانک مرکزی و تفاهم با بانکهای تجارت، آینده و موسسه اعتباری ملل به سرانجام رسید. بر این اساس مدیریت دارائی ها و بدهی های تعاونی اعتباری وحدت (آرمان) به موسسه اعتباری ملل واگذار گردید.
روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ضمن تبریک ولادت با سر سعادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت، ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به موجب این اطلاعیه اعلام نمود این ساماندهی پس از هماهنگی با مرجع قضایی و برنامه ریزی لازم طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.
لذا از سپرده گذاران و مشتریان محترم تعاونی اعتباری وحدت(آرمان) درخواست می شود از هر گونه مراجعه و تماس تلفنی با شعب و ادارات موسسه اعتباری ملل و هم چنین مراجعه به شعب تعاونی اعتباری وحدت تا انتشار اطلاعیه های بعدی خود داری نمایند.
بدیهی است کلیه امور مربوط به مشتریان تعاونی اعتباری وحدت در شعبی که افتتاح حساب نموده اند انجام خواهد شد.
در پایان روابط عمومی موسسه اعتباری ملل ضمن پشتیبانی از تصمیم بانک محترم مرکزی جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند از تمام ظرفیت ها، برای کمک به هموطنان عزیز استفاده نموده تا مشکل بوجود آمده در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود.
مشاهده اصل خبر در سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بهبهان ( 1396-05-11 15:18 )
بانک: رییس کل بانک مرکزی از نهایی شدن تعیین تکلیف آخرین موسسات غیرمجاز خبر داد و گفت: با تفاهم های انجام شده بانک های «تجارت»، «آینده» و «موسسه اعتباری ملل» مدیریت دارایی ها و بدهی های موسسات «البرز ایرانیان»، «افضل توس» و «وحدت (آرمان)» را عهده دار شدند

علی اهواز ( 1396-05-11 11:14 )
امروز چهارشنبه 11 مرداد از جلوی شعبه آرمان نبش 3 کیانپارس رد شدم یکی از شیشه ها شکسته شده بود. شعبه خیابان 12 و وهابی هم مردم کاغذ زده بودن تا برای امروز ساعت 7 عصر تجمع روبروی استانداری داشته باشن. بانک مرکزی مسئول تمام این اتفاقات ناگوار هست که خودش اعتبار این موسسه را تایید کرده بود و بعد زیر حرفش زد. دلایل زیادی برای این حرف دارم و یکی از آنها هم این نامه اجازه دادن به بانکها برای ارائه خدمات بانکی به موسسه آرمان یا همان وحدت هست که حدود یکسال قبل منتشر شد:
سپرده گذاران موسسه آرمان بخوانند
بانک مرکزی تنها یک هفته پس از نامه قبلی خود، در نامه ای اشتباه خود را تصحیح و ارائه خدمات بانکی به تعاونی اعتبار وحدت را مجاز اعلام کرده است.
بانک مرکزی اعلام کرد که ارایه انواع خدمات در سیستم بانکی به تعاونی اعتبار وحدت مجاز است.
بانک مرکزی تنها یک هفته پس از نامه قبلی خود، در نامه ای اشتباه خود را تصحیح و ارائه خدمات بانکی به تعاونی اعتبار وحدت (آرمان) را مجاز اعلام کرده است
بانک مرکزی در نامه ای به تاریخ 8 شهریور 95 بانک ها و موسسات اعتباری مجاز را از کار با دو موسسه اعتبار وحدت و البرز ایرانیان منع کرده بود
اما بانک مرکزی با اصلاح اشتباه خود در تاریخ 16 شهریور 95 اعلام کرد ارایه خدمات به موسسه اعتبار وحدت مشکلی ندارد و تنها ارایه خدمات به تعاونی البرز ایرانیان ممنوع است
حال مشخص نیست که چرا اداره نظارت بر بانک های بانک مرکزی چنین اشتباه بزرگی را مرتکب می شود؟ و چه کسی پاسخ مشتریانی که با این اطلاعیه پریشان شده اند را خواهد داد.
تصویر نامه ها در شما نیوز 20 شهریور 95 وجود داره

پ ( 1396-05-10 16:03 )
مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام واحترام؛
طرح شکایت در دادگاههای بین المللی

به استحضارمیرسانداینجانب با فروش منزل مسکونی خود، برای تامین هزینه های زندگی،تامین هزینه ازدواج فرزندانم،هزینه های دانشجویانم واجاره منزل،در موسسه اعتباری کاسپین سپرده گذاری کردم و هم اینک بالغ برچهارده میلیارد ریال مطالبه دارم.
مزید استحضار چون هزینه تحصیل و زندگی فرزندانم را از محل این درامد تامین می کردم ،زندگی انها نیز مختل شده است و افراد اگاه پیشنهاد داده اند با توجه به عدم رسیدگی به حقوق این خانواده و فرزندانم توسط مسئولین ذیربط،موضوع را در دادگاههای بین المللی مطرح کنم که با توجه به شناختی که طی این سالها ازنظام عزیزخودمان داریم ،ابتدا موضوع رابا مسئولین طرح کردم تا با اخذ دستور از مقام بالاتر ،دستور دهند مطالبات امثال بنده را به طور کامل پرداخت نمایند ،زیرا تایید و پی گیری مقامات عالیرتبه همیشه کارگشا بوده است و فرزندانم این امید را دادند که مسئولین همواره به اینگونه مشکلات خانواده ها و دانشجویان توجه داشته اند،در غیر اینصورت ناچار به طرح موضوع در خارج از کشور می باشم که ازمنابع سیستم بانکی که در دسترس انها می باشد،حکم صادر و همراه با خسارات وارده پرداخت می کنند،البته امیدوارم چنین نیازی نباشد؛
چگونه ممکن است موسسه اعتباری کاسپین با اعتماد مردم اینچنین رفتاری بعمل اوردوبگویند مشکلات شما به ما ربطی ندارد.پس چگونه پول ما به انها ربط داشته است.چگونه ممکن است درسیمای جمهوری اسلامی تبلیغ این موسسه انجام شود وهم اکنون بگویند اصلا موسسه ای وجود نداشته است وحالا وانمود می کنند که تازه دارند شعبه می زنند،شما که بهتر میدانید حقیقت چیست، چگونه سیستم بانکی وجود این موسسه را نفی می کند، در صورتی که بالاترین تراکنش را در بانکهای عامل داشته اند؟ضمن انکه به مردم وامهائی داده اند وبا همان بهره های بالا از مردم پس می گیرند ،پس اگر موسسه ای وجود نداشته این تسهیلات چیست واگر قرار است سود کسر شود،چرا بهره ها کم نشده است؟این تناقضات اشکار ما را در پی گیری حقوق خود به هر شکل ممکن مصمم ساخته است ؛
نظر به اینکه از محل سود این سپرده ها ،اجاره منزل،هزینه فرزندان دانشجو ،هزینه ازدواج فرزندان،پرداخت اقساط وامها و هزینه زندگی روزمره ،صورت می پذیرد،اقدام توسط مسئولین و دستور پرداخت عاجل مطالبات امثال بنده بسیار ضروری شده است.
مستدعی است به درخواست اینجانب رسیدگی گردد ،تا کل پول اینجانب و امثال من که توسط موسسه اعتباری کاسپین حبس وتصرف شده است ،به همراه خسارات وارده به اینجانب و دیگر مردم از بابت تصرف غیر قانونی دراموال اینجانب و دیگر مردم ،باز پس گرفته شود و توسط سیستم بانکی که خط اعتباری اختصاص داده است ،این مبلغ نیز تامین شود.
نظر به اینکه اعتماد ما ب

علی اهواز ( 1396-05-04 13:25 )
سیف: سه تعاونی غیرمجاز ظرف چند روز آینده تعیین تکلیف می شوند
تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: سه تعاونی غیرمجاز که اکنون در نظام پولی و بانکی کشور فعالیت دارند، ظرف چند روز آینده تعیین تکلیف می شوند و بعد از آن موسسه غیر مجازی نداریم.

زهرا..شوشتر ( 1396-05-04 00:45 )
سلا دوستان..روز دوشنبه مردم جلوی فرمانداری شوشتر تجمع کردن ولی تعداد کم بود محل نزاشتن .دوستان یه دست صدا نداره باید جمع شیم ..اه و ناله فایده نداره اونم اینجا که کسی نمیخونه ....کسایی ک تلگرام دارن بیاین این کانال ..برای خبر و اتحاد بیشتر..دوستانی هم ک موافقن یه گروه واتساپ درست کنن برای هم فکری @arman_str

علی اهواز ( 1396-05-03 17:52 )
گروه سیاسی- علی وقف چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به مشکلات موسسات مالی - اعتباری گفت: سیف رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی سه شنبه گذشته مجلس حاضر شد و پیرامون حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری اظهاراتی داشت و وعده هایی داد که عاری از حقیقت بود.
نظر به مشکلاتی که برای سهامداران برخی از موسسات اعتباری مانند کاسپین، آرمان، ثامن‌الحجج و غیره در چند سال اخیر پدید آمده و ریشه اصلی آن نقص در نظارت بانک مرکزی بوده است و از طرفی مجلس نمی‌تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند و توضیحات و رفتار ایشان نیز قانع‌کننده نبوده است و از طرف دیگر حقوق مردم نیز در حال ضایع شدن است، لذا از رئیس محترم جمهور تقاضا داریم پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه نمایند، گرچه قبول داریم که نقطه آغازین این مشکل قبل از دولت فعلی بوده است.

علی اهواز ( 1396-05-03 17:13 )
طراح طرح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه این سوال به امضای 130 نماینده رسیده، گفت: اظهارات سیف در جلسه غیر علنی مجلس مبنی بر اینکه مطالبات زیر 100 میلیون سپرده گذاران موسسات مالی – اعتباری را پرداخت کرده، یک دروغ بود و تا کنون پولی به حساب سپرده گذاران واریز نشد بنابراین سوال از رئیس جمهور باید به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود.

سعید از شوشتر ( 1396-05-03 12:25 )
بابا همه با هم یکدست بشن و پولشان رو پس بگیرن مسئولین هیچ کاری نمی کنن و فقط حرف می زنن
الان 2 ماه شده و هیچ خبری نمی دن
آخر میشه مثل بقیه موسسات که مردم گرفتارن

علی اهواز ( 1396-05-02 08:29 )
چیزی که من دارم میبینم نشانه اینه که بانکهای دولتی توان رقابت با موسسات اعتباری را ندارن و بخاطر همین مرتب سنگ اندازی میکنن تا یا از گردونه مالی خارج بشن و یا اینکه در سطح بانکهای دولتی نزول کنن. این داستان مجوز و ادغام و ورشکستگی و اختلاس و..همه کار خود بانک مرکزی و بانکهای دولتی هست و اول از بدون مجوزها شروع کردن و کم کم سراغ مجوزدارها هم میرن. چند وقت دیگه نوبت موسسه های مجوز دار میرسه که به بهانه های مختلف درشون تخته بشه مثل نور ، توسعه (که قرار بود با آرمان ادغام بشه ولی نشد) ، کوثر، ملل و در ادامه بانکهای خصوصی که برای اونها هم خوابهای خوشی دیدن و چند روز قبل هم عده زیادی برای دریافت سپردها به بانک آینده هجوم بردن. درست مثل صنعت خودرو که فقط باید تولیدات داخلی باشه و رقیب خارجی وجود نداشته باشه، در مورد امور مالی و بانکداری هم همین رویه قراره پیاده بشه.

نسترن خوزستان ( 1396-04-31 03:41 )
خد لعنت کنه کسانی که این مملکت و سران دزدش رو برامون به اجبار به ارث گذاشتن.

محمد خوزستان ( 1396-04-30 18:01 )
یه اقایی نوشته چرا اخبار تکمیلی نمیزارید،اینهمه استاندار و نماینده اهواز تو شبکه خوزستان وعده ‌48ساعته دادن کدومش راست بود؟مملکت بی صاحبه اخبارش همه درباره فلسطین و عراقه بقیشم همش چرت و پرت و گول زدن مردم

زضا ( 1396-04-25 23:06 )
خدا نابودتون کنه.افتادیم به گدایی...نوبت ماهم میشه به زودی...

ازشادگان ( 1396-04-22 18:29 )
بجزصدای آقای همایون یوسفی صدای دیگرنماینده ها درمجلس شنیده نشد.دست مریضاد آقای یوسفی.این ناصری نژاد نماینده شادگان اگه میخواد صداش تومجلس دربیاد مطمئن باشید مشکل آرمان حل میشه.پول ما که ندن چقد تاثیرداره تو دوره بعدی انتخابات گول کی راباید بخوریم.حقیقت وعده ها به دروغ وغارت اموال مردم داره محقق میشه وای براین سیاستمداران فکرکنم لحظه آخراین نظام هست وداره به پایان میرسه وقتی مسولین چشم به ثروت مردم دوخت وبلاخره برد. دل ملت برای نظامی بسوزد که نظام به فکراین ملت اسیرباشد.حال ما ازجنگ زده های عراق ویمن وسوریه وفلسطین بدتراست.

علی اهواز ( 1396-04-22 14:05 )
یک سخن با کاربران: متاسفانه اکثریت کاربرها بجای اینکه خبر رسانی کنن، فقط آه و ناله سر میدن. این قضیه در تمام سایتها و وبلاگهای خبری وجود داره و دقیقا نمیدونم چرا بیشتر کاربرها اینجا را با امامزاده و بقعه و قدمگاه و مسجد و حسینیه و..اشتباه گرفتن؟؟!! دوستان گرامی، باور کنید با آه و ناله و گریه و زاری کاری درست نمیشه و بجای اینکه بیایید اینجا فحش بدید و لعنت بفرستید و آه و ناله و شیون کنید، باید اطلاع رسانی کنید، یعنی سعی کنید از منابع معتبر و موثق و یا تا حدی قابل اعتماد خبرهایی که وجود داره را بدست بیارید و با بقیه به اشتراک بگذارید بخصوص که در اول مطلب هم نوشته شده:"اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید". من هر وقت میام میبینم بجز خودم و یک چند نفر بسیار معدود بقیه دارن آه و ناله میکنن و نمیدونم نمیدونم میکنن. خدا را شکر اینجا جای دخیل بستن نداره وگرنه پر از روبان و پارچه سبز و قفل و کلید میشد!

قم ( 1396-04-21 10:49 )
سلام برای من سواله اگه قراره درست بشه چرا هیچ جا اسمی از ارمان نمیارن خیلمون راحت بشه...

علی اهواز ( 1396-04-20 14:07 )
توضیحات سیف در مورد نحوه پرداخت پول سپرده گذاران موسسات اعتباری در جلسه غیر علنی مجلس
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی روز سه شنبه مجلس توضیحاتی در مورد نحوه پرداخت پول سپرده گذاران موسسات اعتباری بیان کرد.
[توضیحات سیف در مورد نحوه پرداخت پول سپرده گذاران موسسات اعتباری در جلسه غیر علنی مجلس]

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید خدری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس گفت:ولی اله سیف رییس مدیر کل بانک مرکزی برای ارائه توضیحاتی درباره موسسات اعتباری از جمله آرمان، کاسپین و فرشتگان در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
وی افزود: سیف در این جلسه بیان کرد که پول سپرده گذاران تا سقف 50 میلیون تومان بدون سود در حال پرداخت است که به مرور دریافت می کنند.
این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این موضوع شامل نزدیک به 93 درصد سپرده گذاران این موسسات می شود.
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیف در این جلسه بیان کرد که در مرحله دوم نیز پول سپرده گذاران تا سقف 100 میلیون تومان به آنان پرداخت خواهد شد.
خدری افزود: در این جلسه جمعی از نمایندگان توضیحاتی را در مورد وضعیت این موسسات اعتباری بیان کردند و خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت آنان شدند.
سیام**9121/ 6037
خبرنگار: سمیه لاری ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

علی اهواز ( 1396-04-20 14:35 )
مهلت یک هفته ای مجلس به بانک مرکزی
روزنامه اصفهان امروز ۳ ساعت پیش + ۵۲ سایت دیگر
رئیس مجلس شورای اسلامی از مهلت یک هفته ای قوه مقننه به بانک مرکزی برای حل هرچه سریعتر مشکل سپرده گزاران موسسات مالی و اعتباری سخن گفت. به گزارش خبرگزاری ایسنا ،علی لاریجانی گفت: با حضور رئیس کل بانک مرکزی برای رسیدگی به مشکلات مردم و کسانی که در موسسات مالی و اعتباری سپرده گذاری کرده اند ...

شکوهی فر از بهبهان ( 1396-04-20 00:32 )
امروز ۲۰ تیر تست وخبری نیست واقعا اگر این موسسه مشکلی نداره را حسابها بسته است الان ثامن و افضل طوس هم غیر مجازه چرا حساب انها رو بانک مرکزی نبسته

علی اهواز ( 1396-04-19 23:25 )
امروز دوشنبه 19 تیر مدتی هست که تمام شعبه ها تعطیل شده. سرپرستی هم تعطیل شده و تلفنهای تهران جواب نمیده. فقط روی کرکره بسته شعبه امانیه یک بنر زده شده که تا اطلاع ثانوی و بعد از انجام ادغام ، و اعلام از طرف بانک مرکزی در رسانه ها، تعطیل هستیم.
معلوم نیست کار به کجا بکشه که ظاهرا اوضاع خوب نیست چون اینطور عقب کشیدن بدون هیچ توضیح قانع کننده ای فقط ماجرای اختلاس را در ذهن تداعی میکنه. اگر در فکر اعتبار بودن باید از الان فکرش را بکنن که ظاهرا اصلا مشکلی با بی اعتبار شدن ندارن و نگران آینده نیستن.
از طرفی گفته های منابع موثق حاکی بر نزدیک بودن پایان ادغام و شروع به کار موسسه جدید با مجوز بانک مرکزی داره. مسلما تشخیص حقیقت کار ساده ای نیست و بانک مرکزی هم به نوعی سعی میکنه داخل ماجرا نباشه تا اگر مشکلی وجود داشت مقصر بحساب نیاد، مثل قضیه کاسپین که مجوز داد اما ورشکسته شده.

مهدی اهواز ( 1396-04-19 00:57 )
من از قوهی قصایه متعجبم که چرا ازاین مشکل ملی موسسها تحقیق نمیکنند

مهدی اهواز ( 1396-04-19 00:05 )
سلام سپرده گزاران آرمان در نظر من اگر همه یک دست بشویم و در هر شهر و استان درهای موسسهای آرمان را بگیریم و با سروصدا وعربده تا وقتی که مشکل این مسسه برطرف بشود آن وقت آنها از ما راحت می شوند ای قای سیف ای آقای حیدری ای استاندارمحترم درد خوزستان اگر شما این حرفها ونظر های مردم را می بینیددرد مردمهای که پولهایشان دراین موسسها گذ ااشته اند را درک کنید و به زودی مشکل این موسسه ها برطرف بشود بعضی از مردم با سختگی ودرد دل این پول ها را جمع کردهاند و بعضی از ردم تمام این درامدگی زندکی مردم است. خاهشن پولهایاین مردم را پس بدهید.

امیرعلی از امیدیه ( 1396-04-18 12:19 )
سلام همش دارن دروغ میگن روابط عمومی هم جوابنمیده خاک برسرشون

علی ( 1396-04-16 20:32 )
با سلام خدمت سپرده گذاران باید اعتراضها هدایت شده و در یه روز باشه در تمام شهرها. اقای استاندار فقط تو فکر پست و مقامش هست. گول وعده هاش رو نباید خورد. تا دیروز گفتن تا عید فطر. بعدش گفتن دو هفته. بعدش گفتن ادغام میشه. حالا هم میگن فقط اصل پول. و.....

از اهواز ( 1396-04-13 20:27 )
کانال جهت هم اندیشی لطفا معرفی کنید.اینجوری فایده نداره کسی به پولش نمیرسه باید باهم متحد شیم.

محمدازهمدان ( 1396-04-13 07:59 )
سپرده گذاران عزیزپولارفتن بخداقسم رییس یکی ازشعبه هااینجامیگفت که پولاروبردن تایکی دوسال دیگه املاکشون فروش برع تازه شروع میکنن سپرده های خردروبدن،اگه واقعامردم شلوغ نکنیم تجمع نکنیم مطمءن باشیدبه حقمون نمیرسیم

فرشته از اهواز ( 1396-04-13 00:47 )
ب ما گفتن یک شنبه بیاین اونایی ک میخوان پولشو ن برداشت کنن چک بانک ملت بهشون میدیم کسانی هم ک بخوان بزارن عابر بانک قرار بود با موسسه ملل ادغام بشه حالا ک ادغام نمیشه باید پول مارو بدن این همه سرمایه زندگیمه.

مهدی زنجان ( 1396-04-12 10:25 )
یه خواهش از سپرده گزاران ارجمند ارمان دارم اینکه یه گروه تشکیل بدیم تو تلگرام و اونجا باهم نقطه نظرات رو بگیم. اولش با چند نفر شروع کنیم گروه رو ایجاد کنیم بعد کم کم بقیه هم اضافه شن.

مریم از سوسنگرد ( 1396-04-12 03:42 )
پولمون رفت مثل جریان سادات چند سال پیش

علی اهواز ( 1396-04-11 17:46 )
امروز یکشنبه 11 تیر یکی از دوستان قدیمی با آشنای خودش که در مدیریت جنوب غرب فعال هست صحبت کرد و گفت ادغام در حال انجام شدنه اما خیلی کار داره چون طرفها باید از همه چیز هم باخبر باشن و نمیخوان ریسک بکنن و باید تمام دارایی هایی که هست ارزیابی بشه و از طرفی بانک مرکزی هم روی این دوتا فشار میاره که باید کارها را با استاندارهای من انجام بدید بخاطر همین طول کشیده اما موسسه ثامن مال سپاه هست و زورش میچربه و تونسته در حین ادغام همچنان تبادل پولی داشته باشه. سهامداران توسط دادستان خوزستان ممنوع الخروج شدن و حسابها هم مسدود نیست ولی بانک مرکزی گفته تا ادغام کامل حق برداشت ندارید و مرتبا توسط بازرسهای بانک مرکزی و خود موسسه چک میشن و حتی خود کارمندها هم نتونستن حقوق خودشون برداشت کنن و کم کم دارن معترض میشن و چند روزی هم بعضی شعبه را بستن چون کارمنها گفتن دیگه از وعده و وعید شنیدن و دادن خسته شدیم ( چون از جریانات بانک بطور دقیق خبر ندارن و فقط مدیریت ارشد باخبر هست) خلاصه توی این ماه به احتمال زیاد مشکل حل میشه ولی نهایتا تا اوائل ماه دیگه ممکنه طول بکشه. استاندار را هم توی تهران کسی تحویل نمیگیره چون موقتیه و بی تجربه و اونهم کاری جز تلفن زدن و رفتن پیش بانک مرکزی کاری بلد نیست و نمیتونه ادغام را جلو بندازه و فقط حرفهایی که بهش میگن تکرار میکنه. اعتراض و تجمع برای انجام دادن سریعتر ادغام بهترین کار هست.

سعید از بوشهر ( 1396-04-10 18:26 )
با سلام خدمت سپرده گذاران آرمان وحدت، میخواستم اگه دوستان کانال یا جایی برای هم اندیشی بیشتر سپرده گذاران دارن اطلاع رسانی کنن تا همه یکجا تو فضای مجازی جمع بشیم و متحد تر و یکصدا در یک روز و متحدتر نسبت به دریافت سپرده ها اقدام کنیم. یک شهر یا یکدست صدا ندارد.

از خوزستان ( 1396-04-10 02:57 )
مردم عزیز خوزستان.من تمام سرمایه ام تواین موسسه رفت و حالا هیچی ندارم.وعملا بیچاره شدم.تو این گرما60درجه کار میکنم وحاصل تمام زندگیم تو این موسسه بر باد رفت.لطفلأ گول این وعده های تو خالی رو نخورید استانداز از موقیت خودش میترسه.ومعاون خودشو این وسط داره فدا میکنه .ما استان زجر کشیده ای هستیم.تمام 8سال جنگیدیم.ولی محروم هستیم خواهش
میکنم نگذراید سرمایه تون به باد بره.تمام سهامدارن در مشهد هستن .وتمام سرمایه خوزستان در مشهد خرج شده.چرا مشکل ثامن یه روز حل شد ولی آرمان بعد از 43 روز هنوز حل نشده.وبانک مرکزی هم هیچ واکنشی واعلاعیه رسمی نداده .گول نخورید فقط تا رسیدن به حق در استانداری اعتراض کنید .ما اجازه نمیدیم کسی حقمونو بخوره...

یونس.اهوا ( 1396-04-10 01:34 )
اگه مردم هر روز پیگیری کنن درشعبات و استانداری و فرمانداری و بازرسی و بمونن توشعبات مطمئنا بیشتر رسیدگی میکنن.بانک مرکزی پولای موسسه ارمانو ب میزان هرنفر مثلا۱۰میلیون بریزه تو ی بانک بگه برید برداشت کنید.ایا خیلی سخته.پس مشخصا یچیز دیگست.کلا نمیخواید بدید

یونس.اهوا ( 1396-04-10 01:27 )
منم ی مال باخته موسسه ارمانم.۲۰سال این موسسه داره کارمیکنه هیچکس نگفت غیرقانونیه تا امسال.اگه غیر قانونیه و خبری نبود چرا تاالان فعالیت میکرده.یکسی ی گوشه ای بساط پهن میکنه چیزی بفروشه تونیم ساعت اول۵۰نفراز شهرداری و نیروانتظامی و اماکن وتعذیراتو.... میریزن روش ب هزار جا واسه پرداخت مالیات وعوارض معرفیش میکنن.گیرش میندازن.اونوقت ی موسسه غیرقانونی۲۰سال فعالیت میکنه بانک مرکزیم نظارت میکنه پولاشم ذخیره میکنه؟مردم رفتن پولشونو از موسسه غیرقانونی دربیارن بهشون نمیدن.خیلی جالبه پول نمیدن.شلوغ کردن حقشونو خواستن.اول گفتن حسابا بستست.بعد گفتن تاچند روز دیگه پول میدیم.بعد گفتن بانک مرکزی سیستم روبسته چند وقت دیگه.بعد گفتن میخوان ادغام کنن.مردمم اروم کردن.خودشونم اومدن نشستن تو موسسات وخودشونو نشون میدن ک بله هستیم.الانم ک میگن هفته دیگه،۲ماه دیگه.چندوقت دیگم کلا در موسساتو پلم میکنن ی بنر میزنن ک برشکست شده و فرارکردن.اینوسط ماهم نهاد نظارتی نداشتیم.مردمم هیچی نمیدونن نمیفهمن چ خبره

محمد از اهواز ( 1396-04-09 23:50 )
بیانیه رسمی سهامداران محترم موسسه در تاریخ نهم تیرماه هزار و سیصد و نود و شش :
سپرده گذاران عزیز و گرامی
احترامأ به استحضار میرساند ما سهامداران موسسه مالی و اعتباری آرمان، تعاونی وحدت خود را همچون شما عضو کوچکی از این موسسه خصوصی و مردم محور می دانیم و هر گونه تلخی و شیرینی را از آن خود می دانیم؛ بی شک مشکلات پیش آمده و خسارات احتمالی قبل از آنکه دامن شما سپرده گذاران محترم را بگیرد موجب زیان ما سهامداران خواهد شد و بر پایه ی این اصل که سود و زیان در یک مجموعه همگان را دچار آسیب می کند؛ سعی و تلاش شبانه روزی ما سهامداران فقط صرف برطرف کردن مشکلات پیش رو بوده است و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
پر واضح مسلم است که سرمایه های شما عزیزان در چرخه ی اقتصادی کشور موجب شکوفایی در مناطق کم برخوردار بوده و این موضوع بارها مورد تایید صاحب‌نظران مسائل بانکی و مالی قرار گرفته است.موسسه ما در طول سالیان گذشته همواره سعی در ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن به مردم ایران زمین را داشته و توانسته است در زمره فعالترین موسسات در زمینه منابع مالی قرار گیرد. مزید استحضار شما عزیزان، ما سهامداران به هیچ وجه اجازه تخطی به سپرده های شما را نداده و نخواهیم داد و بر خود تکلیف فرض میدانیم حافظ منافع شما باشیم. بر همین اساس در طول وقوع بحران اخیر تمام همت خود را برای بازگشت به روزهای طلایی موسسه از هیچ کوششی فرو گذار نکرده ایم.
واقعیت مساله در ارتباط با عدم پاسخگویی به درخواست های مالی، صرفا طولانی شدن بوروکراسی اداری در تحقق برنامه های منطبق بر ادغام بوده است و به محض رفع این مشکل و اعلام آن توسط بانک مرکزی بار دیگر به امید خدا و یاری شما سپرده گذاران، همگی بر سر سفره ی پر برکت موسسه وحدت خواهیم نشست و بار دیگر به روزهای آرمانی خود دست خواهیم یافت.
ما سهامداران مجددا به شما سپرده گذاران اطمینان می دهیم که تمام سپرده های شما محفوظ است و اگر مساله ی مسدود نبودن انجام امورات پرداخت و برداشت پیش نیامده بود بی شک الان تمام مبالغ شما سروران ارجمند پرداخت شده بود و به زودی نیز با رفع مشکلات اداری، برنامه ریزی برای از سرگیری فعالیت موسسه شروع خواهد شد.
بی شک اعلام خبر ادغام این موسسه با هر موسسه ی دیگر تبعات مالی برای موسسه مورد توافق خواهد داشت از این رو اطلاع رسانی از فرایند اقدامات، باید کاملا برنامه ریزی شده صورت گیرد. لذا تقاضامندیم شما سپرده گذاران عزیز همچون گذشته صعه ی صدر و صبر و شکیبایی خود را تداوم بخشید و منتظر خبرهای خوش در روزهای آتی باشید.
بار دیگر تاکید می کنیم منافع سپرده گذاران و سهامداران با همدیگر گره خورده است و خروج از وضعیت فعلی پیش از آنکه درخواست شما سروران سپرده گذاران باشد، اراده و خواست قلبی ماست از این رو امید می رود با وحدت و همدل

نیما از اهواز ( 1396-04-08 19:44 )
با سلام گول وعده های توخالی استاندار خوزستان را نخورید ایشان بدنبال خریدن وقت برای آرام کردن سپرده گذاران است. اصلاً دو ماه دیگر با تغییر کابینه ایشان عملاً جای خود را به دیگری می دهد. تنها راه رسیدن به سپرده ها ادامه اعتراضات می باشد. من سایت بانک مرکزی رو رصد می کنم هیچ صحبتی از مذاکرات فی مابین آقایان حیدری و استاندار در آنجا نیست.

سارا ( 1396-04-08 18:40 )
سلام؛من تمام سرمایه خانوادم اونجاست؛مادرم مریضی روحی گرفته؛زندگیمون ریخته به هم ؛ یه روز خوش نداریم؛به معنای واقعی بدبخت شدیم؛تورو خدا ی کاری کنین

از شوشتر ( 1396-04-07 23:20 )
سلام.میگن تا دو سه ماه آینده پول بر میگرده.همش دروغ میگن.معلوم نبست پول ها کجا خرج شدن رفت.تا دو سه ماه دیگه هم یه بهونه دیگری میارن.مردم خر فرض کردن...

الی.اهواز ( 1396-04-07 05:04 )
منم مقداری پول دارم خیلی نگرانم لطفا هرکی پولشو گرفت کامنت بزاره

میارن ازبوشهر ( 1396-04-03 12:18 )
یعنی این اخبارهاراسته ماهم موندیم نمیدونیم چیکار کنیم هرروزمیریم موسسه و هیچ یک میلیارد ریختیم
داخلش هنوزهم هیچ تورو خدا یه خبر بگی دکه درست باشه

سپرده گذار نه مال باخته ( 1396-04-02 17:56 )
سلام دوستان
من مطمینم پولم برمیگرده سپردم برمیگرده
اره شایدتااخرسال طول بکشه امابرمیگرده
مطمینم سودم هم نمیدن امااصل پول رومیدن
شک ندارم درس عبرتی برای همه این مملکت شدازنظرروحی خیلی لطمه خوردم
به ولله قسم این تمام داراییم بودکه گذاشتم
نمیخوام ازدردام بگم
من دارم میگم پولم برمیگرده مطمینم برمیگرده
نمیگم شلوغ نکنیدامامن لطمه روحی خیلی بدی خوردم نمیخوام شمابخوریدبه قلبتون به وجودتون‌بگید واطمینان بدیدکه مالتون برمیگرده،نمیدونیم امروز‌یافردازنده اییم ازالاننون لذت ببرید،به خودتون بگیدمن این پولوامانت دادم برمیگرده،هرکسی تاوان کارشوپس میده شک نکنید،
من براتون بازبون روزه قسم میخورم پول همه برمیگرده امابدون سود

علی اهواز ( 1396-04-02 10:50 )
سیدعلی بحرینی مقدم روز چهارشنبه در حاشیه نشست شورای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید به خبرنگار ایرنا گفت:مرحله ادغام موسسه آرمان با یکی از موسسه های اعتباری (ملل)در مرحله نهایی است و روز گذشته در آستانه امضاء نهایی ، ایراد حقوقی از سوی موسسه طرف مقابل گرفته شد که مستلزم ضمیمه کردن اسناد دیگری بود که این مساله کار نهایی تفاهم نامه ادغام را اندکی به عقب انداخت.
وی به سپرده گذاران موسسه آرمان که در یک ماه اخیر صدمات و لطمات روحی و مالی از ناحیه این موسسه متحمل شدند اطمینان داد مشکل در چند روز آینده به طور قطع حل می شود و نگرانی ها به پایان خواهد رسید.
بحرینی مقدم با بیان اینکه مشکل موسسه توسعه(آرمان) از فروردین ماه امسال زمانی کلید خورد که معاون بانک مرکزی فعالیت این موسسه را غیرقانونی اعلام کرد و متعاقب آن تعدادی زیادی از سپرده گذاران از استان لرستان به شعب این موسسه برای دریافت سپرده های خود هجوم آوردند افزود: توصیه اکید ما این است تا چند روز دیگر سپرده گذاران صبور باشند ، به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند از سپرده های آنان صیانت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی ، توسعه منطقه ای و امور بین الملل استاندار خوزستان با بیان اینکه از ابتدای شکل گیری بحران در موسسه آرمان ، استاندار خوزستان با رئیس جمهوری ، رئیس بانک مرکزی و وزیرکشور و برخی دیگر مسئولان ارشد کشوری برای حل این مشکل در ارتباط بود افزود: با پیگیری های انجام شده ، مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه اگر تعداد زیادی از مردم حتی به بانک های دولتی مراجعه می کردند و می خواستند سپرده های خود را خارج کنند امکان پذیر نبود و ایجاد مشکل می کرد افزود: بانکها حدود پنج درصد نقدینگی دارند و بقیه سپرده های مردم در سایر بخش های اقتصادی به کارگیری می کنند.
بحرینی مقدم افزود: مشکل موسسه آرمان به تدریج به سایر موسسه ها و بانکها نیز کشیده شود و یک فضای عدم اطمینان در مردم شکل گرفت.
وی گفت: مشکل موسسه اعتباری ثامن نیز حل شده و در این زمینه دغدغه ای وجود ندارد.
امید حاجتی رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان در نشست شورای اقتصاد مقاومتی نیز از عموم سپرده گذاران آرمان تقاضا کرد صبوری و همراهی داشته و مطمئن باشند 100درصد مشکل سپرده گذاران حل می شود.
وی گفت: ما به فضایی آرام نیاز داریم تا مشکلات به وجود آمده را در چند روز آینده حل و روال عادی را حاکم کنیم.
بنا به این گزارش سپرده گذاران موسسه آرمان در یک ماه اخیر با برپایی تجمع های اعتراضی مقابل استانداری و شعب این موسسه ، نسبت به مسدود شدن حساب های آنان در این موسسه واکنش شدید نشان داده و خواستار دریافت همه سپرده ها خود شدند.
در استان خوزستان 34 شعبه موسسه اعتباری آرمان فعال است که از این تعداد 14شعبه آن در اهواز است.
گفته می شود مردم خوزستان بیش از

از اهواز ( 1396-04-02 05:49 )
از فردا صبح باید شلوغی ها چند برابر بشه اصلا خوزستان ولرستان باید قیام کنن.همه جا باید به همه به ریزه .باسکوت به هیچی نمیرسیم.یک دست صدا نداره.باید کاری کرد تا ستاد بحران تمام کشور تشکیل بشه.باید مردم باهم متحد بشن.این تنها راه رسیدن به پوله.غیر از این باید قید پولا رو زد.

م. ( 1396-04-01 20:43 )
هزاران ملیارد پول مردم رو پس بدید.این ملت به اندازه کافی زجر کشیدن نمک نپاشید به زخمشون.خیلی خانواده ها هستن تمام داراییشون همین سپره توی این موسسه بود که روز شماری میکردن ماه تموم بشه با اصطلاح برن سوده پولشون رو بگیرن بتونن تا آخر ماه زنده بمونن.خیلی خانواده ها درگیری ایجاد شده.خیلیها حتی کارشون به طلاق و جدایی کشیده.خیلی ها مشکلات روحی پیدا کردن.خیلی ها دیدن مالشون به همین راحتی چپاول شده مریض شدن.استاندار میگه به من ربطی نداره.دولت سکوت کرده.بانک مرکزی خودشو کشیده کنار.موسسه هی امروز فردا میکنه معلوم نیست برنامشون چیه؟؟میگن داریم ادغام میشیم بعضیا هم خوشحال میشن.مگر با ادغام مردم به راحتی به پولشون میرسن؟؟حتی اگر ادغام بشه کدوم موسسه ای میاد بدهی یک تعاونی ورشکسته رو به راحتی پرداخت کنه؟مگر یک قرون دوزاره؟ با هزار بدبختی بعد از ماه ها و شاید سال اصل پول مردم قسطی برگرده.خدا کنه سرنوشتش مثله کاسپین و فرشتگان و ثامن نشه.

ناصر‌از‌شیراز ( 1396-04-01 17:20 )
ناصر‌از‌شیراز‌.همه‌داراییمون‌‌رفت‌به‌کی‌بگیم‌کجا‌بریم

مهرسا خوزستان ( 1396-03-31 18:19 )
من پولمووووو میخوان تاکی دزدی تاکی اختلاس

اهوازی ( 1396-03-31 12:19 )
توروخدا بگید چکار کنیم. چرا تب همه خوابیده؟
با زبون بی زبونی میگن پولاتون رو خوردن یه آبم روش.
مگه نگفتن نگران نباشید از اول تیر مشکل حل میشه
امروز از جلوی یکی از شعب رد شدم بسته بود
حالا چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟

باقری از اهواز ( 1396-03-30 15:31 )
سلام دوستان من سال ۹۲ بیست میلیون از آرمان وام گرفتم بعبارتی پانزده میلیون گرفتم. چون پنج میلیون از بیست میلیون رو خودشون بلوکه کردن و در اصل پانزده تومن به من وام دادن و ماهانه ۵۰۷۰۰۰ تومان از من قسط گرفتند. تا یک زمانیهر ماه اقساط را مرتب دادم و گاهی هم که دیر میشد چندتا چندتا قسط دادم و فروردین ماه به من گفتن من اگر ده تا قسط دیگه بدم و پولم رو از بلوکه دربیارن اقساطم تمام میسه من هم باز شش قسط دادم ولی اکنون موسسه میگه ده میلیون و ششصدهزارتومان همچنان بدهکارم متاسفانه هیچ نظارتی روی کارشون نیست و خواستن نامه کسر از حقوق بزنن که من مجدد دو قسط دادم‌. حالا هنوز میگن بدهکاری. موندم چکار کنم. آیا در این اوضاع باز بدم قسط بدم یا نه ؟ و حساب کردم به جز اون پنج میلیونی که پیششون دارم و بلوکه کردم تا الان ۲۲ میلیون پس دادم بهشون. الان تکلیف من چیه باز باید قسط بدم؟ برم به کجا شکایت کنم که بعضط اقساط رو ثبت نکردن‌. هرروز بهم میگن بدهکاری دیگه آخرین بار رفتم دادوبیداد کردم هیچی نگفتن

سام از خرمشهر ( 1396-03-30 10:29 )
سلام دوستان عزیز
طی صحبت هایی که با مسئول شعبه انجام دادم گفتن ک مراحل ادغام موسسه نهایی شده
اما ی سری بند و تبصره هست ک اون هم باید بانک مرکزی تایید کنه و خود بانک مرکزی اعلام میکنه خبر ادغام رو تا مردم را از نگرانی دربیاره
باز هم وعده و وعید
انشالله که صحت داشته باشه و طبق روال قبل کار کنه موسسه و سپرده گذاران زندگیشون مختل نشه

یارمحمد احمدی از ایذه ( 1396-03-30 10:15 )
سلام بر همه دوستان من هم از سپرده گزاران بانک آرمان هستم یک دست صدا ندارد باید همه با هم باشیم تا به پولمون برسیم

علی از اهواز ( 1396-03-30 08:32 )
هیچ کدوم از کارمندها و روسای شعب چیزی نمی دونن. اینجا ما سرپرستی جنوب غرب هم رفتیم بازم اطلاعاتی نمی دادن فقط میگن مراحل نهایی ادغامه و نمی خوایم حرفی بزنیم که دروغ در بیاد پس حرفی نمی زنیم! دلفان از مسولین ارشد آرمان که ظاهرا مسول پروژه ادغام شده اعلام کرد مرحله نهایی ادغام با ملل بودیم که چون ناخواسته به گوش مردم رسید یه عده رفتن دم شعب ملل و درخواست پول کردن اونا هم برای اینکه منابعشون از دست ندن ادغام رو تکذیب کردن. بانک مرکزی هم اعلام کرد تا ادغام نهایی نشده و خودمون رسانه ایش نکردیم هیچکس حق اعلام خبر نداره. به همین دلیل به شعب گفتن هیچ خبری ندین و کلا شعب رو هم بی خبر گذاشتن. دیروز رییس یکی از شعب خودش هم اعصابش خرد بود میگفت به ما هم هیچی نمیگن سرنوشت کاری خودمون هم مشخص نیست و کلا می خواست یکی جلوی خودشو بگیره وگرنه اونم میرفت تو خیابون اعتراض. حالا ظاهرا بنا شده اگه تا پایان هفته خبری نشد شنبه همه برن روبروی شعبه سرپرستی توی امانیه و اعتراض به شکل سازمان یافته و عمومی باشه که حساب کار دستشون بیاد. جالب اینکه خود رییس شعبه هم میگفت اگه نشد شنبه برید امانیه! احتمال زیاد ادغام با ملل باشه ولی چیزی قطعی نیست. ولی بعید می دونم ادغام به سرعت انجام بشه و سریع هم پول بدن. احتمالا مدتی باید صبر کنیم تا پول بیاد دستمون اونم حتما کم کم میدن نه یکجا. امروز همه بانکهای خصوصی از آینده گرفته تا قوامین و ثامن و کوثر و .. مشکل داشتن و مردم جلوشون تجمع کرده بودن که پولهاشون رو در بیارن حتی اطلاعیه های بانک مرکزی که میگفت ثامن مشکل نداره و... هم اثری نداشت و بیشتر مردم رو در دلهره گذاشته بود که پولاشونو در بیارن. یکی میگفت پولمو بزارم زیر بالشت مطمئن تره. بد وضعی درست کرده این جناب سیف. کلا امنیت سرمایه گذاری و اعتماد مردم به نظام بانکی رو از بین برده. به نظر من خیانت بزرگی داره میکنه که هرچه زودتر باید جلوشو گرفت. این طرز برخورد با مسائل مالی و بانکی نیست. به نظر من مشکوکه و فکر کنم دستی در کاره که کشور رو به هم بریزه و سیف و تیمش هم عامل این قضیه هستن. خصوصا جایی مثل خوزستان که اگه خدای نکرده جرقه ای خورد دیگه جمع کردنش مشکله. دیروز هم باز سیف اعلام کرده تسلیم جوسازی ها و اعتراضات نمی شم و کار خودمو میکنم! بازی با زندگی مردم رو میگه جو سازی. اینم از تدبیر اینا...

از خوزستان ( 1396-03-30 02:38 )
تا کی باید اینجوری بلا تکیف بمونیم.چرا هیچ کس اعتراض نمیکنه .پول بالا کشیدن رفت.بریزید تو خیابون ها شلوغ کنیید.با سکوت هیچی درست نمیشه.چرا بانک مرکزی هیچ خبری از ارمان نمیده.فقط دارن وقت میخرن.تا به موقع فرار کنن.ایندر ساده نباشید.از ثامنی ها که کمتر نیستیم.

جعفرلوازتهران ( 1396-03-29 14:01 )
توجه......توجه.....توجه.......توجه بانک مرکزی اعلام کرد برای صیانت ازسپرده های مردم نزدموسسه ثامن دفاع خواهیم کرد وثامن مجوز دارد موسسه آرمان فاقدمجوزاست وسهامداران آن درحال مجوزگرفتن هستند وبانک مرکزی اعلام کرده به ماهیچی ربطی نداره مقصرمردم هستند وکاری برای این موسسه نخواهیم کرد یک منبع رسمی اعلام کرده بازگشایی شعب آرمان بمنزله جلوگیری ازتجمع واعتراض وعدم تظاهرات مردم ازحقوق خود جلوی رسانه های عمومیست وکارمندان به صورت موقت درحال کارهستند تا مردم آرام آرام بیخیال شوند ودنبال تجمع جلوی ارگانهای دولتی نروند.این خبر را میان گروههای واتساپ وتلگرام پخش کنید تاهمه مطلع شوند.

علیرضا ازشادگان ( 1396-03-29 11:46 )
سکوت علامت رضایت است. تا شلوغ نکنیم پولامون نمیدن تنها راه صلح آمیز اعتراضات وخواستار برگرداندن پول هست.مرگ بر بی وجدانها. مرگ بر دروغگوها.مرگ بربی تدبیرها خدا فلج کنه هرکه زندگی مارافلج کرده. مرگ براحمدی نژاد روحانی امانت پس بده خیانت هرگز هرگز

زهرا خوزستان ( 1396-03-29 01:16 )
خراب بشه این مملکت خراب بشه این ملت رو سرتون مسعولین دزد ان شا الله من و همسرم داریم از هم جدا میشیم میگه چرا پولامون گذاشتی توی این موسسه ورشکسته ان شا الله اه دلمون بگیرتتون

ایمان از اهواز ( 1396-03-28 17:15 )
سلام
دوستان اوضاع بدجور ریخته به هم.. ثامن هم به جمع موسسات دیگه اضافه شد!
واقعا متاسفم..
اخه مگه کجا زندگی میکنیم کشور جنگ زده که نیستیم این همه مسخره بازی در اوردن.. حتما چند نفر باید خودکشی کنن، حتما باید کشت کشتار راه بیوفته ،
حتما باید با داد فریاد حقمون رو بگیریم!!؟؟تا مسولین جوگیر بشن یه کاری کنن.. اصلا متوجه نیستن این بحران به وجود اومده موسسات، به ضرر خودشون هم هست.. مطمئن باشین دشمن از چنین فرصت هایی استفاده میکنه..اینم بگم هیچ قدرتی جلو دار مردم نیست...
مسولین به فکر باشید اساسی و** بترسید از مردم چون اگر اراده کنن هر کاری از دستشون بر میاد ** !!؟؟
ان شاء لله مشکل به وجود اومده حل بشه

سعیداندیمشک ( 1396-03-28 16:33 )
سلام بخداهمه روسرکارگذاشتن

علی از اهواز ( 1396-03-28 13:17 )
سلام به همه دوستان امروز هم کلک ثامن کندن فردا هم نوبت یه بانک دیگه یه عده از مردم بدبخت دیگه است‌من نمیدونم واقعا مردم بیخیال پولشون شدن یا منتظر‌فرج ان بخدا با انتظار هیچی درست نمیشه بریزین جلو استانداری خیابونا رو ببندیم شاید یه کاری کردن متاسفانه یه دست نیستیم‌.

علی از اهواز ( 1396-03-28 11:33 )
کسی تا حالا با این شماره های اعلام شده موسسه تماس گرفته ببینه چی میگن؟ آخر خرداد آخرین مهلت ایناس ها. فکر نکنن این یک ماه آروم نشستیم دیگه همین ادامه داره. این آرامش پیش از طوفانه. بهتره خودشونو گول نزنن و تا کار از کار نگذشته مشکل رو حل کنن. خصوصا استانی مثل خوزستان اگه به هم بریزه کشور خیلی ضرر میکنه. به سیف و بقیه تذکر می دیم که کار رو به جاهای باریک نکشونن

علی اهواز ( 1396-03-28 09:24 )
امروز یکشنبه 28 خرداد. همه چیز مثل قبل هست و مردم مشخصا منتظر رسیدن پایان فرجه اعلام شده و تعیین تکلیف سپرده های خودشان هستن، اما یک اتفاق جدید رخ داد که به نوعی میشه به فال نیک گرفت: چند روز قبل وضعیتی مشابه برای موسسه ثامن الائمه رخ داد و به مردم فقط 200 هزار تومان میدادن و گفتن در حال ادغام هستیم و تا ماه دیگه ادغام کامل و روند عادی شروع میشه. ظاهرا در حال ادغام با موسسه کوثر هستن که مجوز داره. این قضیه گویا کاملا صحت داره و مشکلی در کار نیست فقط ثامن الائمه از ماجرای توسعه درس عبرت گرفت و بجای بستن شعبه ها، اجازه داد مردم مراجعه و سوال کنن و قبلا فکر همه چیز را کرده بود. به احتمال زیاد مشکل توسعه هم در ماه دیگه حل بشه که اگر نه، بلوای بزرگی به راه میافته، اما جالب اینجاست که میبینم چند نفر میان و میگن رئیس شعبه یا کارمندها گفتن پولی در کار نیست و همه خورده شده و...!! اینکه واقعا اینجور باشه یا نه مشخص نیست ولی یک رئیس یا کارمند شعبه هیچوقت نمیاد همچین حرفی بزنه و به ضرر خودشون تبلیغ بکنه که خودش هم زیر سوال رفته باشه و بعدا توبیخ بشه. من که از چندین و چند رئیس و کارمند در شعبه های مختلف سوال کردم و همچین چیزی نشنیدم.ما اینجا جمع شدیم تا اطلاعات حقیقی به اشتراک بگذاریم نه اینکه شایعه پراکنی کنیم

سحر از ایذه ( 1396-03-27 18:02 )
سلام دوستان کسی خبر جدیدی نداره ؟؟؟؟
من از سپرده گذاری ایذه هستم اینجا حتی کارمندهای شعبه هم میگن ما از هیچی خبر ندارم باید از استان دستور بدن تا ما عمل کنیم
نمیدونیم باید دردمونو به کی بگیم

مسعود ( 1396-03-27 15:27 )
امروز ۲۷ خرداد به چند شعبه در تهران سر زدم.همه شعبات ظاهرا باز هستن اما هیچ خدماتی بجز دریافت اقساط انجام نمیدادن.رئیس یکی از شعبات اظهار میکرد:..مردم هر روز مراجعه میکنن و بنای درگیری با ما را دارند...به نظر میرسه کارمندان و رئسای شعب هیچ اطلاعی از آینده و سرنوشت موسسه ندارند و فقط حضور در شعبات به منظور آرام کردن مردم هست و نه چیزه دیگه.جالب بود چهار نفر اومدن تو شعبه یکی از مراجعه کنندگان میخواست نهصد هزار تومن قسط واریز کنه و سه نفر دیگه پول میخواستن که با جواب منفی رئیس شعبه مواجه شدن.بعد از کلی درگیری و کش مکش رئیس شعبه همون نهصد تومن قسط واریزی رو تقسیم بر سه کرد و به هر کدام سیصد هزار تومن پرداخت کرد.یکی از دریافت کنندگان وجه با گریه میگفت..من بیست ملیون تو حسابم پول هست الان یک هفته است میام و میرم تازه موفق شدم سیصد هزار تومن از پولم رو پس بگیرم..برام جالب بود که عملیات واریز و برداشت به رغم ادعای قبلیشون که میگفتند حسابها بستس انجام شد اما بجز پوله اقساطه واریزی هیچ پول دیگه ای در بساط ندارن که به مردم پرداخت کنن.رئیس شعبه میگفت که پول زیادی در موسسه حیف و میل شده و هر روز دارن با اخباره ادغام در این موسسه و اون موسسه واسه خودشون زمان میخرن و ما هم فعلا سپر بلا شدیم و هر روز توسط مردم مالباخته تهدید میشیم و اطلاعی هم از سرنوشت کاری خودمون و پولای مردم نداریم.

ازکرمانشاه ( 1396-03-26 00:35 )
سپرده گذاران عزیرواسه همتون میگم تا شلوغ نکنید پول بهتون نمیدن چهارپسربچه داعشی کل ایران تکون داد استانداری را رها نکنید تا به پولتون برسید سیف آدم بی وجدان ودروغگویی هست.ایمیل به کشور آمریکا دادم تا چند روز دیگه قضیه موسسه وغارت پول ملت ازکشورهای حامی تروریست واکنش نشان داده میشه این هم جز اختلال درامنیت کشور بوجود میاره وقتی دولت دلش به حال مردم نمیسوزه چرا ساکتین.شما پیگیرحقتان باشید مخالف نظام که نیستید.تکلیف پول همه باید زود روشن بشه.

مسعود ( 1396-03-25 14:49 )
دیروز شعب این موسسه در تهران باز بود اما هیچ پولی پرداخت نمیکنن و هیچ حساب جدیدی هم باز نمیکنن.کارمندشون میگفت تا دوهفته دیگه تکلیف روشن میشه.جالبه دوهفته ی پیش اعلام کردن مشکل حل شده و از شنبه بیاید پولاتون رو بگیرید. ظاهرا بعضی اخباری هم که در رابطه با ادغام با بعضی موسسات مجاز مثل موسسه ملل مطرح میشه اکثرا بلافاصله بعدش تکذیب میشه و بنظر میرسه انتشار این اخبار توسط عمال موسسه بجهت خرید وقت و جلب کاذب اعتماد مردم باشه و نه چیزه دیگه.موسسه مجوز داره توسعه هم به جهت سوءاستفاده از تابلوهای موسسش توسط این تعاونی در مراجع قضایی ازشون شاکی شده.به قوله یکی از کارمندای موسسه که میگفت ما اصلا اطلاع نداریم که مدیران و گردانندگان اصلی موسسه برنامشون چیه و چ کار میخوان انجام بدن!فعلا که فقط ما رو تو شعب در برابر مردم مالباخته سپر بلا کردن و از پول هم خبری نیست.

مجتبی از بوشهر ( 1396-03-24 22:21 )
سلام
دوستان من خبری رو از یکی از خبر گزاریها بنام خبرگزاری خلیج فارس خوندم گفتم شما هم درجریان باشید البته از صحت ۱۰۰ درصد این خبر مطمئن نیستم گفتن که موسسه ارمان(وحدت سابق) ظاهرا با موسسه ملل(عسکریه)ادغام شده
دوستان ببیند صحت داره یا نه

بهمن از دوره چگنی ( 1396-03-24 20:31 )
به خدا پولی در کار نیست مطمعن باشید مردم باید این موسسات رو اتیش بزنن اگه قانون برای دستگیری دزد نیست حتما با قانونگذاران شریکند ما این قانون رو قبول نداریم این قانون طرفدار دزد است

پریسا از اهواز ( 1396-03-24 01:07 )


رضا از اهّواز ( 1396-03-23 16:15 )
کانال تلگرام موسسه @ravabetomumiarman

ازشادگان ( 1396-03-23 15:47 )
6سال کارگری به امید خرید زمین وساختن یک کلبه واس زندگی 9ملیون تومان دارم تواین موسسه رفت بخاطر شرمندگی زن وبچه ام 90!%تصمیمم خودم جلوی دفترنماینده ولی فقیه آتش بزنم چاره ای نیست سالها زجرکلنگ زنی وحمالی راتحمل کردم ولی قارت وبدبختی وذلت ازجانب دولت به عوض حمایت را تحمل نمیکنم .خدایا خودت شاهد اوضاعم باش .آه وغصه آشوب واختلاف درمیان من وهمسرم همش از جانب این قضیه بود هیچ مشکلی نداشتم باسعادت بودم ولی الان شرمنده.

خرمشهری ( 1396-03-23 02:17 )
اینا.سپردهای مارو دادن به کاسپینها و فرشتگان.حالا مارو علاف کردن نمیدونن چه کنن.بابا خجالت بکشید از شهدا که خونشونو دادن بخاطر این دولت این نظام.مانصل شهدا هستیم این کارارو بهامون میکنید واقعا شرماوره فقط میگم حیفه شهدا حیفه که امروز با دادن خونشون با امن زندگی میکنید بعدش هم این مردم که جلوی امریکا و اسرائیل ایستادن..کاری نکنید یه عمر پشیمون بشید کاری کنید مردم از این نظام راضی باشند نه متنفر ..

خرمشهر ( 1396-03-23 02:16 )
سلام.صبرمون حدی داره.تا اخر این ماه صبوریم بعدش نه دیگه مردن بهتر از ذلت.خدا خوش میاد عید نتونم برا بچه هام لباس بگیرم .پول ندارم ثبتنامشون کنم اخه این چه اسلامی تو روز روشن پول مارو میدوزدید .عید امسال عیده شهادته خسته شدیم

سلام ( 1396-03-22 14:12 )
گروه تلگرام موسسه ؟؟؟

رضا از اهواز ( 1396-03-22 08:43 )
سلام دوستان.اینا شماره های روابط عمومی موسسه هستش.اگه دوست داشتید تماس بگیرین ازشون سوال کنید.02188682975-02188682871-02188682451-02188683153-02188683906-02188074327-02188583978-02188683149-02188682517

علی اهواز ( 1396-03-22 08:09 )
امروز دوشنبه 22 خرداد، دیروز به شعبه خیابان 13 کیانپارس رفتم و باز بود. چند نفری با مدیر صحبت میکردن و چندتا کارمند هم بودن. روال کار عادی بود بجز پرداخت پول. هیچ حساب جدیدی هم باز نمیشد. درخواست مانده حساب کردم که توی دفترچه ثبت شد و سود هم مثل همیشه واریز شده بود. چیزی که من تا الان متوجه شدم اینه که حدود 70% مشکلی نیست اما بواسطه عدم مدیریت صحیح مسئولین، هم زمان شدن این مجوز گرفتن با رخدادهای ناهنجار موسسات دیگه، عدم پاسخگویی واضح به مردم و نبود برنامه مناسب، کار به اینجا رسیده و مردم هم مار گزیده هایی هستن که از ریسمان سیاه و سفید میترسند. تعدادی شماره تماس مستقیم با مدیریت کل موسسه در تهران منتشر شده که برای پاسخگویی به سوالات مشتریان هست و یکی از دوستان تماس گرفت. اینطور که گفته شده سیف مسئولیت حملات احتمالی مردم به موسسه و تجمع و داد و فریاد و.. را به عهده نمیگیره و گفته تا همه چیز بطور دقیق مشخص نشده باشه و مجوز نگرفته باشید،اجازه فعالیت مجدد ندارید و اینکه حتی حقوق خود روئسا و کارمندها هم به حسابهاشون واریز شده اما امکان برداشتن ندارند. حدود 5 یا 8 تیر ماه ظاهرا روال عادی شروع میشه و البته دغدغه اینه که چطوری جلوی هجوم مجدد مردم گرفته بشه تا پولها را از حساب خارج نکنند؟ احتمالا با کارت بانکی شتاب و محدود کردن برداشت روزانه تا اعتماد مجدد جلب بشه. مشکل اصلی خود مسئولان هستن که از بسکه دروغ گفتن تبدیل به چوپان دروغگو شدن و حالا شر گردن خودشون را هم گرفته. فعلا باید ببینیم در پایان این فرجه ای که گرفتن چی پیش میاد و اگر همه چیز سر جای اول برنگشت، مسلما بحران شدیدی سراسر کشور را میگیره.

علی از اهواز ( 1396-03-21 19:37 )
سلام دوستان قبول باش طاعاتتون گمونم بیخیال پولاتون شدین نه اعتراضی نه تلاشی پولامون‌خوردن رفت زنگ زدم بانک مرکزی گفت به ما ربطی نداره برین دادگستری شکایت کنیین اونا فقط از تجمع میترسن پس خونه نشینین که مسالمت امیز چیزی درست نمیشه باز خودتون میدونین ولی باید قیدپولارو بزنیم.خدا نابودشون کنه که زندگیمون نابود کردن

سعید از بوشهر، برازجان ( 1396-03-21 13:34 )
سلام خدمت اعضای محترم کانال و سپرده گذاران آرمان وحدت، میخواستم بدونم به بقیه در جاهای دیگه چ جوابی دادند و اینکه وعده دو هفته دیگه سهت دارد یا خیر! اینجا میگن تا دو هفته دیگه روال گذشته حاکم میشه، اونم در حد اما و اگر هست.

ازبهبهان ( 1396-03-19 02:19 )
لطفا درگروههای دوستان پخش کنید وعده ما شنبه درب استانداری یک ذره از حق خودمان کوتاه نماییم این کلام آخرماست

اهواز جمعی ازسپرده گذاران تمام عیار ( 1396-03-19 02:31 )
وعده ما روز شنبه جنب استانداری هرگز ازحق ما کوتاه نخواهیم آمد نماینده مردم خرمشهر جناب آقای سامری درمجلس اعتراض وتذکر کتبی داد سیف رسما اعلام کرد هیچ مسولیتی رابه گردن نمیگیریم استاندار دروغ میگوید شنبه تجمع هزاران سپرده گذار باورکنید خبری ازپول نیست وعده ما شنبه

از اهواز ( 1396-03-18 22:59 )
باسلام.آقای علی از اهواز .لطفلأ بی خودی به مردم امید نده.بگذار با حقیقت رو به روشن.مردم عزیز در یه کلام پولی در کار نیست.اینا هم همش بازیه.استاندار به خاطر اینکه مودم آشوب نکنن.این حرفا رو زده.پرا آقای سیف تکذیب کرده.ونماینده محترم.آبادن وخرمشهر.وملایر همه این خبر رو تکذیب کردن.همه سرمایه مون رفته چیزی برا از دست دادن نداریم.هرکس داره امیدوار کننده حرف میزنه دروغ میگه به خدا...

مسعود ( 1396-03-18 22:22 )
اینها فقط در حال گفتن دروغ و خریدن وقت هستند.اگر پولمون رو دسته یه ولگرد تو خیابون سپرده بودیم جاش امن تر از این موسسه بود.حداقل میشد شکایت کرد.الان مردم باید به کی مراجعه کنن؟؟اون از استاندار که روز اول برگشت گفت به من مربوط نیس بعد که دید داره شلوغ میشه و نمیتونن کنترل کنن گفت مشکل تا شنبه حل میشه نگران نباشید.حالا کدوم شنبه خدا داند.و مردم رو سرد کرد.!!!خدایا به داده این مردم برس.هموطنانه مظلومم که نه هوایی برای استنشاق دارن و نه جایی برای تفریح و نه دیگر رمقی برای زندگی.خدایا فقط تو به داده این مردم برس که جز تو فریادرسی نیست.اموال مردم رو چقدر راحت حیف و میل کردند و هیچ کس نمیتونه بهشون بگه چرا؟؟؟؟..چرا به مردم و ملت خودتون رحم نمیکنید؟؟این پولهایی که خوردید و یه آبم روش از کجا باید تو خانواده های مردم با این اوضاع خراب کار و اقتصاد جبران بشه؟؟اگر مردم گرفتار نبودن اگر قسط و پول دارو و اجاره خونه و پول دانشگاه و مدرسه و هزاران خرج جور واجور که واسه مردم میتراشید نبود قطعا برای یکی دو در صد سود بیشتر ریسک نمیکردن و هست و نیستشون رو تو موسسات کلاهبرداره آرمان و کاسپین و ثامن الحجج و فرشتگان و ..نمیگذاشتند.به مردم خودتون رحم کنید.ظلم نکنید.و بترسید از مظلومی که فریاد رسی جز پروردگار عالم ندارد.

از خوزستان ( 1396-03-18 19:14 )
سلام من یکی از سپردهگذران موسسه ارمان هستم.با توجه به تحقیقی که کردم.فکر نکنم کسی دیگه رنگ پولاشو ببینمه.بانک مرکزی هم رسمأ اعلام کرده مشکل موسسه ارمان به من ربطی نداره.و پولی هم که بولکه شده بسیارناچیزه نسبت به سپرده مردم.بلای که به سر البرز ایرانیان اومده داره اینجا هم تکرار شده.موسسه برشکسته شده ولی اعلام نمیکنن.مردم خوزستان هوشیار باشین و گول وعده های الکی رو نخورین .اینا همشون دروغگو هستن.پول ملت رفت...ساده لوحی هم حدی داره

علی از بهبهان ( 1396-03-18 18:19 )
عزیزان باور کنید استاندار میخواد مردم را اروم کنه که مشکلی برا خودش تو استان پیش نیاد بخدا قسم یکی از اشناهای ما کارمند وزارت اقتصاد و دارایی هست ، میگه موسسع ارمان (وحدت) پول مردم را نمیخواد بده و به بانک مرکزی اعلام ورشکستگی کرده و اختلاس شده ، میگفت فقط مردم را دارن میپیچونن و میخوان مردم را اروم کنن وگرنه پولی در کار نیست. ای مردم بیکار نشینید که همه بدبخت شدیم تمام زندگیمون را بالا کشیدن هیچ مسعولی هم جواب مردم را نداد ، نماینده های بی عرضه خوزستان هم کاری نکردن، این بار هم مردم خوزستان بدبخت شدن، برادران عزیزان باید همه بریم تو خیابانها و اعتراض خودمون را نشون بدیم ، استاندار دروغ میگه ، سیف با کمال پر روحی گفته به من ربطی نداره ، تکلیف ما مردم بدبخت چیه ؟ مگه این حکومت اسلامی نیست پس کی باید به داد مردم برسه تو این ماه مبارک ، پول مردم رو خوردن ولی هیچ کس از مردم دفاع نکرد ، خواهشاتو خونه نشینید . اگه یه مدت زمان زیادی این دزدی و کلاه برداری طول بکشه دیگه همه سرد میشن و همه بدبخت میشیم خواهشا گول حرفای دروغ استاندار را نخورید.

مهراد اهواز ( 1396-03-18 10:43 )
انشا الله شنبه صبح ساعت 8 در ب استانداری 96/3/20

از اهواز ( 1396-03-18 02:21 )
چقدر دروغ. ...بابا خسته شدیم یکی نیست بیاد مثل ادم راست بگه همشون دروغ میگن اصلا بانک مرکزی میگه مشکل ارمان به من ربطی نداره مردم سکوت بشکنید تا کی میخاین خودتون گول بزنید اصلا پولی در کارنیست همش خوردن رفت.باید باهم متحید بشیم از حقمون دفاع کنیم .وگرنه همه چیزو باختین.فقط باید اعتراض کنیم تا مسولین بفمن باکی طرف هستن.تمام سرمایه خوزستان خوردن رفت.فقط باهم باید متحد شیم یه دست صدا نداره.بترسید از قیام مردم خوزستان

علی از اهواز ( 1396-03-18 02:17 )
سلام بر دوستان عزیز مشکل اصلی در نداشتن مجوز موسسه است توسعه که نشد پس باید برن سراغ موسسه مجوز دار دیگه طبیعیه که موسسه تلاش میکنه سپرده ها رو حفظ کنه من خودم سپرده گذارم مطمئنم از همتون بیشتر سرمایه خوابوندم بنظرتون اگر تابلوی موسسه عوض بشه و طبق روال گذشته سود هم بده ایرادی داره؟ من خودم چندتا موسسه مجوز دار رو میشناسم که همین الان هم بیشتر از آرمان سود میدن. بانک مرکزی بخاطر همین نداشتن مجوز بود که به این شایعات دامن زد تا آرمان رو منحل کنه بنظرم آرمان ورشکست نیست و بالاخره اوضاعش ردیف میشه.

از خوزستان ( 1396-03-17 22:55 )
فاچعه عجیب ترازفاجعه امروز درمجلس بقول رهبر انقلاب ترقه بازی بود ولی چه واکنشی ازدولت ورسانه رامشغول کرد فاجعه در خوزستان فاجعه موسسه آرمان فاجمه یعنی ازما ودار وندار به گدایی فاجعه به رهاکردن خانواده واسترس وروانی شدن مالباختگان فاجعه بی دردی مسولان درقبال تامین امنیت ومملکت بی صاحب وفشار ازاین نوع مسائل به روح وروان مردم فاجعه ازاین ور غارت وازاون ور تبلیغ دوباره موسسه نور وملل درشبکه سه سیما هرشب که دوباره همین بلا سرمردم بیاید ماحال خوبی نداریم دوهفته شده که کارمردم شده نشستن درمقابل شعب بی کس آرمان فاجعه یعنی برخورد تمام ارگانهای دولتی بامالباختگان به صورتی که هموطن ایرانی نیستیم انگار ضداین دولتیم .خدایا نظرتو برنگردد تنها چیزی که میتوانیم انجام پناه برخدا ونفرین بر بی تدبیران طاقت ما کمترازاون چیزی هست که دولت درتلاش اونه معلوم نیست چه اهدافی رادنبال گرفته .سیف به داد ما برس نزارمساله وسیعتربشه ودادرس همه ما خداست .

شهرام اراک ( 1396-03-17 18:05 )
با سلام ما با جمعی از سپرده گذاران اراک به دامن امام جمعه دری نجف آبادی پناه بردیم وج داد که هر قبرستانی پول گذاشتید برید بردارید واقعا حال جماعت شدید خراب شد.فقط باید به حضور رهبر فرزانه بریم.اگه رهبر بدانند که با امت ایران چه میکنن درست میشه

س.ارخوزستان دیارایثارگران ( 1396-03-17 15:13 )
شهادت جمعی از هموطنان ما درحادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی وحرم امام خمینی راتسلیت عرض مینماییم .درحریم چشم ما هرگز نشکند وطن ما. چغد فاجعه باراست دشمن کور دل نفرین ما برتو . چندهفته ای هست که زندگی ما با بستن حسابمون توسط موسسه آرمان وبانک مرکزی دراین ماه رمضان که بعضی ازخانواده ها نان افطاری ندارن وتمام دار وندارآنها همان سپرده هست وبس نه دولت ونه مجلس ونه هیچ مسولی تاکنون ما را امیدوارنکرد بعضیا بیمارشدن وتوبیمارستان یه عده ای آواره توخیابان ویه عده ای روانی شدند یک بلایی سراهل خوزستان اومد ونفرینها شروع شد ماکه وطن فروش نیستیم وهرگز اجازه ورود دشمن را اگرباقیمت جان تمام شود نخواهیم داد ولی هیهات من الذله .تهران فاجعه باراست درد اهل خوزستان را بفهمید تاکی ظلم .آقای روحانی آقای سیف پول سپرده گذاران بدبخت خوزستانیها را برگردانید تا هزاران نفرین تبدیل به رضایتمندی شود آرامش سپرده گذاران مردم بدبخت خوزستان رابه خانواده ها برگردانید انصاف نیست خدا خوشش نمیاد ماهم ترورشدیم وضعیت ما کاملا درخطر قیرت داشته باشید وبه دادمابرسید

مهدی از زنجان ( 1396-03-17 12:51 )
من حدود 70 میلیون پولم تو موسسه آرمانه که همون وحدت بوده اسمش.چنتا سوال جدی دارم خیلی ممنون میشم فرد بااطلاعی بهم جواب بده.اولا اینکه تو شهر ما یک شعبه از این ارمان وحدت هست میخواستم بدونم چرا همش اهواز لرستان و ... رومیگن؟مگه سیستمش کل ایران نیس؟ باز بشه همه جا باز نمیشه مگه؟ دوم اینکه رابطه توسعه و ادغامش با آرمان چی شد؟چرا هیچکی از این قضیه چیزی نمیگه؟چرا تابلوهای توسعه همچنان هست اگه منتفیه ادغام؟سوم اینکه بانک مرکزی به چه دلیلی حسابای مارو مسدود کرد؟دلیل اصلیش چی بود؟چون هیچ جا حرفی از ورشکستگی آرمان نشنیدیم.برای کاسپین که ورشکسته شد خود کاسپین حسابارو مسدود کرد نه بانک مرکزی. فعلا این سوالا رو دارم به عنوان کسی که پولش بلوکه شده و وضعیت زندگیش دچار تنش شده. امیدوارم یکی جواب سواالمو بده یکمی اروم شم. توکل بخدا

شادگان شهرمظلوم ( 1396-03-17 11:04 )
مردم عزیزومظلوم خورستان توجه داشته باشید .خطاب به آن ملت مالباخته به دلیل عدم مدیریت حکومت.فراموش نکنیم وبه یاری خدا ما رهبر فرزانه ای داریم ائمه جمعه ونماینده ولی فقیه داریم.مشکل ما مشکله ساده ای نیست تمام زندگی وآرزوهای ما ازبین رفت زحمات چندین ساله گرفته ازکارگرحمالی تا اون بازاری وکاسب وغیره وبلاخره پول جمع کردیم به امبدفردایی بهتراین یکی ماشین بخره واون منزل بخره وهرکدام یه برنامه ولی به هیچ کدام نرسیدیم قصورارکجاست موسسه آرمان یا دولت جواب شفافی نگرفتیم. بیایید ومکاتبات خودمان را دست جمعی به رهبرعزیز آیت اله خامنه ای بنویسیم که مشکل ما حل شود.مطمئن باشید جواب خواهیم گرفت. انشاءالله مشکل ماحل میه به پشتوانه رهبر.

ازشادگان. ( 1396-03-17 06:26 )
سلام .سپرده گذاران عزیز نگران نباشید بنده سپرده گذاربانکهای دولتی هستم درسه بانک ملت صادرات وملی همیشه دربافت وپرداخت دارم وحسابم یکه وقتی وارد بانک میشم همه احترام قائل میشن ولی میخواهم چندتا چک بکشم تا بتوانم پولام رو ازبانک بیرون بکشم آخرکارهم اطلاع میدم که خالی کردن حسابم بخاطر عدم اطمینان واعتماد به دولت است وتوضیح میدهم به په خاطر حسابم خالی کردم.

احمداز اهواز ( 1396-03-16 18:01 )
سلام دوستان عزیز متاسفانه دارن بازیمون میدن دیروز استاندار یه چیز میگه امروز سیف تکذیب میکنه واقعا مردم ..فرض کردن باید یه کاری بکنیم وگرنه برا کسی مهم نیست که پس انداز۱۰ساله یه نفرخوردن به اب هم روش .۱۰۰هزار نفر خپزستانی سپرده گذار دار غین موسسه اگه ۱۰۰۰نفرشون جمع بشه جلو استانداری گمونم دیگه کسی حرف الکی نزنه.باز اگه من اشتباه میکنم نظرتون بگید لطفا

شادگان ( 1396-03-16 17:52 )
مجلس شورای اسلامی وارداین قضیه شد حسابها توسط بانک مرکزی بلوکه شده ومقصراصلی خوددولت که اجازه فعالیت داده ونمیتونه به این راحتی اززیربارقصورش دربره وبه روی خودش هم نمیاره که چه اشتباهی مرتکب شده حال با کمی پیچوندن قضیه راهکارهای حل موضوع را اندیشیده وسعی در تعطیل کردن موسسه به بهانه های مختلف تامردم دوباره تکرارنکنن پول توموسسه بگذارن وجهت برگرداندن پول مردم بانکهای دیگری جهت بازگرداندن پول مردم راعامل میگذارد قوه قضائیه وارد این موضوع هم هزینه دادرسی وحق الزحمه همه بهانه ها وحفظ حقوق ازمردم بدبخت هم گرفته میشه.جای امن اینجاست که دولت نمیتوانداعتمادخودراازدست بدهد بایدپول مردم روزود برگرداند به ماه وسال نبایدطول بکشد مردم بدبخت شدن ونکته دوم هرچه دیرترپول سپرده گذاران آرمان خوزستان برگردانده شود اخبار وسیعتری مبنی بربلوکه شدن حساب مردم توسط بانک مرکزی وسلب اعتماد مردم وتاثیرآن برروی عدم اعتمادبه بانکهای دولتی میشود.تاکنون عده زیادی ازمردم باشنیدن این اخبار حسابشون ازبانکها خالی کردند میترسن به این روزهای بد بیافتند.

یوسف از اهواز ( 1396-03-16 15:13 )
با سلا م امروز مورخ96/3/16مراجعه به موسسه آرمان انقلاب رفتم واز تمام پرسنل موسسه سوال کردم که کی پولامون میدید،جواب دادنن که ما هیچ اطلاعی ندار م و باید تا اخر ماه صبر کنید و همش زیر سر بانک مرکزی ، که بانک مرکزی حسابامون بسته ماهم هیچ کاری از دستمون برنمی ایدجوز صبر کردن ما باید پیش کی بریم که جواب منطقانه بده وچرا بانک مرکزی تو تلویزیون اعلام نمی کند که کی پول مردم می دیم

رضا از اهواز ( 1396-03-16 14:22 )
سلام.امروز یه خبری اومد مبنی بر اینکه آقای تاجگردون نماینده گچساران توی مجلس گفته که مردم باید از این موسسه پیش بانک مرکزی یا قوه قضاییه شکایت کنند.واقعا مستیست یه روز میگن بانک مرکزی پولا رو بلوکه کرده یه روز میگن شکایت کنید.استاندار خوزستان هم میگه مشکل حل شده.امیدوارم اینا بازی نباشه

اهواز ( 1396-03-16 13:41 )
امروز 16 خرداده.آقا چطوریه که تا دیروز میگفتن سپرده ها نزد بانک مرکزی محفوظه الان حرف جدید در اوردن میگن سپرده ها معلوم نیست کجا هستن؟؟؟؟؟
چقدر درووووغ.بسه توروخدا
توی ژاپن یه ساختمان با اون همه عظمت رو 6 روزه میسازن اون وقت توی مملکت ما 3 هفتست تکلیف سپرده های مردم معلوم نیست و هر روز میگن آقایون جلسه میگیرن که حلش کنن.آخه یکی نیست بگه بلد نیستین مدیریت کنین استعفا بدین.با اعصاب و اموال و جون مردم چرا بازی میکنین...

از بوشهر ( 1396-03-15 20:29 )
درود به همه
بله دوست عزیز اقا ایمان از اهواز،متاسفانه تقریبا همون سناریوی موسسه کاسپین داره اتفاق میفته،
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طی بیانیه یا اطلاعیه ای که چند لحظه پیش دادن به زبان ساده تر فرمودن که موسسه ارمان(وحدت سابق) ورشکسته شده و کلیه داراییها و املاک مسئولان اصلی این موسسه ضبط شده ولی متاسفانه اینجا هم مثل همیشه مقدار سپرده گذاریهای مردم از این اموال و دارییهای بلوک شده بیشتر هستش،بنابراین این پروسه یعنی تبدیل این املاک و داراییها به نقدینگی خودش زمان میبره و بعد از فروش املاک مورد نظر تازه بخشی از دارییهای مردم رو میتونیم تامین کنیم که اونم از کوچکترین مبلغ ها شروع میکنیم تا حداقل فعلا از تعداد سپرده گذاران کم بشه و در نهایت یکی از این بانکها یا موسسات دولتی با پذیرفتن این مسئله مسئولیت این موسسه رو گردن میگیره و حالا نوبت به بقیه سپرده گذارانی میرسه که مبلغ سپرده اونها بیشتر از بقیه هستش.
حالا خدا میدونه این پروسه چقدر زمان میبره،یکماه،یکسال وشایدم بیشتر
انشالله که اینجور نیس ولی این چیزیه که شنیدم و گفتم بقیه دوستان نیز در جریان باشند
یا علی

علیرضا از بندرعباس ( 1396-03-15 15:30 )
طی صحبتی که با رییس موسسه داشتم قرار بود شنبه موسسه باز بشه. شنبه رفتم و طبق معمول خبری نبود. این دو روز تعطیلی هم بگذره و ببینیم از دوشنبه موسسه باز میشه یا نه . اوایل یکم خیالم راحت بود و امید داشتم. ولی یه حسی میگه همینجور که ما منتظریم که یه اتفاق خوبی بیفته و موسسه باز بشه و ما بریم پولهامون رو پس بگیریم ، یهو چند روز بعد ببینیم که رییسهای این موسسه هم رفته باشن کانادا پیش خاوری و دارن به ریش ما میخندن.

ایمان از اهواز ( 1396-03-15 13:17 )
دوستان خبر خوش
اخبار جدید
96/03/15
حتما مطالعه شود!
مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان بزودی حل می شود.

استاندار خوزستان گفت در نشستی که شب گذشته در تهران با سیف رییس کل بانک مرکزی داشتم برای حل مشکل سپرده گذاران موسسه آرمان به توافق رسیدیم.
به گزارش صدای کرخه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اظهار داشت : با توجه به اینکه ۶۳ درصد یکی از بخشهای موسسه آرمان مربوط به استان خوزستان است مقرر شد بانک مرکزی با اولویت استان خوزستان در روزهای آتی جلوی حسابهای سپرده گذاران این موسسه در خوزستان را باز نماید
وی گفت خوشبختانه در نشست با سیف حساسیتهای استان خوزستان منتقل شد و بر همین اساس مقرر شد مشکل سپرده گذاران این موسسه در خوزستان در سریعترین زمان ممکن حل و فصل شود.
وی گفت:سیف به معاون خود حیدری دستورات لازم را برای برطرف شدن سپرده گذاران آرمان در خوزستان صادر کرد.
استاندار خوزستان تاکید کرد استاندار خود را موظف می داند از حقوق تک تک مردم این استان حمایت کند و این پیگیریها نیز در این راستاست.
شریعتی گفت پس از حل مشکل سپرده گذاران موسسه ارمان گزارشی تحلیلی از آسیب شناسی این موضوع ارائه خواهم کرد.

پروردگارا به حق این روزهای عزیز مشکل هم وطنانان عزیزم را برطرف بگردان
دوستان عزیز ماه مبارک رمضان ماه اجابت دعاست..

خرمشهر ( 1396-03-15 05:22 )
ماتوموسسه توسعه آرمان حساب نداریم.ولی نتیجه میگیریم که هیچ اعتمادی نیست .دولت سخت دراشتباه است که جوابگوی مردم نیست چندنفری هستیم که فردا حسابمون ازبانک صادرات راخالی کنیم مظطرب شدیم پول ماهم به هربهانه ای ازطرف دولت بلوکه بشه وسرگردان ومتحیربشیم وکسی جوابگوی مانباشه مثل اینکه دولت دوازدهم هنوزسوارنشده شمشیرش ازقابش کشیده وملتش راهدف قرارگرفته.واقعیت همینه.

لرستان ( 1396-03-15 05:40 )
هرکس بگه بخاطرشلوغی وازدحام کارمندا نمیان سرکارمتوهمه اگه قرار دولت اینقددرقبال امنیت بیخیال هست ماهم شروع به غارت کنیم برویم وجلوی بانک دولتی جمع بشیم.یک روز سپرده گذاران موسسه آرمان جلوی بانک ملی تجمع کنن ببینیددولت چه عکس العملی نشان میده مگه دولت فقط متعهدارگانهای خودشان هست ومابقی مردم درامان نیستند.این شده حکومت یزیدی .خطاب عمرابن سعدبه امام حسین که به ابوالفضل امان دادن وامام حسین درامان نبست .چیزی بگوییم که بگنچد.

شادگان ( 1396-03-14 23:29 )
رهبربه روحانی تبریک نگفت وروحانی میخواهد حسابی جیب خودش راپرکنه وبزنه به چاک ماکه باختیم وتاپول ماربرنگردونن همه باهم به خیابانها میریزیم وتظاهرات میکنیم.اون عده ای ازمردم که توبانکهای دولتی حساب دارن حسابشون خالی کنن چون زیرتیغن نوبت به اونها میرسه.

احمداز اهواز ( 1396-03-14 14:22 )
سلام دوستان بنظرم دیکه کوتاه نیایم چون الان چندروز بانک مرکزی فقط داره میگه اونایی که مجوز دارن خیالشون راحت واصلا خبری از موسسه ارمان نیست چون براشون مهم نیس ازای استانداری و نماینده های بی لیاقت هم کاری بر نمیاد هرکاری کردیم خودمون باید پولمون پس بگیریم .تنها راهکار تجمع جلو استانداری

مریم خوزستان ( 1396-03-14 00:30 )
نصف بیشتره کل سرمایه موسسه ارمان متعلق به مردم خوزستان بعد نماینده های شهر اهواز با اون دستخط خرچنک قورباقه شان هیچ کاری نکردند برای مردم اونوقت نماینده های دیگر استانهااا.از چهارهزارو دویست میلیار تومن دوهزار و پونصد میلیاردش متعلق ب مردم خوزستانه

مسعود از تهران ( 1396-03-13 22:19 )
دقیقا چهل و پنج روز پیش اتفاقی مراجعه کردم به این موسسه شعبه ی قائم مقام تهران دیدم نیمه تعطیل شده.عده ی زیادی از مردم هجوم اورده بودن تا سپرده هاشون رو خارج کنن.رئیس شعبه با یه برخورده بسیار زننده و زشتی با مردم رفتار میکرد.البته قبلش به چنتا شعبه دیگه از جمله شعبه انقلاب و کارگر مراجعه کرده بودم ولی همگی عنوان کردند هیچی پول نداریم و یک هفته ای هست که تو تهران به ما پولی ندادن برو شعبه مرکزی شاید پولتو بدن. رفتم شعبه مرکزی تو منطقه دو.شلوغ نبود ولی معلوم بود وضعشون خرابه ولی نمیخوان صداشو در بیارن.دو ساعت ایستادم و با هر بدبختی بود همون روز موفق شدم سپردم رو از شعبه مرکزی پس بگیرم.از اون روز به خودم قول دادم هرگز به این موسسات کذایی و بی در و پیکر اعتماد نکنم.خدا کنه پوله مردم رو پس بدن و کسی رو گرفتار نکنن.سابقه ی موسسات مالی و اعتباری ورشکسته مثل ثامن الحجج و میزان و حتی کاسپین که مجوز دار هم بود تجربیاته بسیار تلخی برای مردم بود.پولی که با بدبختی جمع میشه رو یک جا و نقد بگیرن و وقتی یه سرمایه ی هنگفتی شد اعلام ورشکستگی میکنن.شعبه ها تعطیل میشه و هیچ کس به داده مردم نمیرسه.بعد از ماه ها اعتراض و پیگیری سرمایه ای رو که یک جا گرفته بودن آهسته و خورد خورد و با کلی خواهش و التماس و اعتراض پس میدن.اینم یه روش دزدی...جهان سوم جایی است که دزدان بزرگ و حرفه ای از بانک سرقت نمیکنن بلکه خودشون بانک تاسیس میکنن..

ناشناس ( 1396-03-13 20:17 )
با سلام به همه دوستان .عزیزان همه ما دردی مشترک داریم پس از شما تقاضا دارم بجای تخلیه احساسات لحظه ای خرد جمعی رو در پیش بگیرید خواستید بخیابانها بریزید یا شعار بدید مساله ای نیست اما خواهشا شیشه های موسسه رو نشکنید.یا انها رو کتک نزنید این موسسه درزمانی که مردم دران حساب داشتن هیچ بدقولی نداشته وسرموعد سودهارو پرداخت کرده این سیاست بانک مرکزیست که این موسسه رو بدنام کنه خواهش میکنم برای یکبارهم که شده کنارهم باشید نمیدونید ازکجا میخورید چه خودنان چه هرکس سپرده دربانک دولتی دارد خارج کنید تا بانک مرکزی بخاطر احساس خطر ومنافع خودشم شده سریع مشکلو حل کنه حالا که ما رو خلع سلاح کردند شما هم بانک مرکزی رو خلع سلاح کنید مطمعن باشید جواب میده

علی اهواز ( 1396-03-13 17:14 )
امروز شنبه 13 خرداد، شعبه ها باز بود، نزدیک ظهر سری به شعبه وهابی کیان آباد زدم، 4 یا 5 کارمند خانم و آقا و همین حدود هم مشتری، و دو پلیس که در انتهای شعبه و تقریبا دور از چشم نشسته بودن و رفتار بقیه را زیر نظر داشتن. از یکی از کارمندها سوال کردم موسسه کی به وضعیت عادی برمیگرده؟ و گفت به ما تا پایان ماه خرداد فرصت دادن( احتمالا منظورش بانک مرکزی بوده) که تمام مشکلات را حل کنیم، اما ممکنه کمی بیشتر هم طول بکشه.
جو بطور کلی نسبت به هفته قبل خیلی آرام شده و ظاهرا همه منتظر گذر این مدت تقریبی هستند، و شاید هم این یک آرامش قبل از طوفان باشه....

رضا امیدیه ( 1396-03-13 16:37 )
هر کس ۴سال میاد سرکار میخواد بخوره و بزنه ب جیب ۴سال بعد هم معلوم نیست نوبت کیه وقت مدیریت و کار برا مردم رو که ندارن فقط دنبال اینن که این ۴ سال چقد بزنن ب جیب شاید ۴سال بعد در راس نباشن کی ضرر میکنه ملت بدبخت با هزار امید و ارزو اینم یه گند جدیدشون بود که کور خوندن پولامون ندن،

مهسا خوزستان ( 1396-03-13 16:47 )
این چه اوضاعیه که درست کردن از بیت المال که میدزدن حالا پول خوده مردمم میخوان بزنن ب جیب ،کشور ما همش همینه.اقای سیف اگه نمیتونی مدیریت کنی بشین تو خونه سنگین تری همه مسولای ما همینن اگه غیر از این بود خوزستان با این همه نفت خیابوناش باید از طلا بودن.

علی از اهواز ( 1396-03-13 09:13 )
به نفعشونه که تا پایان ماه مشکل رو حل کنن. هرچی که هست. بلوکه هست یا نیست. پول میخوان جور کنن یا هرکار دیگه. چون با رسیدن به پایان ماه هجوم مردم شروع میشه و اینبار دیگه با پیامک و بنر و حرفهای استاندار و ... آروم نمیشن و چه بسا مشکل امنیتی درست بشه. پس باید همه دست به دست هم بدن و این مشکل رو حل کنن. دوستمون که گفته بودن اگه حسابها بلوکه است چطور دسترسی به اطلاعات حساب دارن توجه کنن که حساب سپرده گذاران نزد آرمان که بلوکه نیست. حسابهای آرمان نزد بانکهای کشور بلوکه است. پس اطلاعات حساب و موجودی و ... که تو سیستم خودشون هست رو میتونن بهتون بدن ولی پول رو که باید از حسابهای موسسه نزد بانکها با چک بین بانکی بهتون بدن نمیتونن بدن. البته موجودی نقد موسسه هیچوقت به اندازه ای نیست که بتونه پول همه رو بده و اگه همه بخواهیم بریم حسابمون رو صفر کنیم ورشکسته میشه. مگه دریافت و پرداخت ها به روال سابق برگرده و یه عده برداشت کنن یه عده پرداخت و یه عده زیادی هم موجودیشون رو دست نزنن. اما واسه من سواله که قسط هایی که دریافت میکنن رو چیکار میکنن؟ به حساب های بلوکه نمیشه پول ریخت و عاقلانه هم نیست که پول بیشتری به اون حسابها ریخته بشه. پول رو هم که نمی تونن توی شعب نگه دارن. اینجا یه مقدار مشکوکه!

از خوزستان ( 1396-03-11 15:16 )
باسلام.منم یکی از سپرده گذاران موسسه ارمان وحدت هستم.اگه راست گفته باشن پول پیش بانک مرکزی بلوکه شده واختلاصی در کار نیست ماهم صبر میکنیم.ببینم تا چند روز دیگه چی میشه .ولی اگه دوباره بهونه گیری کردن و دروغ تحویل ملت دادن بدونیت کاسه ای زیر نیم کاسه است.ومردم رو دارن می پیچونن.و پولی در کار نیست .مردم عزیز اگر خبری جدید دریافت کردین به سرعت تو این سایت اطلاع رسانی کنید.با تشکر از مدیرت سایت

علی اهواز ( 1396-03-11 13:47 )
امروز پنجشنبه 10 خرداد، شعبه ها باز و نیمه فعال بود و همان سوال و جوابهای همیشگی و اطمینان دادن به مردم و.....
موسسه از مردم داره پول میگیره و به حسابشون میریزه، قسط دریافت میکنه و مقدار موجودی و بقیه مواردی که در مورد حسابهاشون هست را به اونها اطلاع میده ، (بجز پرداخت وجه یا صدور چک بین بانکی) و این با داستان " بلوکه شدن حسابها توسط بانک مرکزی" تناقض زیادی داره چون وقتی حسابی بلوکه شده باشه ، فکر نمیکنم که دیگه بشه اطلاعاتی در موردش بدست آورد که مثلا چقدر موجودی داره یا بشه به اون حساب پول واریز کرد و....
مشخصا یک جای کار ایراد داره:
یا موسسه دروغ میگه و حسابها بسته نیست، یا ترفند بانک مرکزی برای ایجاد دردسر برای موسسه آرمان هست، و یا شاید هم جلوگیری از هجوم سپرده گذاران برای دریافت پول تا جلوی کم شدن سریع نقدینگی موسسه گرفته بشه.
مشخصا بعد از گذر از این داستانها ، عده زیادی از سپرده گذاران به این موسسه بدبین هستن و تمام سرمایه ها را از حسابها خارج میکنن که این کابوس یک بانک و موسسه مالی به حساب میاد بخاطر همین حتما دارن دنبال راه و چاره میگردن تا بعد از فروکش کردن بحران، جلوی یک بحران جدید دیگه گرفته بشه.
امیدوارم هرچی که هست زودتر تمام بشه و کسی صدمه و آسیب نبینه که تا همینجا هم مردم بودن که خسارت دیدن و کسی هم درست جوابگو نیست.
نقل قول یکی از رئیسان شعبه که میگفت: ما باید هفته قبل شعبه ها را باز نگه میداشتیم،بنر میزدیم، پیامک میفرستادیم، و نمیگذاشتیم مردم دچار تشویش و هراس بشن تا کار به اینجا برسه و هرکس باید در شهر خودش و به شعبه خودش مراجعه میکرد نه اینکه از لرستان بلند بشه بیاد کیانپارس اهواز و خزانه را خالی کنه. گفتم این را که خیلی ها قبلا گفته بودن اما توجه نکردین، اما ظاهرا بانک مرکزی بیشترین مسئولیت را داشت و درست عمل نکرد.
این هفته هم گذشت و ببینیم هفته دیگه چه داستانی داریم، اما عجب هفته پر آشوبی بود...!!!

حسینی راد ( 1396-03-10 19:48 )
مسولین بانک مرکزی که می خواهند بی لیاقتی خود را با این جمله سرپوش بزارند که چرا در موسسه بی مجوز سرمایه گزاری نمودین !!! ما هم گوییم بانک مرکزی هم خیلی غلط بیجا کرد که در این چندسال از شروع فعالیتخدمات بانکی به موسسه آرمان ارایه داده وگردش مالی این موسسه درشبکه بانکی صورت گرفته . یعنی این موسسه بارضایت کامل بانک مرکزی فعالیت می کرده واین فقط مغلطه کاری از مسولین اختلاسگر بانک مرکزی هستش.

بی نام ( 1396-03-10 17:51 )
اصلا این حرفا نیست، پول بلوکه شده اصلا کذب محضه، برای کاسپین هم دقیقا همین حرفا رو به مردم گفتن، چرا سیف نمیاد بگه پولا رو ما بلوکه کردیم نگران نباشید

مریم از تهران ( 1396-03-10 15:08 )
سلام دوستان ، من و همسرم به شعبه مرکزی آرمان تو خیابون سعادت آباد مراجعه کردیم ، با صحبتایی که کردن و گفتگو با مردم تا حد زیادی خیالمون راحت شد ، اینکه سپرده ها محفوظه و ورشکست شدنی در کار نیست ، فقط به دلایلی فعلا حسابها از طرف بانک مرکزی بلوکه شده و اجازه برداشت نیست ، در حال رایزنی و برگزاری جلساتی با بانک مرکزی هستن تا مشکلات رفع بشه و همینطور مشغول تهیه بخشی از پول که تزریق بشه به حسابها ، چون میدونید که کل سرمایه بانک ها و مؤسسات در گردش نیست و تا تبدیلشون به سرمایه در گردش زمان نیازه ، چون حسابها بلوکه ست عملا سواستفاده یی نمیتونه صورت بگیره ، پس بهشون فرصت بدیم ، قول دادن که در اولین زمان ممکن حسابها شارژ میشن برای برداشت ولی تاریخ مشخص نکردن که دوباره خلف وعده بشه و شبهه ایجاد بشه

علی اهواز ( 1396-03-10 15:36 )
امروز چهارشنبه 10 خرداد صبح زود جلوی شعبه های 3 و 13 کیانپارس کسی نبود، ظاهرا مردم تا حد زیادی منتظر هستن تا این دوره وقفه بگذره و ببینن چی میشه. شعبه وهابی باز بود اما چراغها کاملا خاموش و فقط یک نفر داخل شعبه بود که نمیدونم مشتری بود یا کارمند یا پلیس؟!
دیروز هم مدیرعامل آرمان خوزستان در تی وی خوزستان همین توضیحات قبلی را داد و به سپرده گذاران اطمینان داد که سرمایه اونها دست نخورده و در جای امنی هست و خلاصه وعده به آینده نزدیک که دوباره روال کار به حالت عادی برمیگرده و جزو شبکه بانکی شتاب میشن و مجوز کامل هم میگیرند و....
امیدوارم که واقعا اینطور باشه ، چون تابحال هرچی اتفاق ناجور در مورد موسسه ها رخ داده، نتیجه خوبی نداشته و مردم خیلی صدمه دیدن و زیان متحمل شدن، (مثل کاسپین و ثامن الحجج و پدیده شاندیز و....)
اما حتی اگر تمام اطمینانهایی که موسسه داده درست باشه و همه چیز به روال عادی برگرده، خسارت و صدمه ای که از دیرکرد پرداختها به مشتریها وارد شده، چطوری جبران میکنند؟
اونها که اگه یک روز از موعد پس دادن وام و پرداخت قسط بگذره، از سپرده گذار یا وام گیرنده،کلی جریمه و مبالغ اضافه میگیرن، در این مورد چه جور جبران خسارت وارد شده به سپرده گذاران را خواهند کرد؟؟
احتمالا باید بیخیال این قسمت بشیم و فقط خدا را شکر کنیم که اصل پول برگشته....!!!

رحیم ازگتوند ( 1396-03-10 14:50 )
سلام به همه دوستان عزیز.
والله خنده داره که رییس بانک مرکزی میگه مردم نبایدمیرفتن تواین موسسه ها براسرمایه گزاری من خودم مغازه دار هستم ویکی ازدوستام ساندویچی داره اون موقع روزدوم ماه مبارک رمضان ازاماکن ۳باراومدن تومغازه دوستم که چنانکه فر مغازت روشن بشه مغازه ات رو پلمپ میکنیم حالا ناظرای بانک مرکزی ودیگراداره ها چه غلطی میکردن اگرکه موسسه مجوزنداشت وفعالیت میکرده چطور برایه ساندویچی همه قدرت پلمپ کردن دارن امایه موسسه به قول اقایون بی لیاقت بدون مجوزچندین سال فعالیت میکنه واین همه سرمایه بهم میزنه... به نظرمن بایدبانک مرکزی رو اتیش بزنیم ودرب همه اداره ها روگل بگیریم یه مشت ادم بی مسولیت تواین کشوره که فقط ادای کاربلدا رودرمیارن

علیرضا بندرعباس ( 1396-03-10 14:28 )
با سلام خدمت همگی
متاسفانه یا خوشبختانه حدود 5 ساله من و مادرم از سپرده گذارهای این موسسه هستیم. تاحالا هیچ مشکلی برای برداشت وجه نداشتیم. ولی این دو روز....
البته ما مثل بعضی از دوستان زیاد اعتماد نداشتیم که کل سرمایه رو بریزیم اینجا. ولی امروز که دیدم شعب بندرعباس تعطیل شده و تمام بانکهایی که با این موسسه مراوده مالی داشتن اینقدر زشت در مورد این موسسه حرف میزدن، تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم. فهمیدم که اون حرفهایی که در مورد موسسه غیر مجاز میگفتن بی دلیل نبوده. الان که بخاطر شایعات و بقول خودشون برای حفاظت از سرمایه مردم حسابها رو بلوکه کردن، هیچکدوم از بانکها نه تنها دفاع نمیکنن بلکه تخریب میکنن. حتی اون موسسه توسعه که هم قبل از ادغام هم بعد از ادغام از آرمان وحدت بد میگفتند و میگن. به هر حال متاسفم واسه خودم و سایر دوستان

سپرده اهواز ( 1396-03-10 12:24 )
برنامه رییس موسسه از شبکه خوزستان پخش شد؟ کسی دیده؟ چیز جدیدب نگفتن؟

اهوازی ( 1396-03-10 10:55 )
آیا کسی هست که به حرفا و درد و دل های مردم رسیدگی کنه؟
تا 4 نفر گفتن دیگه پولامونو از بانک هار دولتی درمیاریم، بانک مرکزی تب کرد و سریع یه اطلاعیه فرستاد که:
بی اعتمادی آمیخته با شایعات موجود به هیچ وجه توسط بانک مرکزی تایید نمیگردد .بانک های شهر-سرمایه-قوامین یا ملت -تجارت و صادرات که نام آنها در انتخابات ریاست جمهوری مطرح گردید هیچگونه مشکلی نداشته و بانک مرکزی به سپرده گزاران قول می دهد که امنیت سپرده های انها تامین می باشد.


محمود از اراک ( 1396-03-10 10:25 )
سلام دوستان من هم سپرده گذار موسسه توسعه (آرمان / وحدت سابق ) در اراک هستم ، شایعه شده که شعبه های اهواز دارن پول مرده را میدن میخواستم بدونم صحت داره یا خیر

علی از اهواز ( 1396-03-10 09:53 )
دارن میگن تا پایان ماه درست میشه. ما هم تا همون زمان صبر می کنیم. و اینم آخرین باریه که صبر می کنیم. اگه درست شد که چه بهتر. اگه درست نشد من هم که تا الان تو هیچ تجمعی نبودم میام کمک شما میریم در استانداری رو و شعب رو از جا میکنیم. پس فعلا صبر کنید

از اهواز ( 1396-03-10 07:08 )
دوستان من از جای موثق شنیدم به امید خدا مشکل حل میشه .همه دردسر ما زیر سر ریس بانک مرکزی از خدا بیخبره .که حسابهای موسسه رو بلوکه کرده . همه ما مشکل داریم و به پولمون نیاز داریم ولی مجبوریم برای رسیدن به حقمون بهترین راه رو انتخاب کنیم .متاسفانه دیدیم با سر وصدای لرستان کار به اینجا ختم شد که شعب استان خودشون و خوزستان و تهران م جاهای دیگه بسته شد .حداقل کار رو از اینی که هست خرابتر نکنیم ما هم یه تحملی داریم .ولی حداقل یه فذصت بدیم بعد همه با هم باید به تصمیم درست بگیریم ...

اندیمشک ( 1396-03-10 01:08 )
تا کی دروغ تاکی مردم جلو این موسسه ها جمع بشن .اخبار علام کرد روز ۶خرداد این موسسه باز میشه نشد دوباره گفت ۷خرداد دوباره باز نشد دوباره گفت ۸خرداد دوباره باز نشد ..دیگه شدن چوپان دروغگو ..ولا فکر میکنم دیگه خدا هم نیستش

خرمشهری ( 1396-03-10 00:55 )
من بعد 20روز که خودشون گفتن به پولتون میرسید.اگه این حرف صحت نداره ..میرم جلوی موسسه خودمو با یه لیتر بنزن اتیش میزنم .لا اقل حثرت دخترامو نبینم حتی نمیتون دیگه پول ثبت نامو بدم..

سیما خوزستان ( 1396-03-09 21:30 )
اگه این موسسات غیرمجازن چرا درشونو گل نگرفتین که مردمو بدبخت نکنن متاسفانه تو این کشور همه ادارات و موسسات غیرمجازن همه جا پارتی بازی ورانت خواری و زد و بند و اختلاسه

محمدرضا برازجان ( 1396-03-09 20:59 )
خودم سپرده گذار هستم حدود یک هفته است که درب موسسه ارمان بسته است تاکنون جواب قانع کننده ای به مردم نداده اند فقط می گویند ورشکست نشده است ومردم هروز درب موسسه وفرمانداری هستند

علی شوشتر ( 1396-03-09 18:13 )
مملکت ماهمشون دزدبودنه وهستند

شهروند خرمشهری ( 1396-03-09 17:26 )
سلام دوستان منم یکی از سپرده گذارانم قریب به سه سال هست ک حساب دارم تو مؤسسه آرمان و ت. سه شنبه هفته گذشته برداشت داشتم اونم ب مبلغ ٢٥ میلیون تومان والان حدودا ١٠٠ میلیونم مونده تو حساب
اولا اگه ورشکست بود ک منو میپیچوندن و ی تومان نمیدادن
عیچ مشکلی ندارن بخدا اینم ی موجی هست ک از خرما اباد شروع شد برای تخریب اسم موسسه و مردم پولاشونو در بیارن و بریزن به بانک های کثیف دولتی ( چرا کثیف الان عرض میکنم چون همین بانک های دولتی ب کارمندای خودش سود روزانه ٢١ درصدی میده وقتی افتتاح حساب میکنن و به مشتریاشون ١٠ درصد سود روز شمار) الانم ک دیدن موسسه داره به مردم درست سود میده دارایی موسسه رو بلوکه کردن
خواهشا تجمع نکنین و بذارین موسسه کار خودشو انجام بده و هر چه زودتر همگی ب پول مون برسیم
من حاضرم تو خونه نگه دارم اما تو باک دولتی سپرده نکنم بانک دولتی زورشون گرفته از سرمایه موسسات خصوصی

لیلا اهواز ( 1396-03-09 16:47 )
هم استانی های عزیز امشب رییس بانک و استاندار خوزستان در شبکه خوزستان ساعت ده ونیم امشب برنامه دارن تماشا کنید حتماااااااااا

رضا اندیمشک ( 1396-03-09 16:29 )
خدا براتون نسازه ..که اینجوری مردم رو دارید بدبخت میکنید ..همتون از همدیگه بدتر هستید ..چرا همش وعده های دروغ به مردم میدید..هیچ نمیگید شاید کسی مریض داشته باشه به این پول ها در همین زمان نیاز داره...خدا براتون نسازه

جاسم از خرمشهر ( 1396-03-09 16:06 )
سلام بر همه
من حدود 3 ساله در موسسه آرمان(وحدت) سرمایه گذاری کردم
و توی این مدت هیچ گونه بد حسابی از این موسسه ندیدم
گویا دست هایی در کار است که می خواهند این گونه موسسات موفق را با ایجاد شایعه تخریب کنند و تا حدودی موفق شده اند حالا با درایت مسئولین موسسه و بردباری سپرده گذاران می توان از این مرحله عبور کرد و موسسه کما فی السابق به کار خود ادامه دهد انشالله

رحیم ( 1396-03-09 15:52 )
پول دارم بانک صادرات الان حسابم خالی میکنم هیچ اطمینانی به دولت نیست.ازندادن پول مردم توسط موسسه آرمان
خیلیا ازاعتماد دولت ناامیدهستن ودارن جسابشون اربانکها خالی میکنن.تکلبف سپرده گذاران موسسه آرمان خوزستان ازطرف بانک مرکزی به مردم اعلام نشد.

طاهره اهواز ( 1396-03-09 15:50 )
بعد میگن بیاین پای صندوق های رای و ما بدبختا بین گزینه افتضاح و افتضاح تر یکی رو انتخاب کنیم و دستی دستی زندگیمون رو تقدیمشون میکنیم این هم نتیجه رای دادنمون

علی امیدیه ( 1396-03-09 14:49 )
من نمیدونم تجربه کاسپین و الزهرا و توس و فرشتگان و کشاوزان کرمانشاه و مازندران و رشت و ساری و علی و محمد ورضا و.... برای مدیران بی لیاقت و اخلاسگر ما کافی نبود هنوز دنبال بدبخت کردن بقیه مردم هستند اگه نمیتونین مدیریت کنین برین یه غلط دیگه بکنین مگه مردم پولشون از تو جوب پیدا کردن که شما هاپولیش کنین.

نازی ( 1396-03-09 14:11 )
سلام دوستان خبرگزاری ها بایکوت شدن از اوضاع ترسیدن و نمیخوان مردم از اوضاع شهرها مطلع شن

نوشین خوزستان ( 1396-03-09 14:59 )
مردم ایران خیلی بدبختن هر روز به یه طریقی بازیچه دست مسعولین میشن خدا ازتون نگذره که اه و نفرین میلیونها نفر دنبالتونه

خرمشهر ( 1396-03-09 14:38 )
سلام..یکی بگه اخرش ما چه کنیم اخه تا کی صبر کنیم ..مردن بهتر از ذلت

محمد از اهواز ( 1396-03-09 13:06 )
کی تا حالا با سنگ پراکنی به پولش رسیده که شما برسید؟لطفا اطلاعیه بانک مرکزی که دیروز صادر کرد رو بخونید.به همه بانکها گفته سعی نکنید با شایعه پراکنی و ترسوندن سپرده گذاران آرمان اونا رو به سمت خودتون بکشونید. پس بانک مرکزی هم میدونه داستان چیه. اون دوستی که گفتن رفتم از مسولین توسعه اصلی پرسیدم گفتن پولاتونو بالا کشیدن خب عزیز من اشتباهت همین بوده که رفتی از اونا پرسیدی.این آتیشا همش از گور اونا بلند میشه که از پشت به آرمان خنجر زدن و از خداشونه دوباره پا نگیره و توسعه رو سر جاش بشونه. بهتره به شایعات دامن نزنید و اجازه بدین موسسه کارشو بکنه. اگه دیدیم اقدامی انجام نمی دن و همین روال ادامه داره که میریم شکایت می کنیم. برای این کارها هیچوقت دیر نیست. حسابها هم بلوکه است و کسی نمیتونه پولارو برداره در بره. پس اول آرامش رو حفظ کنید بعد منطقی از بانک مرکزی بخواهیم که کارشکنی نکنه چون همه ما آگاهیم که این داستان سیاست بانک مرکزی برای نجات بانک های دولتی بوده. مدتی بود بانکها خلوت شده بود و دیگه کسی پول به بانک های دولتی نمی داد. این باعث شد بانک مرکزی با این کارها موسسات رو نابود کنه و دوباره مردم برن سراغ اون بانکها.

مینا کرج ( 1396-03-09 13:45 )
سلام دوستان من سپرده گذارم تواهوازسپرده گذاشتم توچهارراه زند؛اماکرج زندگی میکنم توالبرزتورجایی شهرحتی پول سودم رونداداماارامش خودم روحفظ کردم بخداتمام داراییم بوددمامیدونم باسروصداوتجمع چیزی درست نمیشه بم گفتن ۱۷ بیاپول سودتومیدیم منم تشکرکردم ورفتم نمیدونم اهوازچه خبره؟ وجودم پرزاشوبه،امابخداتوکل کردم؛اگه‌خدانخوادهیچی نمیشه؛توکلت علی الله الله معل متوکلین:

علی اهواز ( 1396-03-09 12:13 )
امروز سه شنبه 9 خرداد صبح از جلوی شعبه های خیابان 3 و 13 کیانپارس رد شدم. خیابان 3 کسی نبود و فقط یک ماشین پلیس با دو مامور و خیابان 13 حدود 5 یا 6 نفر و دو مامور. شعبه وهابی کیان آباد هم هیچکس نبود. حدود ظهر رد شدم و دیدم شعبه وهابی باز هست و چند نفری داخل و مشغول صحبت با یک کارمند که احتمالا همان داستان تکراری را براشون میگه. خیابان 13 هم عده نسبتا زیادی داخل بودن و ظاهرا اینطور که میگفتن قسط پرداخت میکنن( موسسه بدهکاره به مردم اما طلب وام و سودش را درجا میگیره !) روی درب شیشه ای شعبه یک برگه چسبانده بودن که از طرف بانک مرکزی بود و ظاهرا مسئول امور پولی بانکها در اهواز به روئسای بانکهای دیگه تاکید کرده بود که دست از شایعه ورشکست شدن موسسه توسعه بردارن تا همه چیز طبق روال پیش بره و مردم نگران نباشن. البته مشخصه که این کارها همه قبلا هم در مورد موسسه کاسپین انجام دادن و الان میبینیم که سپرده گذاران کاسپین چقدر به حق خودشون رسیدن ! اگر واقعا قصد آرام کردن مردم را داشتن باید حسابها باز میشد و مردم به حق خودشون میرسیدن که البته هیچوقت این کار را نمیکنند. سیاست مرموز و چندگانه بانک مرکزی که نشان از همدستی با این موسسات داره کاملا مشخصه. حالا تا دو هفته دیگه که ببینیم چه گلی به سر سپرده گذاران میزنه و آیا به پولشون میرسن؟

امید از همدان ( 1396-03-09 11:21 )
سلام امروز 3/9. تمامی شعب در همدان بسته شده همه مردم رفتن
جلو استانداری
سونامی ب همدانم ررررسیددد

زززهرا از لرستان ( 1396-03-09 10:54 )
باسلام لطفا خوزستانی ها نگید مشکلات از لرستان شروع شده لرستان یا منطقه محروم از لحاظ اقتصادیه الان هم که این موسسه با مسدود کردن حساب ها مردمو بدبخت کرده من یه مستاجرم که کل زندگیم 43میلیونه تواین موسسه گذاشتم تورو خدا هر کی بامسعولین درارتباطه به دادزندگی ما برسه

م از شهریار ( 1396-03-09 10:41 )
ما از فروردین که فهمیدیم بانک ورشکست شده تهران سازمان پولشویی شکایت کردیم فرمانداری نماینده امام جمعه وخلاصه به همه جا نامه دادیم پاسخ آنها این بود که قبل از سرمایه گذاری تحقیق میکردید اگه اینطور هرکدوم از ما ی بانک بزنیم و براحتی کلاه برداری کنیم

محمدرضا از اهواز ( 1396-03-09 05:54 )
همشهریان عزیز
هجوم بی مورد برای خالی کردن حساب ها، جز ضرر برای سپرده گزاران هیچی نداره. موسسه آرمان کلی وام داده و برای وام ها ضامن و وثیقه دریافت کرده. قطعا با بازپرداخت وام ها توسط مشتریان، سود سپرده ها برگشت داده میشه.

این مساله به نفع سایر بانک ها است. بانکهای دیگر از این همه سرمایه موسسه آرمان حسادت می کنه و از خداشه تا موسسه آرمان ورشکست بشه.

بزرگترین بانک ها با هجوم مردم برای تخلیه حساب ها، با مشکل مواجه می شوند.

مهرنوش ازاهواز ( 1396-03-09 04:51 )
سلام منم سپرده گذارهستم ومتاسفانه هنوز از موسسه آرمان جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم فقط همش امروزوفردامیکنن.مطمعن باشین که خانواده هایی هستن که همه زندگیشون با این پول میگذره.
باتشکر

پدرام ( 1396-03-09 04:50 )
دوست عزیز از اهواز که بخاطر ارامش خدارو شکر میکنی احتمالا شما از عوامل موسسه هستی که مردمو دعوت به ارامش میکنی تا اینجوری اقساط وامها رو جمع کرده به دوستانتان بدید ولی این پولا خوردن نداره اه وناله پشتشه

زهرا ( 1396-03-09 02:54 )
باتشکر از سایت خوبتون
دوستان ورشکستگی موسسه قطعیه و پولی در کار نیست امروز رییس یکی از شعب تهران میگفت براورد کردن حداقل ۲۰۰۰میلیارد نقدینگی لازمه برای کنترل بحران که قراره شعب مشهد بدن
مردم میگفتن همه منتظرن پولارو بکشن بیرون کدوم ادم خام خیالی قراره دوباره پول بزاره تا ۲۰۰۰ملیارد جور شه
در ضمن امروز رفتم شعبه سرپرستی توسعه اصلی گفتن سهامداران ارمان پولاتونو بالا کشیدن
خیلیا امروز در شعب تهران التماس میکردن سپردشونو ۵۰درصد ارزش بفروشن اکثرا رقمها هم ملیاردی بود

جواد خوزستان ( 1396-03-09 02:03 )
هم استانی های عزیز خواهش میکنم همکاری کنید که موسسه دوباره رو غلتک بیفته که هیچکس ضرر نکنه و ب پولمون برسیم بزارید بقیه مردم قسط وامشون رو ب موسسه پرداخت کنن پولهای موسسه برگرده موسسه ملک و املاک داره هجوم نبرید که مجبور شن حراجشون کنن که هممون ضرر میکنیم.

مرتضی از بوشهر ( 1396-03-09 00:05 )
هیچکس جوابگو نیست ،یکی پیدا نمیشه امید بهمون بده همه از زیرش در میرن.،به نظر شما اخرش چی میشه

رضا از اهواز ( 1396-03-08 22:32 )
فقط آرامش و صبر می تونه همه ی مشکلاتمونو حل کنه.باید خوب به عواقب کاری که انجام میدیم فکر کنیم.تورو خدا به شعبه ها هجوم نبریم تا مشکل حل بشه.باور کنید من الان 5روزه استرس دارم ولی باید واقع بین باشیم.شما حتما به بانکهای دولتی رفتید وقتی می خواهیم پولمون رو در بیاریم به هزار حیله و بهانه متوسل میشن تا پول رو ندن حالا حساب کنید اگه همه مشتری های مثلا بانک ملی بخوان سرمایشون رو در بیارن چیه اتفاقی می افته.صبر تحمل آرامش

یوسف از اهواز ( 1396-03-08 22:04 )
دوستانی ک میگن متاسفیم برا اهواز ک این کار رو کرده من الان 380 میلیون تو حساب داشتم کل زندگیم یعنی الان بیخیال بشینیم همینجا تا ببینم کی میده کی نمیده

از اهواز ( 1396-03-08 18:28 )
خدا رو شکر امروز کا رمندهای موسسه توی یه ارامش نسبی مشغول بکار بودند و قسط دریافت میکردن ... خدا کنه این جو روانی بین مردم کمتر بشه تا توی ارامش ما به پولهامون برسیم والا با داد و فریادو هجوم سمت موسسه فقط باعث ورشکستشگیش میشیم و ما هم به هیچی نمیرسیم ما خودمون باید جو درست کنیم که مشکل موسسه حل شده مردم اورم بشن .

پیشنهاد توپ ( 1396-03-08 17:41 )
اگر میخواید به پولتون برسید یه کاری همه با هم انجام بدید برید هرچی پول دارید از بانک های دولتی خارج کنید برید جلوی بانک های دولتی صف بکشید برای خارج کردن پولتون تا بانک مرکزی حساب کار دستش بیاد بفهمه گر رسم شود که مست گیرند در شهر هرآنچه هست گیرند و احساس خطر بکنه . اگر همه سپرده گذارای آرمان و کاسپین برن پولاشون را از بانک های دولتی خارج کنند بانک مرکزی میفهمه نباید با دم شیر بازی کنه و حساب آرمان را مسدود کنه قول میدم تا این جو راه بیفته کل مشکلات کاسپین و آرمان را دولت دو روزه حل کنه تا بحران به بانک های دولتی نکشه

رضا از اهواز ( 1396-03-08 16:51 )
با سلام خدمت همه هم استانی های عزیز.بنده خودم و چندتا از دوستانم سپرده گزار این موسسه هستیم.موعد سود یکی از دوستانم هشتم هر ماهه.دیشب هم ساعت 12 پیامک واریز سود واسش اومده. بلد نیستم عکس پیامک رو بفرستم.باور کنید از نظر مالی موسسه هیچ مشکلی نداره فقط باید یکم صبر کرد تا مراحل ادغام کامل انجام بشه.تازه همین جمعیتی که اومدن می خوان سپردشونو خارج کنن اگه بانک ملی هم بود نمی تونست پول بده.

آزاد اهواز ( 1396-03-08 16:45 )
متاسفانه هیچ کدام از مراجعی که مدعی کدخدایی در زمان بحران ها هستند در این مقطع تلاشی برای این که مردم به آرامش برسند انجام نداده اند و هر کدام با لفظی خود رو از این مساله مبری میدانند اینکه قشر اندکی از این سپرده گذاران متمول و ثروتمند هستند و به فلان طریق ثروت اندوزی کرده اند دلیل بر بی اعتنایی به آن دسته کثیر که از اقشار مستضعف جامعه هستند و اندک پس انداز خود را در این نابسامان بازار کسب و کار به امید افزایش سرمایه آتیه خود و فرزندانشان در این موسسه سپرده کرده اند نیست. والله که اینجانب و همسرم چهل شب نذر کرده ایم به خواندن دعای توسل برای رهایی از این مصیبت غریب الوقوع ورشکستگی اقتصادی، چگونه ممکن است کسی مدعی اجرای قانون نباشد مگر میشود سی میلیارد از مردم جلوی چشم تمامی سیستم های اطلاعاتی امنیتی خورده شود متن تحت نظارت بانک مرکزی هنوز روی تابلوی موسسه و روی دفترچه های این موسسه است، در مراکز حساس شهر ونزدیکی بانک ملی شهر مگر میشود کسی بگوید به ما ربطی نداره، اگه به کسی مربوط نیست چرا حسابهای این موسیه بلوکه شده است و نمی گذارند کارشان را بکنند اینکه بانک مرکزی میگذارد یک موسسه تا میتواند سرمایه جمع کند بعد سر به زنگاه فعالیت آنها را متوقف کرده وحسابها رو بلوکه می کنند و مردم بیچاره را گرگ خود کرده تا پلنگ بگیرند، کجای این سیاست مدیریت است شکنجه روحی و اقتصادی مردم بازی با روح و روان و کابوس بر باد رفتن سرمایه تا کی؟

بهروز ( 1396-03-08 15:42 )
یعنی مردم اهواز با پرتاب سنگ بپولشون رسیدن یا فقط موسسه رو ب دردسر اندختن نیروی انتظامی هم که انگار با اونا همدسته بله تا چنین افراد بی مسعولیتی سرکارن این کشور اوضاعش همینه از نیروی انتظامی که تماشاچیه اشوبه تا موسسه وحدت که ما رو الاف کرده

محمد ( 1396-03-08 15:08 )
کل این ماجرا برنامه خود بانک مرکزیه که مردم پولها رو از این موسسات در بیارن و ببرن بانکهای دولتی رو از ورشکستگی نجات بدن. الان حسابهای آرمان رو بانک مرکزی بلوکه کرده وگرنه آرمان به اندازه 9 بانک خصوصی و دولتی سرمایه داره. هر بانکی حساباش بلوکه بشه کارش گره میخوره. آرمان خوزستان مشکلی نداشت با هجوم سپرده گذارهای لرستان به اندیمشک این جو روانی درست شد و همه ترسیدن اومدن پولاشونو بگیرن. هیچ بانکی به اندازه ای سرمایه آزاد نداره که بتونه همزمان پول همه سرمایه گذاران رو بده. بانکها و موسسات پولاشونو جاهای مختلف سرمایه گذاری میکنن مثل همین هتل میثاق مشهد که خریدن و سرمایه گذاری خیلی خوبیه و یه مقدار کم از سرمایه رو مثلا 10 درصد بعنوان سرمایه در گردش نگه میدارن برای پرداخت های روزانه و اگه همه چیز عادی باشه همون درصد کم برای جوابگویی به مشتریان کافیه. الا مشکل اینه که تعداد زیادی از مشتریان بر اثر جو روانی هجوم آوردن و پولشون رو می خوان و اون سرمایه در گردش جوابگو نیست. نقد کردن سرمایه گذاری ها مثل فروختن اون هتل یا بستن حسابهای بلند مدت و آوردن پولشون روی سرمایه در گردش هم زمانبره و هم باعث زیان بانک میشه چون باید زیر قیمت و با ضرر بدن. اگه مردم عاقل بودن و اسیر جو روانی نمیشدن اجازه میدادن مثل حالت عادی موسسه کارشو بکنه کار به اینجاها نمی کشید. اینطور ادامه بدن احتمال ورشکستگی و ضرر خودشون هم هست. عقل هم خوب چیزیه. چقدر احساساتی و هیجانی بی فکر باید عمل کنیم؟ بانک مرکزی استارت این کار رو زد خود مردم هم بهش دامن زدن و کار به اینجا کشید. من از اینکه ادغام با توسعه انجام نشه خوشحال خواهم بود. موسسه توسعه یک موسسه ورشکسته بود که 350 میلیارد تومن کمبود سرمایه داشت.هرچند قدیمیه و مجوز داره اما بدلیل ضعف مدیریت 350 میلیارد زیان داشت. آرمان وحدت برای اینکه مجوز بانک مرکزی رو بگیره دنبال موسسه ای بود که مجوز داشته باشه و باش ادغام بشه که توسعه رو مناسب دید.با توجه به اینکه آرمان وحدت وضعیت مالی خیلی خوبی داشت زیان موسسه توسعه رو پرداخت کرد و بنا به ادغام شد و قرار بود شورای پول و اعتبار مجوز نهایی رو بزنه.برای اینکه مردم آرمان وحدت رو با آرمان ایلام و کاسپین اشتباه نگیرن تابلو توسعه رو هم زدن بالای شعب بر اساس توافقنامه انجام شده. اما بانک مرکزی این وسط همون جرقه رو که گفتم زد و حسابها رو مسدود کرد موسسه توسعه قدیم هم این جا که خرش از پل گذشته بود و آرمان زیانشو جبران کرده بود از پشت خنجر زد و اومد گفت بدن اجازه تابلو ما زده شده و ادغام منتفیه و... این وسط به نظر من آرمان باید تامین سرمایه کنه سپرده گذارها هم صبر کنن تا دوباره کار رو روال بیفته و آرمان از توسعه شکایت کنه و 350 میلیارد رو پس بگیره و توسعه به همان فلاکت قبلیش بیفته که لیاقت این پشتیبانی رو نداشت. بهتره سپرد

ت خوزستان ( 1396-03-08 14:34 )
خدااااااااااااا چرا من باید تو این مملکت باشم این مملکت حساب کتاب نداره همش نداره مثلا کاش عربستان بودم که پول یارانشون حقوق ماهیانه ی جوون ایرانیه البته اگه کار گیرمون بیاد

امیر از همدان ( 1396-03-08 14:02 )
امیر از همدان
سلام امروز 8 خرداد باز هم کسی جواب گو.نیست
هر شعبه ای در همدان ی جور مردمو. می پیچونن
یکی میگه فردا ،یکی میگی هفته دیگه
بخدا خدا رو خوش نمیاد خودشون زیر کولر بشیننو مردمو با دروغ با زبان روزه الاف خیابونا کردن

خدایا خودت درست کن

دزفول ( 1396-03-08 13:54 )
با سلام دوستان خواهشن شایعه نسازید ما هر چی میکشیم از بانک مرکزیه پول ها رو ازاد نمیکنه وگرنه همه میدونن منابع مالی موسسه زیاده.

علی اهواز ( 1396-03-08 13:13 )
امروز دوشنبه 8 خرداد، شعبه خیابان 13 کیانپارس بنز زده بود که برخی شعبه ها برای جواب دادن باز هستند( و نه پرداخت پول) و برای مشتریها هم اس ام اس آمد که برای شنیدن توضیحات میتونن به شعبه ها مراجعه کنن. خیلی شلوغ بود اما خلاصه کلام اینکه کارمند میگفت حداقل 2 هفته دیگه طول میکشه تا ادغام بشیم و تا اون موقع حسابها مسدود هست. این وعده سر خرمن به درد ما مردم نمیخوره و اصولا این توضیح و توضیحات قبلی که همه دروغ از آب درآمد نشان میده اونها ورشکسته شدن و چیزی ندارن و فقط دارن زمان میخرن تا ببینن چکار کنن؟
اونهایی که طرفداری میکنن و میگن درست میشه و باید فرصت داد تا حالا به سابقه موسسات دیگه توجه کردن که چه داستانی داشته و الان به کجا رسیدن؟ موسسه توسعه مجوز بانک مرکزی داشت و اینجور شد پس نمیشه بگید بانک مرکزی مقصر نیست. همین الان توی سایت بانک مرکزی اسم موسسه کاسپین جزو مجوز دار نوشته شده اما کاسپین پول مردم خورده و جواب نمیده. حالا بانک مرکزی چه حرفی برای گفتن داره؟
اگر اینها مشکلی نداشتن و فقط قضیه ادغام شدن بود باید با تدبیر و مدیریت صحیح جلوی این قضیه را میگرفتن یعنی قبل از بسته شدن حسابها برای مردم توضیح میدادن که چند هفته اخلال در پرداخت دارن و مشکلی نیست و بنر و پیامک هم هفته قبل میزدن تا همه آگاه بشن نه اینکه بگذارن مردم به هراس بیافتن و اینهمه دردسر درست بشه و بعد یادشون بیافته که چکار باید بکنن!! مگه نمیدونستن که کلا اعتماد به موسسات ضعیف شده بود و این چند ورشکستگی و اختلاسی که انجام شده باعث سلب اعتماد مردم شده بود؟ اگر قصد اونها ادغام بود چرا اینطوری عمل نکردن؟(اول چاه را بکن بعد منار بدزد) درضمن وعده های شنبه و یکشنبه هم که دروغ بود و حالا وعده دو هفته دیگه دادن که معلوم نیست کار به کجا برسه، استاندار هم که هفته قبل میگفت خودم اونجا حساب دارم اما حالا میگه به ما مربوط نیست. انگار مملکت هیچکس مسئولیت نداره و همه فقط فکر خودشون هستن.
فعلا که کاری از ما بر نمیاد اما به محض اینکه امکان برداشت پول وجود داشته باشه من و چندتا از دوستان همه موجودی را برمیداریم و توی یک بانک مطمئن دولتی میگذاریم که حداقل صبح بیدار نشیم ببینیم ورشکست شدیم و پولهامون خورده شده.
این عقب انداختن و وعده دادن هم کلی به مردم ضرر میزنه خیلیها از همین سود مختصر گذران زندگی میکنن و قسط میدن و اجاره خونه میدن و کار و کاسبی دارن یا بیچاره ای که مریض داره و باید هزینه کنه، انتظار چی باید بکشن؟؟ اگه خودشن میخواستن وام و سودش پس بگیرن اینطوری وعده قبول میکردن یا تمام چکها و سفته ها و سندها و ضامنها را تبدیل به پول میکردن و براشون مهم نبود از کجا پول دربیاد؟؟
خلاصه بگم هرکس عاقل باشه به محض اینکه حساب باز شد تمام موجودی خودش باید برداره و ببره یک بانک مطمئن وگرنه معلوم نیست بعد از این دوباره

ناشناس از ایران ( 1396-03-08 12:40 )
صدای ما رابه سیف برسانید نمیتونید کار بکنید چرا حرص قدرت میزنید چرا به این مغازه ها مجوز میدهید چرا ملت را بیچاره میکنید بااطمینان ب دولت روحانی این کار را کردیم الان جواب ما را بدهد لطفا ب دولت قبل حرفی نزند چون طرف حساب ما بانک ایشان است چهار سال خودش بود الان هم خودش است

بهروز از اهواز ( 1396-03-08 11:03 )
دوستان خواهشا شلوغ نکنید، صدای مردم به مجلس رسیده مطمئن باشید که پولها بر میگردن شیشه شکستن یا پرسنل را به باد کتک گرفتن سودی نداره بجز تاخیر در پرداخت پول.

بابک از مشهد ( 1396-03-08 10:09 )
من مشهد هستم حدود سیصد ملیون هم پول گذاشتم تو وحدت چهارشنبه 46 ملیون لازم داشتم تلفنی زنگ زدم شعبه برام واریز کردن به حسابم ده دقیقه هم طول نکشید
موسسه وحدت از نظر منابع مالی مثل فرشتگان یا امثال اونا نیست نگران نباشید الان هم به خاطر اینکه دارن ادغام میشن حساباشون مسدود شده تا مراحل ادغام تکمیل بشه شلوغ کردن و استرس وارد کردن به بقیه باعث میشه همه بریزن سر موسسه و پولاشون رو بخوان بعد کلا مشکلی که وجود نداشته به وجود بیاد

ا.از شوشتر ( 1396-03-08 06:29 )
سلام.من یکی از سپردگزران این موسسه هستم50ملیون.فکر نکنم حالا حالا به پولمون برسیم.هیچ کس هم پاسخگو نیست.همش وعده امروزو فردا میدن.منم شنیدم میگن مدیران اصلی فرار کردن.بانک مرکزی هم زیر بار نمیره.ادغام شدنم همش دروغه.توسعه از آرمان شکایت کرده.اوضاع بدتر هم میشه.بلوکه کردن پول مردم کار خودشونه.شاید یه مقدار پول بدن شایدم نه.درکل زیاد امیدوار نیستم.تاببینم اوضاع چطور میشه

ایرانی ( 1396-03-08 05:58 )
ما اهوازی ها همه بدبختی مون ما از لرستان شروع شد والا من روز سه شنبه رفتم موسسه توسعه ارمان پول جابه جا کردم هیچ.مشکلی نبود .روز چهارشنبه از لرستان هجوم اوردن اندیمشک و سر وصدا کردن باعث شدن شعب استان خوزستان با مشکل مواجه بشه و ترس به دل مردم بشینه و هجوم بیارن سمت موسسه و از ما هم. سید به بوشهر ووووو ...من هم کارمند بانک دولتی هستم یه وقتهایی ما هم پول کم میاریم از بازار بین بانکی میگیریم یعنی مشتری باید بریزه روسرمون و شیشه شعبه بکنه ...از ما میشنوید شهرهای دیگه نکنید این کار رو با سر و صدا به نتیجه نمیرسیم ..تهرانی ها عاقلن که بلند نشدن چون میدونن شورش مردم فقط باعث بدبختی خودشون میشه ...

اهوازی ( 1396-03-08 05:56 )
با سر و صدا و تشنج فقط خودمون رو.بدبخت تر میکنیم فک میکنید اشوب کنید و موج راه بندازید به جایی میرسید و کسی مشکلمون رو حل میکنه نه فقط مردم بیشتر هجوم میارن و هیچ کس به پولش نمیرسه .بعدش موسسه وزرشکست میشه و رنگ پولهامون رو نمیبینیم دولت دلسوز هم قسطیش میکنه ...من هم سپرده گذارم و با بدبختی و وام یه پولی جور کردم اونجا گذاشتم که خونه بخرم تمام سرمایه ام رو ارمان وحدت گذا شتم ..برید سرگذشت بانکهای ورشکست رو بخونید خود مردم باعث شدن ...من اگه همین الان موسسه هم باز بشه پولم رو الان برداشت نمیکنم ...با ندانم کاری تیشه به ریشه خودم نزنیم ...

علی از تهران ( 1396-03-08 04:08 )
باسلام
درود بر شرف هموطنان لرستانی و اهوازی افرین به غیرت شما
تهران دو هفته میشه پولی تزریق نشده الان در حد صدهزار تومان پول ندارن اما انگار تهرانیا پولشونو نمیخان یا براشون مهم نیست پولا رفت خسته شدیم از بس امروز فردا کردن

الیاس از تهران ( 1396-03-08 03:59 )
با سلام و تشکر از سایت شما
دوستان کل شهرهای لرستان و خوزستان و مرکزی و زنجان و بوشهر به مشکل اساسی خوردن شنیدم کرج هم شمارش معکوسش شروع شده اگه کار به تهران و مشهد برسه کار تمومه و بدبخت میشم خواهشا هر کسی خبر داره اطلاع بده اگر هم گروهی یا کانالی دارید اطلاع رسانی کنید
امروز توسعه رسما از ارمان شکایت کرده و اوضاع بدتر شده
هیچکس هم جوابگو نیست یکی میگفت مشهد هتل ۳۵۰ملیاردی دارن ولی پول نقد در کار نیست من موندم خوزستان چند هزار میلیارد طلب داره بقیه شهرها بماند
رییس یکی از شعب میگفت اگه به بانک ملی هم اینجوری هجوم ببرن ورشکست میشه پس جواب ما معلوم شد اگه بانک ملی ورشکست میشه پس فاتحه ارمان خونده شده چون یک صدم بانک ملی قدرت نداره
خدایا کمک کن
یاحق

الهه از تهران ( 1396-03-08 03:07 )
با سلام
من الان فهمیدم کسی میدونه شعب تهران اوضاعشون چطوره پول میدن یا نه شنیدم میدان ولیعصر تهران ا شنبه تظاهرات سپرده گزاران بود بدبخت نشیم

رضا کرج ( 1396-03-08 03:25 )
سلام دوستان کسی میدونه مشهد اوضاعش چطوره امروز کرج امروز شلوغ بود بنظرتون میشه بریم از شهرهای دیگه پولامونو پس بگیریم مثل مشهد یه مامور لبا س شخصی میگفت طلب مردم لرستان و اهواز بالای ۲۰۰۰میلیارده ولی موسسه حدود ۲۰ملیارد پول داره میگفت سعی کن زود پولتو پس بگیری خدایا دارم سکته میکنم از ۴صبح میخام برم جلوی شعبه بشینم کل زندگی من اونجاس

ن ماهشهر ( 1396-03-08 02:02 )
پلیس امنیت بیجا میکنه که گفته خواستین سپرده نزارین بگو اگه غیرمجازه تو چکاره بودی که درشو نبستی.

معین از گتوند ( 1396-03-08 01:06 )
پولامون رفت همش سر کاریه قیدش رو بزنید پاسمون میدن به امروز وفردا

محمود ( 1396-03-08 00:33 )
واقعا متاسفم برای مردم اهواز این چه وضعی راه انداختن یا اینا سپرده گذار نیستن یا عقل ندارن اینجوری که کسی به پولش نمیرسه

اصغر، اندیمشک ( 1396-03-07 22:39 )
با سلام، خدارو خوش نمیاد ما بدبختیم که پول گذاشتیم ، اینبار کی پشت این جریانه که کلا هیچ توضیحی نمیاید به مردم بدید؟ لطفا ، خواهشا، یا هیئت مدیره موسسه، یا مسئولین محترم کشور بیان حقیقت امر رو به مردم بگن .

اندیمشک ( 1396-03-07 22:46 )
با سلام ، دوستان و هموطنان عزیز،من نزدیک به ۶۲میلیون پول توی موسسه داشتم که فرهنگی هستم و همه همکارانم میدونن پول عمل فرزندم بود که مبتلا به سندرم دان هست و ناراحتی فلبی شدید داره، بنده بدون هیچ اطلاعی روز چهارشنبه رفتم که سپرده خود رو برای هزینه عمل فرزندم در بیارم که ناگهان شوکه شدم ،وبا اون صحنه ها روبرو شدم حتی خودم رو سپر بلای رئس و معاون شعبه کردم که اونهارو نکشند، اما الان از تمام مسئولین این موسسه، مسئولین کشوری ، خواهشمندم که به فکر سپرده گذاران باشند،چون همه اینها ثروتمند نبودن، برعکس اکثرا از سر ناچاری مثل بنده دار و ندار خودشون رو فروختن و سپرده گذاشتن.
در نهایت من هم با این نظر موافقم که مشکل اصلی رو خود دولت برای موسسه بوجود آورد، پس شما صبور باشید تا این موسسات بتوانند بکارشان ادامه دهند و کم کم همه چیز مثل قبل روال عادی خود را بگیرد. متشکرم

زینب ( 1396-03-07 22:27 )
من یه سپردهگذارم فکر نمیکنم سپرده گذاری که دنبال پولش هست به تخریبو تشنج موسسه دست بزنه یه عده اشوب طلب از این اوضاع سواستفاده کردن و متاسفانه باید بگم به عمرم نالایق تر از نیروی انتظامی اهواز ندیدم انگار از اشوبگران میترسند.

حمید از بوشهر ( 1396-03-07 20:51 )
این آتش که به دامن خرم آبادی ها واهوازی ها رسید ،به بوشهر هم رسید خدابداد ما هم برسه.

محمد از کرج ( 1396-03-07 20:03 )
با سلام
اقا شعب کرج هم پول نمیدن اینا میگن داریم ادغام میشیم ولی من رفتم از سرپرستی موسسه توسعه پرسیدم میگه ادغام منتفی شده وباید تابلوهارو بیارن پایین امروز ۵۰نفر جلوی شعبه جمع شده بودیم هیچکس جوابگو نیست اخر پلیس امنیت اومد بازبان بی زبانی گفت پولاتونو خوردن میخاستین توی غیرمجاز پول نزارین من دارم سکته میکنم فردا پولمو ندن شعبه رو اتش میزنم

مرتضی امیدیه ( 1396-03-07 15:44 )
سلام
چرا دقیقا بعد ازانتخابات باید اینطور بشه
خرشون از پل گذشت مردم بدبخت ک...

صغری احمدی از اهواز تکلیف ما چیه یاپولمون میدن ( 1396-03-07 15:24 )
من الان 3سال حساب داشتم هیچ مشکلی نبود الان اینجوری شده یا سعی ک ورشکست شده

امیدیه ( 1396-03-07 14:31 )
بعنوان ی سپرده گذار متاسفم برا اون دسته از مردم اهواز که انسانیت رو زیر پا گذاشتن و کارمندای موسسه رو زدن و سرشون شکستن اخه اونا چه تقصیری دارن یه کارمندن مثل بقیه کارمندا شما که اینقدر زود کاسه ی صبرتون لبریز میشه پولتون رو بزارید زیر بالش و لحافتون.

علی از اهواز ( 1396-03-07 14:23 )
با سلام خدمت همه همشهریهای خوبم،من خودم ۱۸میلیون سپرده دارم والان نزدیک دو سال است که هیچ مشکلی نداشتم،لطفا صبور باشید واز ساعت ۴صبح جلوی شعبه ها تجمع نکنید ،تا پرسنل بتونند شعبه رو باز کنند،من با نظر اکثر دوستانی که میگویند این سیاست بعضی بانکهای دولتی است،بخاطر اینکه مردم پولشون رو از آرمان دربیاورند و اونجا بذارن،کاملا موافقم،بخدا این فقط شایعه پراکنی برای تخریب موسسات و بانکهای خصوصی دارای شرایط خوب و گردش مالی بالا میباشد.بخدا أین مشکل حل میشه،با ایجاد شورش و تشنج هیچ مشکلی حل نمیشه.یا حق

زهرا از اهواز ( 1396-03-07 14:10 )
سلام به دوستان
لطفا یک مقدار بیشتر تحقیق کنید و از روی خبرهای شبکه های مجازی به اطلاع همه چیز رو باور نکنید من و تمام فامیلم اونجا سپرده داریم یک سریشون هم رقم های بسیار بالای ملیاردی دارن ولی نه بحث از تجمع بوده نه رفتن ، توی این 4 سالی که بنده سپرده گذار اونجا بودم حتی یک بار هم مشکلی برای دریافت وجه نداشتم سود پولم هرماه سر وقت توی حسابم بوده دیشبم سوده همسرم به حسابش واریز شده به جای این همه تجمع های بی خود که باعث تشنج بیشتر میشه فرصت بدید که اگر مشکلی هم داره حل بشه خوب این کار بی فرهنگانه چیه که شیشه های موسسه رو شکستن یا کارمندهارو زدن و شیشه ماشینشوت رو شکستن زشته واقعا، انشالا که مشکل رو بتونن به زودی حل کنن. و اینکه توی خوزستان اصلا مشکلی نبود من روز سه شنبه هم برداشت داشتم مشکلی نبود ولی مردم که اخبار لرستان رو شنیدن اوضاع رو بهم ریختن. یکم زمان بدید تا مشکل حل بشه، یک توصیه دیگه به هیچ عنوان به شایعات و خبرهایی که بی سند و مدرک و سایت های غیر معتبر توجه نکنید و از بانک های دولتی همدرباره مویسات نپرسید چون بدتر ادم رو میترسونن به چه دلیل الله و اعلم

پریا از اهواز ( 1396-03-07 13:19 )
من خودم یکی از سپرده گزاران هستم و دقیقا تا روزی که بانک باز بود پول دریافت کردم و همه چی توی شعبه آروم بود
من ٢ روزه با رییس یکی از شعبه ها تلفنی در ارتباطم
میگن هیچ مشکل نقدینگی نداریم فقط تجمع مردم جلوی موسسه نمیزاره ما کارمونو بکنیم
٢روز پیش شعبه ی باهنر اومد شروع ب کار کنه مردم دماغ یکی از کارکنانو شکوندن
رییس شعبه ی زیتونو زدن
آخه با تجمع و زدو خوردو خیابونو بستن چیزی درست میشه آیا ؟
یکی از پرسنل موسسه گفت توروخدا اگه آشنایی دارین بگین این کاارارو نکنن اینجوری ممکنه ماهم از نون خوردن بیفتیم ؛ ما هیچ مشکل نقدینگی نداریم ولی تجمع مردم اجازه نمیده کار کنیم
شاید باورتون نشه اما تو این شلوغیا کسایی هستن که اصلا سپرده تو این موسسه ندارنو دارن شلوغ کاری میکنن
....

نیما.اهواز ( 1396-03-07 12:01 )
هیچ مشکلی نیست فقط مردم با ی کلاغ چهل کللاغ دارن بزرگش میکنن من که بعنوان یه سپرده گذار دوست ندارم وحدت با توسعه ادغام شه چون توسعه کمبود بودجه داره و در قبال ادغام انتظار داره وحدت اونو تامین کنه و خدارو شکر بنظر میرسه ادغام صورت نمیگیره بهتر.

سپرده گذار اهوازی ( 1396-03-07 11:42 )
خواهشم اینقدر چرت و پرت نگید و به شایعات دامن نزنید همین حرفا می زنید که مردم جمع میشن جلوی بانک . این جمعیت جلوی بانک ملی هم جمع بشه بانک پولی نمیده بهشون صبر داشته باشید یکم اینا اگر قرار بود پول ندن کلا تعطیل می کزدن تعطیلی الان شعبات فقط بخاطر هجوم ازدحامه امروز دیدم مردم شیشه هلی یک شعبه رو شکستن خب معلمومه پرسنل اینجوری نمیان کار کنن

علی اهواز ( 1396-03-07 11:22 )
امروز یکشنبه 7 خرداد. وعده داده بودن که شعبه ها باز، حسابها آزاد و مبالغ پرداخت میشه، اما باز هیچ خبری نبود. مردم بیچاره از صبح سحر جمع شدن در شعبه ها و منتظر بودن. بعضی ها هم خوشخیال فکر میکردن الان باز میشه و به پولشون میرسن ، فهرست اسامی نوشتن که نوبتی برن داخل شعبه پول بگیرن، اما حتی همون کارمند دیروزی هم که فرار کرد، نیامد. پولها خورده شده. موسسه اختلاس کرده و همه مدیرها و مسئولین و بخصوص بانک مرکزی دست به یکی کردن وگرنه چرا باید هی وعده امروز و فردا بدن و مردم سرکار بگذارن؟ جمعیت نسبت به دیروز کمتر بود و مشخصا مردم امیدی ندارن و فقط منتظر شنیدن بقیه وعده و وعیدها هستن تا شاید معجزه ای بشه و واقعا به حقشون برسن.
همه دیگه مطمئن شدیم این هم یک اختلاس چند صد هزار میلیاردی در سطح کشور بوده و از هیچکدوم از ما هم کاری ساخته نیست.

اهواز ( 1396-03-07 10:49 )
ما پولمان را از کی بگیریم

حسن از اهواز ( 1396-03-07 09:07 )
امروز8خرداد96 تمامی شعب موسسه ارمان یا همان توسعه بسته است مردم در اعتراض به این عمل درب تمامی موسسات تجمع کردند و اماده شورش هستند من تعجب می کنم چرا بانک مرکزی جوابگو نیست

بهروز از کرج ( 1396-03-06 20:06 )
متاسفانه ارمان وحدت شعبه هفت تیر کرج هم پول مردم رو نمیده خانواده من ۶۵۰سپرده دارن بدبخت شدیم رفت زنگ زدم موسسه توسعه میگه ادغام منتفی هست وارمان پول نداره امشب هم توی ۲۰و۳۰ قراره تیر خلاص رو بزنن به وحدت هرچه زودتر پولتونو بکشید بیرون شاید بخشی از پولا زنده بشه

علی از اهواز ( 1396-03-06 19:11 )
سلام دوستان
من هم سپرده گذار هستم و توی این دوسال هیچ مشکلی نداشتم و هرماه هم سود پولم بموقع واریز شده و هم براحتی برداشت میکردم از حسابم ؛ خواهش میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنین و بجای تجمع بزارین شعب باز بشن و کارمندا رسیدگی کنن

فرشاد از اهواز ( 1396-03-06 15:54 )
با سلام
آقا وقتی همه حمله می کنن و شیشه هارو می شکنند چه انتظاری دارید که کسی پاسخگو باشد؟ اینهمه جمعیت حتی اگر در بانکهای دولتی هم جمع بشوند کسی جوابگو نیست.
مدیرکل موسسه توسعه(آرمان)در جنوب غرب:مشتریان منتظر خبرهای خوبی باشند
اهواز- ایرنا - مدیرکل موسسه اعتباری توسعه (آرمان) منطقه جنوب غرب کشور با بیان اینکه با بانک مرکزی در حال رایزنی برای حل مشکل حساب های مشتریان این موسسه هستیم، گفت: خبرهای خوبی به مشتریان خواهیم داد.
[مدیرکل موسسه توسعه(آرمان)در جنوب غرب:مشتریان منتظر خبرهای خوبی باشند]

حمید رضا جهازی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: صبح روز شنبه به همراه جمعی از سهامداران موسسه توسعه در بانک مرکزی نشستی را برای حل این مشکلات تشکیل دادیم که به زودی خبرهای خوبی را به مردم خوزستان خواهیم داد.
وی گفت: نشست امروز در بانک مرکزی به منظور مراحل نهایی ادغام موسسه آرمان با موسسه اعتباری توسعه، و اتصال این موسسه به سامانه شتاب بانکی و خدماتی از قبیل، بیمه،صرافی و... بود.
وی افزود: روند ادغام موسسه آرمان با موسسه اعتباری توسعه، مراحلی دارد که باید سپری شود که بانک مرکزی این روند را تایید کرده اما هنوز ادغام این دو موسسه در شورای پول و اعتبار تایید نشده است.
وی ادامه داد: بسته شدن حساب های مشتریان به دلیل حفظ امنیت حساب های مشتریان است که امیدواریم در هفته جاری این موسسه با بانک مرکزی به نتیجه نهایی دست یابد.
وی افزود: تجمع و اعتراض مردم در این چند روزه نیز در کارکرد و فعالیت شعبه های این موسسه تاثیر گذاشته و باعث تعطیلی بسیاری از شعبه های این موسسه در خوزستان شده است، لذا از مشتریان این موسسه تقاضا می شود که همکاری لازم را داشته باشند تا هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود.
جهازی گفت: از روز سه شنبه هفته گذشته شعب موسسه توسعه (آرمان) در لرستان با مشکل روبه رو شد و حساب مشتریان مسدود شد، و از روز چهارشنبه هفته گذشته، بسیاری از مشتریان این موسسه برای حل مشکل حساب خود به شعب خوزستان از جمله اندیمشک و دزفول هجوم آوردند و با توجه به اینکه مناطق این موسسه مراوده مالی - پولی با دیگر مناطق ندارند، این موسسه در خوزستان امکان ارائه خدمات به آنان را نداشت.
وی افزود:روز پنجشنبه هفته گذشته به دلیل ازدحام و تجمع مردم در مقابل شعبه های این موسسه در خوزستان شعبه ها تعطیل اعلام شد و امروز هم پس از بازگشایی مجدد شعب، به دلیل تجمع اعتراضی مردم با هماهنگی نیروی انتظامی، بسیاری از شعب استان تعطیل شدند.
این گزارش حاکیست از روز چهارشنبه مشتریان موسسه اعتباری توسعه (آرمان) در خوزستان در مقابل شعب این موسسه تجمع کردند.
ازدحام و شلوغی مردم در این چند روزه به اندازه ای بود که برخی خیابان هایی که شعب در آن مستقر بودند بسته و یا تردد خودروها در آن با کندی انجام می شد.
بسته شدن حساب

علی اهواز ( 1396-03-06 15:09 )
امروز شنبه 6 خرداد هیچ شعبه ای باز نشد. سرپرستی هم فقط یک کارمند بود و میگفت من کاره ای نیستم. مرتب امروز و فردا میکنن ولی مشخصه کار خیلی خرابتر از این حرفهاست. بانک مرکزی به این موسسه مجوز داده بود ولی الان هیچ مسئولیتی قبول نمیکنه و هیچ جوابی به مردم نمیدن. این قضیه درست مثل ماجرای سیدها بود که چند مدت گذاشتن مردم خوب پول بدن بعد یکدفعه همه پولها را بالا کشیدن و معلوم نشد دست کی رفت. اینهم یک دزدی آشکار بود خیلی شیک و باکلاس که چند سالی هست توی مملکت مد شده. چرا تا قبل از انتخابات این قضیه رخ نداد؟ چون میخواستم کسی ناراحتی خاصی نداشته باشه و برن رای بدن اما خر دولت که از پل گذشت دیگه خدا را هم بنده نیستن. اگر توی همین هفته مشکل حل نشه، یک ضربه شدیدی به اعتبار موسسه میخوره که تا الان هم خورده و دیگه مثل سابق کسی به اون اعتماد نمیکنه.

خانم حمیدازاهواز ( 1396-03-06 15:26 )
ایاپول مارامامیدهدند این پول تمام دارایی من است

علی از اهواز ( 1396-03-06 14:13 )
من تا حالا مشکلی با موسسه نداشتم ولی بهتر است مسئولین با مردم شفاف صحبت کنند تا آرامش به شعب برگردد .

سارا از اهواز ( 1396-03-06 14:59 )
این حرفا که بانک مشکلی نداره قبول، پس چرا در شعب امروز شنبه،۹۶/۲/۶بسته بود،بابت حداقل یکی بیاد جوابمونو بده، خیالمون راحت بشه

فرشاد از اهواز ( 1396-03-06 14:39 )
اااا

فرشاد از اهواز ( 1396-03-06 14:13 )
هنوز بلتکلیفیم و کسی اطلاع رسانی درست انجام نمی دهد...لطفا پیگیری مو ثق نمایید...

میثم ( 1396-03-06 12:40 )
امروز 3/۶رفتم پیش رییس شعبه علت این شلوغیا رو پرسیدم گفت مشکلی نیست اگر بود میگفتم داریم ادغام میشیم نیمی از سهام موسسه توسعه رو خریدیم و تا دو هفته دیگه نقدینگی رو بالا میبریم و جوابگو همه هستیم.

نیوشا از اهواز ( 1396-03-06 10:31 )
امروز شنبه ۹۶/۳/۶قرار بود حساب ها باز بشه!شعبه کیانپارس مردم از اذان صبح صف گرفته بودند،شعبه تعطیل بود،فقط یکی از کارمندان اومده بود می گفت پول نیست رییس بانک نیست فردا بیایید،همینطور دارن امروز و فردا می کنند

محمدجواد ( 1396-03-06 09:22 )
امروز ۹۶/۳/۶شنبه با وجودی ک اعلام کرده بودند بانک آرمان کارش رو مجددا شروع میکنه باز هم خبری نیست و مردم پشت درهای بسته ی بانک ب انتظار یک جواب هستند ک بالاخره ب پولشون میریم یانه خدا ب خیر کنه این قضیه رو

سیمااهوازمبا سلام من یکی از سپرده گذاران بانک ارامانم تمام زندگیمو گ ( 1396-03-06 08:14 )
با سلام.بنده یکی از سپرده گذارن ارمان هستم تمام زندگیمو گذاشتم یکی ب جرات میتونم بگم که اگه پولام برن عملا بدبخت میشم
من ادم ساده ای نیستم قبل از اینکه بخوام پولمو تو اون بانک بزارم کلی تحقیق کردم و با استناد به اینکه این بانک مجوزبانک مرکزی داره سپرده گذاری کردم .26/2از حسابم برداشت کردم و هیچ مشکلی وجود نداشت .روز پنج شنبه متوجه این موضوع شدم و کاملا به هم ریختم مثلا اومده بودم مسافرت .
با وکیل دوستم صحبت کردم گفت فعلا نرو بزار از همینجا(تهران) اقدام کن .امروز با وکیلقرار دارم نتیجه رو خواهم گفت دعا کنید بتونیم سرمایه زندگیمون بگیریم

ارزو از اهواز ( 1396-03-06 07:02 )
من خودم۱۵۰ میلیون در توسعه سرمایه گذاری کردم وتا حالا هم مشکلی پیش نیومده خداروشکر وهمه اینابرای اینکه مدیران شعب خرمشهر رو عوض کردن وشایعه واخبار کذب به مردم میدن تا همه شعب دچار شلوغی شه خودبانک مرکزی اعلام کرده جایی برا ناراحتی نیست

ن ،امیدیه ( 1396-03-05 18:12 )
من کلی پرس و جو کردم از کارمندای بانکای دیگه و روسای بانک گفتن در حال وصل شدن به سیستم شتاب ولی مردم متاسفانه بدبین شدن دیگه با کوچکترین شایعه مثل مور و ملخ میریزن، تا حالا این موسسه باما همکاری کرده حالا ما هم کمی صبوری میکنیم سخته میدونم من خودم ۵۰تومن توش دارم بقیه خانوادم و دوستامم سپرده گذاری کردن

نسترن.خوزستان ( 1396-03-05 15:50 )
من و خواهرم 80میلیون تو این موسسه داریم تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتیم این هجوم اوردن ها موسسه رو دچار مشکل میکنه.

محمد از اهواز ( 1396-03-05 14:44 )
محمداز اهواز
بانک مرکزی اساس تمام مشکلات پولی و مالی ایران است درحالیکه وظیفه اصلی بانک مرکزی حفاظت از پول ملی می باشد . درست است که در دولت نهم و دهم موسسات مالی مثل قارچ سرزدند اما چهار سال زمان کمی نبوده که بانک مرکزی جلوی موسسات نامعتبر را بگیرد . چطور اگر یک مغازه یک تابلو نصب کند فردا یقه آنرا میگیرند ، اما موسسه آرمان ، حدود سه ماهه تابلو توسعه را دارد ولی خبری از نظارت بانک مرکزِی ، اماکن و.... نیست . چطور می توانید با سرمایه مردم بازی کنید و سر روی بالین بگذارید ؟ از آقای روحانی که شفافیت یکی از شعارهای او است خواهشمندیم سریعا آقای سیف را عوض کنند و کسی را بگذارندکه هم اقتصاددان باشد و هم دستی در بازار و دلار و... نداشته باشد . دراکولا را رئیس بانک خون نمی گذاراند

سارا.اهواز ( 1396-03-05 05:04 )
من خیلی ناراحتم ومظطرب همه داراییمون توی اینةبانکه...تا شنبه هم سکته میکنم از ناراحتی..کسی میتونه یه خبر موثق بده...یعنی واقعا شنبه شعبه ها مجدد باز میشن؟؟

مهدی از ملاثانی ( 1396-03-05 04:18 )
خدا به خیر بگذرونه....همه زندگیم رو اونجا گذاشتم...دوستان لطفا امیدوارمون کنید

محمد از اهواز ( 1396-03-04 21:15 )
من توی آرمان پول زیادی ندارم ولی مدیرای بانک مرکزی با اطمینان به مردم به راحتی تنش ایجاد شده رو می تونن مهار کنن که متاسفانه نمی کنن از روحانی مچکریم

اهواز ( 1396-03-04 17:43 )
بهترین بانک های دنیا هم با تجمع و خارج کردن سرمایه میتواند دچار ور شکستگی شود پس بهتر هموطنان به شایعات توجه نکنند تا موسسه بتواند پاسخگو همه باشد

mojtaba ( 1396-03-04 15:42 )
هیچ مشکلی نیست فقط این تجمع های ی مشت ادم بی سواد باعث ورشکست شدن موسسه میشه

پویا از اهواز ( 1396-03-04 14:03 )
باسلام خدمت همگی
بنده یکی از کارمندان شعبه توسعه اهواز هستم.نگران نباشید شنبه شعب باز میباشند وان شاءالله به آسودگی تشریف بیاورید و جوابگو هستیم و اگر صلاح دانستید چک پول خود رابگیرید و یا اینکه باز هم مشتری ما باشید.شنبه 4000 میلیارد به سیستم ما تزریق خواهد شد وهیچگونه کمبود سرمایه نداریم. یاحق

مصطفی از اهواز ( 1396-03-04 13:39 )
سلام.
من تمام داراییمو که 50 تومانه و حلصل 2 تا وامه گذاشتم تو این موسسه که بتونم اقساطمو بدم.
فقط 1 چیز میگم
امروز وقتی پلیس و مردم رو جلوی موسسه توسعه گلستان دیدم بخاطر ناراحتی قلبی که دارم تا مرز سکته پیش رفتم

علی ازمسجدسلیمان ( 1396-03-04 11:53 )
باسلام
من درموسسه آرمان درمسجدسلیمان سپرده دارم،امروز۹۶/۰۳/۰۴سپرده گذاران درمقابل این شعبه تجمع کردند،وشعبه هم بسته بودورییس شعبه،آقای غفاری درحضورمامورین نیروی انتظامی به سپرده گذاران گفت،این شایعات وتجمع هاازاستان لرستان شروع،وبه شعب خوزستان کشیده شدوامروزپنج شنبه بخاطرجلوگیری ازدرگیری بامردم درشعبه،شعبه راتعطیل کردیم،وشعبه ازروزشنبه بازوپاسخگوی همه سپرده گذاران خواهدبود. به نظرمن مدیرکل ویارییس کل این موسسه میبایست دررسانه های جمعی مانندتلوزیون حضورپیداکندوبه سپرده گذاران محترم جواب دهدوشفاف سازی نماید،باتشکر

رضا ( 1396-03-04 11:45 )
دوستان این موضوع فقط به خاطر بد نام کردن موسسه است و رفتن پول به سمت بانک های دولتی هستش که دولت بتونه از بانک های دولتی وام با سود پایین بگیره

اهوازپگاه از اهواز ( 1396-03-04 10:23 )
امروز به تاریخ٤/٣بانک ارمان شعبه زیتون تعطیل کرده در صورتی که دیروز گفتن پنجشنبه بیایین و پولاتونو میدیم با زهم دروغ اگه بانک مشکل نداره چرا دروغ میگن همین باعث تحریک مردم میشه

افشین.اهواز ( 1396-03-03 23:30 )
باسلام
اینجانب در این زمینه تحقیق کردم از شعب دیگر و به بنده گفتند که از نظر سرمایه مشکلی نداریم و مجدد حساب ما شنبه پر میباشد و ازدحام و تعجیل در خالی نمودن حساب نکنید.

محمد از اهواز ( 1396-03-03 22:21 )
سلام.من ۱اردیبهشت مبلغ ۱۵۰تومان از شعبه طالقانی گرفتم بدون هیچ مشکلی.منظرم شایعه کمر موسسه رو داره می شکنه.مردم کمی صبور باشند.وبه شایعات توجه نکنند.طی روزهای آینده قطعا مشکل حل میشه.در ضمن یادمون باشه که این همون موسسه ای بود که بخاطر سود بیشتر خودمون انتخاب کردیم.در حالی که آقای سیف قبلا هشدار داده بود

اهواز محمدرضا ( 1396-03-03 19:45 )
محمد حسن کجباف چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مشتریان موسسه توسعه در شوشتر به دلیل اینکه حساب های آن ها مسدود شده بود،امروز در مقابل این موسسه تجمع کردند.
وی با بیان اینکه فعالیت سیستم های این موسسه در روز چهارشنبه متوقف شد گفت:بانک مرکزی به دلیل محافظت از حساب مردم و جلوگیری از اختلاس احتمالی حساب مشریان این موسسه را مسدود کرد.
معاون فرماندار شوشتر افزود: با رایزنی که توسط استاندار خوزستان با بانک مرکزی انجام گرفت روز شنبه ششم خرداد حساب مشریان مجدد باز می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا مشتریان این موسسه در شهرهای گتوند، شوشتر، اندیمشک و شوش به نشانه اعتراض به دلیل مسدود شدن حساب های خود مقابل شعب این موسسه تجمع کردند.

مهسا از اهواز ( 1396-03-03 18:42 )
من شعبه زیتون ٤٠ تومن سپرده دارم امروز خیلی شلوغ بود اونجا ومسیولین میگفتن فقط مشکل قطع بودن سیستم هارو دارن

افشین.از اهواز ( 1396-03-03 17:18 )
متاسفانه امروز بتاریخ 96/3/3 در مقابل موسسه توسعه شعبه پاداد اهواز تجمع شده بود ودر حال شلوغ تر شدن بود.و مردم در حال گرفتن چک بودن که البته بتاریخ 3/16 صادر میسد ومعلوم نیست آیا چکها پاس میشوند یا نه...امید بخدا

اهواز محمدرضا ( 1396-03-03 17:00 )
با سلام
بنده خودم سپرده گذار هستم تا چند روز پیش هم تقریباً 50 میلیون براحتی در آوردم متاسفانه حدس میزنم تمامی شلوغی امروز شعب ناشی از مشکلات استان لرستان باشه که خوزستان رو هم تحریک کرده

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی