کد خبر : 460             آخرین آپدیت : 1396-03-04 01:24:00          تعداد بازدید : 27186

سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران

موسسه آرمان ایرانیان البرز و موسسه کاسپین فرشتگان
کاسپین
آخرین اخباری که از موسسه کاسپین به دست ما رسیده دلیل بر امیدواری سپرده گذارانیست که در روز های اخیر نگرانی های زیادی در افکار آن ها موج میزد.
در حال حاضر سوالات زیادی در میان مردم و سپرده گذاران این موسسه بوجود امده که به پاسخ به آنها میپردازیم:
-آیا موسسه کاسپین هم ماننده ثامن الحجج که در حال حاضر منحل شده در حال فروپاشی است؟
پاسخ: خیر. کاملا موضوع متفاوت است. در ماجرای ثامن الحجج که فعالیت خیلی گسترده ای هم داشت و حتی در تبلیغ ها نوشته شده بود "تایید شده از طرف بانک مرکزی" این موسسه تایید نهایی نشده بود! موسسه کاسپین از این رو کاملا متمایز شده و جای هیچ نگرانی برای پرداخت سپرده های سپرده گذاران را باقی نمیگذارد.
-سپرده های سپرده گذاران چه می شود؟ سپرده ها چه شده اند که آن ها را نمیتوانند پس بدهند؟
پاسخ:برای پاسخ به این سوال فقط کافیست کمی به شیوه ی کارکردن موسسه ها توجه کنیم! موسسات برای این که از سپرده های ما درامد کسب کنند نمیتوانند پول ها را انبار کنند و منتظر باشند تا به خودی خود زیاد شوند و علاوه بر آن درصدی هم بعنوان سود باید پرداخت کنند! پس برای کسب درامد باید سپرده ها را در راه هایی که سود قطعی در آن ها وجود دارد سرمایه گذاری کنند تا بتوانند با سود حاصله سود پول شما را بدهند و خودشان هم سود مازاد را استفاده کنند، در نتیجه وقتی شما پولی به بانک میسپارید بانک بر حسب مدت زمانی که شما برای باز پس گرفتن پول تعیین میکنید آن پول را در زمینه ای سرمایه گذاری میکند و در نهایت اصل پول شما را بعلاوه سود آن به شما پس میدهد و سود مازاد برای بانک باقی میماند و از جمله زمینه های سرمایه گذاری بانک ، ارائه ی تسهلات میباشد که مثلا موسسه دوازده درصد سود تسهیلات میگیرد که از این درصد ده درصد آن را به سپرده گذار میدهد و مابقی برای خود موسسه باقی میماند. این شیوه ی کارکرد موسسات کاملا واضح و ساده است و توجیهی برای مشکل پس دادن سپرده هاست، موسسه سپرده ها را در راه هایی هزینه کرده که هنوز به سود نرسیده اند و کمی زمان لازم است برای پس دادن پول های مشتریان و سپرده ها کاملا محفوظند.

-چرا این مشکل فقط در برخی شعب بوجود اماده و در برخی خبری از مشکل نیست؟
پاسخ: این موضوع رابطه ی مستقیم با شیوه ی برخورد مردم با موسسات دارد. در برخی شعبه ها مردم کاملا غیر طبیعی با موسسه برخورد کردند و همین برخورد غیر طبیعی سبب این مشکل در برخی شعب شد. منظور از برخورد غیر طبیعی چیست؟ منظور برداشت های غیر منتظره از موسسه است. به گفته ی کارمندان موسسه مردم به طور ناگهانی اقدام به برداشت سپرده های خود کرده اند و علت آن هم نگرانی آنان از منحل شدن موسسه میباشد. مثلا یکی از سپرده گذاران به دیگری اخبار نگران کننده از وضعیت موسسه را میدهد و در نتیجه ی آن سپرده گذاری که این خبر را میشنود پیش از موعد پایان سپرده اقدام به برداشت وجه خود به بهانه های مختلف میکند! پس مشکل از رفتار غیر منتظره و غیر طبیعی مردم بوده که موسسه توان خود را برای پس دادن سریع سپرده ها از دست داده و بهتر است خود مردم با اقدام اشتباه موسسه ی معتبر و امن کاسپین را زیر سوال نبرند!
-این موسسه از طرف بانک مرکزی مورد اعتماد است و تایید شده پس چرا سپرده های سپرده گذاران پرداخت نمیشود؟
پاسخ: موسسه کاسپین کاملا زیر نظر بانک مرکزی در حال فعالیت است و تایید شده و مشکل از طرف موسسه نیست و تنها علت این مشکل همان رفتار غیر منتظره و نا صحیح مردم در برابر موسسه است.
-مسئولان کاسپین در این باره چه توضیحی دارند؟
پاسخ: مسئولین پاسخ دادند که این موسسه پس از پشت سر گذاشتن دوران سختی در حال حاضر رو به موفقیت های سریالی و پشت سر هم رفته و هم اکنون وضعیت رو به سامانی دارد و مشکلات بوجو آمده حل خواهند شد و کوچک ترین جای نگرانی وجود ندارد فقط از مردم تقاضای صبر و وفاداری به موسسه را دارند.

همچنان سوالات دیگری هم باقیست که شما میتوانید با مطرح کردن آن ها با ما به پاسخ آناها برسید ، منتظر نظرات و سوالات شما هستیم.
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

غزل از گرگان ( 1396-09-18 12:18 )
با سلام,من خونمو فروختم و سپرده گذاشتم در کاسپین و وام گرفتم,بعد از سه ماه پرداخت قسط خبر ورشکستگیش پیچید,حالا نمیدونم اقساط رو پرداخت کنم یا نه,از طرفی اگه پرداخت کنم از کجا معلوم ب اصل پولم میرسم،هیچ جا هم جواب درستی نمیدن,لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه

الهام تهران ( 1396-06-31 16:49 )
لطفا کانال تلگرام مالباختگان تلگرام را إعلام کنید

حامد از یزد ( 1396-05-16 20:32 )
ملت عزیز وقتی در انتخابهای خود بر اساس تعصبات رای میدهیم نتیجه اش میشود این و بدتر از این... آیا دیگر زمان آن نرسیده که به هوش بیاییم و آنان را که علی وار می زیند برای مسئولیتهای گوناگون خصوصا مجلس بر مسندامور قرار دهیم...چرا طبق میل شیاطین انس و جن سرمان را کرده ایم در آخور دنیا و همه فقط بدنبال پول میدویم و فرصت تفکر نداریم و رسانه های بیگانه هم که خوب حق و باطل را مخلوط کرده و بخوردمان می دهند...دیگر کم کم دارد وقت گل نی میرسد و باید بیدار شویم ورنه به خواب غفلت مرگ میرویم...

ساسان ( 1396-05-11 19:58 )
ببینید عزیزان هر کسی را که عقل وتدبیر ندارد اگر قدرت به دستش بیافتد به همه چیز گند میزند مانند آقای سیف عزیزان موسسه ثامن ومهر اقتصاد قدمت بیست واندی ساله دارند وصدها شعبه ومیلیونها سپرده گذار وچندین دولت متفاوت روی کار آمده واینها قانونمند کار خودشون را پیش بردن هم مردم ازاینها راضیند هم اینهاهیچکس خلاف از اینها نتوانسته بگیرد حالا بیکباره یک فیلم از تلویزیون ضد انقلاب پخش میشود وهدفش هم خراب کردن رابطه مردم بااین موسسات نظامی انقلابی است ویکباره بانک مرکزی بعداز بیست واندی سال یادش می افتد که این دومجوز ندارند وبه مردم هشدار میدهد که هوشیار باشید این هم نواشدن باضد انقلاب یعنی چه نمیشد بعداز پخش آن فیلم شماها که بیست واندی سال صبرکرده بودید به فرض اینکه اینها مجوزندارند چند روز دیگر هم صبر میکردید تا اینگونه نه موسسات را دچار مشکل میکردید نه این مردم بدبخت بی دفاع را به شما که چیزی نشده لطف کنید یکسری به موسسه ثامن بزن وفلاکت مردم را ببین وشادی کن اگر انسانی بایستی با این گندی که زدی با دیدن مردم بی دفاع بمیری؟؟؟

پارسا از بابل ( 1396-05-10 23:16 )
من تو امید جلین شعبه بابل ٩٠ میلیون سپرده کردم ک بعد از ٦ماه بهم وام بدن الان دوماه است ک معدل حسابم رسیده و ن تنها بهم وام نمیدن حتی اصل پولمم ٢٠٠تومن و ٥٠٠تومن هفته ایی یکبار با منت بهم میدن الانم بهم گفتم ما ب یک شرط بهم وام میدیم ک ضامناتو بیار چک بگیریم ازت وام ب حسابت واریز میشه قسطشو باید بدی منتها تا ٦ماه اجازه برداشت نداری
این واقعا منطقبه ک من ٧ماه پولم بخوابه اصل پولمم ندن بعد اونم قسط وامی ک معلوم نیست بهم بدن یا ن رو بدم ک شاید بعد از ٦ ماه واممو بهم بدن
دزدی فقط این نیست دست کنی تو جیب مردم پول بدزدب اینم یجور دزدیه ک سران دولت ما تصمیم گیری میکنن ک از ما بد بخت بیچاره ها بدزدن
من اصل پولمو میخوام خسته شدم از نداری و بی پولی و قسط و بدهکاری شما رو ب فاطمه الزهرا ب دادمون برسین

فاطمه از تهران ( 1396-05-08 14:14 )
لطفا یک نفر بنده را عضو کانال تلگرامی کاسپین کنه
گروهی که مالباختگان کاسپین در آن عضو هستند

مختار از گرگان ( 1396-05-06 04:08 )
موسسه امیدجلین که اصطلاحا می گویند موسسه منحله تمام اموال ودارایی های خود را تحویل موسسه کاسپین نموده و تراز مالی مثبت نیز دارد چراسپرده های این موسسه را بانک مرکزی وموسسه کاسپین بلوکه کرده و سپرده های مردم را نمیدهند.این سیاست دولت جهت حذف این موسسات میباشد حتی اگر آن موسسه سالم کارمیکرده همچنین چرا بانک بدهی موسسات دیگر را ازقبل سپرده های بلوکه شده مردم در امیدجلین میدهد و حق یکی را میگیرد به دیگری میدهد.دراینجا واقعا میتوان فهمیدکه خود بانک مرکزی آقای س یکی از بزرگترین عوامل بوجود آوردن شرایط نامناسب لااقل برای امیدجلین وسپرده گذارانش میباشد.

ر-ص از تهران ( 1396-05-05 09:32 )
واقعا که دزدی آشکار است و دزدان نیز مشخص و آنوقت ملت ستم دیده و دزد زده باید جور آن را بکشند؟ مگر برای دولت و حکومت چقدر آب میخورد که پول و سود مردم رو بدهند؟ از میلیاردها دزدی که دارن میکنن و میخورن و میبرن و مردم هم نمی فهمن بیشتره؟ ما کل پول و سودش رو میخواهیم بدلیل اینکه پول زحمت کشیده امان است ؟ پول دزدی مثل آقا زاده ها نیست که ازش بگذریم.

جواد از میبد ( 1396-05-01 22:12 )
سلام.آقای لاهیجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بعد از تعطیلات دوهفته ای مجلس که میخواهید تخلفات بانک مرکزی را به قوه قضائیه ببرید در همین دو هفته ودر یک هفته ای که قبلا مهلت دادید تا دولتیها بیایند ومسئله را در مجلس حل شده پاسخ دهند درهردو حالت دولتیها ازدو فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را کرده و خواهند کرد تا پولهای باقیمانده از ما سپرده گذاران موسسات در بانک مرکزی را نیز حیف ومیل نموده وبه وام پردازیهای دست ودلوازانه ازکیسه خلیفه بپردازند ویا با آن بدهیها و مخارج دولتی خود را تامین نمایند آیا اگر خود شما مجلسیها نیز سرمایه یک عمر دسترنج وقناعتتان در این بلا تکلیفی بود باز این مهلتها فرصتهای طلایی را به مجرمان بی مسئولیت می دادید ؟

ق ( 1396-05-01 19:46 )
چرا اقای س در محاسبات اخیر خود برای حفظ شرایط اقتصادی و سه راه حل خود اشاره ای به حل مشکلات مردم و پرداخت اصل سپرده و سودهای قراردادی مردم مظلوم اشاره ای نکرده است.
قطعا اقای س به یاد دارد که ایشان در تمام دوران و سالهای گذشته این موسسه با نامهای مختلف توسط سیستم بانکی تائید شده است.در ضمن طی این سالها سود سیستم بانکی و بانکهای خصوصی در مواردی بیشتر از این موسسه بوده است.هم اکنون بانکهای خصوصی برای روز شمار تا 25 درصد سود میدهند.پس اینکه گفته می شود سود در ان سالها توسط موسسه بالاتر داده شده است ،به خاطر جوسازی و فرار از مسئولیتها است.در ان سال 94 بعضی بانکها تا 29 درصد سود به اصطلاح ویژه پرداخت می کردند.روز شمار بعضی بانکها بالای 25 درصد بود.چرا حقیقت را وارونه جلوه میدهند.بانکها به بهانه علی الحساب بودن سودها پرداخت سودها را دو مرحله ای می کنند تا به قول خودشان در ظاهر دستور العملها را رعایت کرده باشند.سود موسسه کاسپین از بسیاری دیگر از موسسات که هم اینک با ترفندهائی برای جذب مشتری تا 50 درصد هم سود میدهند ودر لیست تائید سیستم بانکی هم هستند ،کمتر سود می داد که انهم طی 9 ماه اخیر اصل پول و سود قراردادی متعلقه را تصرف کرده اند و اموال مردم را به طور پنهانی در پروژه های متعدد سرمایه گذاری کرده اند(با نام دیگران و سهامداران ناشناس).پیشنهاد نمایندگان اگاه و دلسوز برای معرفی یک بانک عامل برای پرداخت کلیه مبالغ اصل پول و سودها مطابق قرارداد اولیه به مردم کاملا هوشمندانه است وامید است به سرعت اجرائی شود.

محمد از میبد ( 1396-05-01 15:59 )
سلام همه می دانند موسسات غیرمجاز خود باید جوابگو باشند اما سوال اینجاست چرا در حال حاضر موسسات غیر مجازی چون فرشتگان والزهرا و...پرداختیهای خوب می گیرند ولی موسسه مجاز مثل امیدجلین گرگان که تراز کاری مثبت را نیز دارد بلاتکلیف مانده است ومشتریانی از خود که سپرده روزشمار داشتندو احتیاج مبرم به اصل سپرده خود دارند را نمی گذارند تعیین تکلیف کند آیا این است رسم امانتداری بانک مرکزی جمهوری اسلامی؟ ؟؟؟

jr ( 1396-04-31 18:26 )
چگونه امکان دارد اقای س در اسفند 95 بدنبال بخشش بدهی تاخیرات 40 میلیون فقره وام 100میلیون تومانی وکمتر از ان ،که بالغ بر چندین هزار میلیارد تومان می باشد،بوده است .چه کسانی این 40 میلیون فقره وام را گرفته اند و این مبلغ وام بین چند نفر تقسیم شده است.ایا نیمی ازجمعیت ایران نفری 100 میلیون تومان وام دریافت کرده اند؟پس یک بازی کثیف است و رانتی که اقای س باید بدهد.حال چگونه است در این موسسه مردم باید به جای دریافت خسارت برای تامین هزینه های مورد نظر اقای س ،خسارت هم بپردازند؟

فقط ارزیابی اولیه برای این بخش ،حکایت از 240هزار میلیارد تومان برای سری اول وامهای معوقه می باشد و برای همین مرحله برای برگشت فقط چهار هزار میلیارد تومان، بیش از 1500میلیارد تومان خسارت به دولت با اختصاص مبلغ معوقات پیش بینی کرده اند،که برای کل مبلغ معوقات مرحله اول بالغ بر 110 هزار میلیارد تومان، خسارت به بیت المال وارد شده است.حال با احتساب معوقات کلان مبلغ معوقات بالغ برپنج برابر معوقه اشاره شده می باشد.که خسارات وارده بواسطه عدم دریافت تضامین لازم وعدم امکان باز گرداندن منابع ملی که در دست افراد معدودی می باشد چندین برابر خواهد بود.
چرا حال که نوبت به حقوق مردم برای دریافت اصل سپرده ها و سود قراردادی رسیده است ،چنین حمایتی وجود ندارد؟
چرا باید درسیاستهای انتقال موسسه تغییر حاصل شود ؟ایشان دوسال پیش با همین شرایط انتقال را با هم قرار بسته اند واین تغییر را در دفترچه ها و اسناد دست مردم منعکس کرده اند،ایا اسناد قلابی(شامل برگه های سپرده گذاری و دفترچه هائی که دست مردم داده اند)نمی بایست توسط مدعی العموم و سیستم قضائی مورد توجه قرار گیرد، که جرمی فوق العاده سنگین و قابل پی گیری است.

مرضیه از میبدیزد ( 1396-04-30 10:12 )
سلام چرا میگویند مشکل حل شده وفقط از فرشتگان حرف می زنند پس ما که تمام سرمایه زندگیمان را در امید جلین گذاشته ایم حرفی از امید جلین به میان نمی آورند.تا کی میخواهند مردم را در سردرگمی قرار دهند؟تقاضا دارم از امید جلین هم اگر خبری در شهرهای دیگر دارید به ما هم بدهید.

r ( 1396-04-25 19:07 )
طبق اعلام سیمای جمهوری اسلامی ،فردی برای یک میلیون تومان یازده سال در زندان می باشد تا بتواند این پول را برگرداند،انگاه مالک موسسه هزاران میلیارد تومان در مال مردم تصرف می کند و حاضر نیست حتی حقوق مردم را اعاده نماید.
عجیب انکه مدیرعامل کاسپین می گوید فکر کنید پولتان را دزد برده است.یعنی چه یعنی همان حکم دزد هم برای انها اجرا می شود ایا همان حکم افساد فی الارض هم برای انها اجرا می شود ؟ایا قوه قضائیه به این توهین و دهن کجی اشکار به مردم مظلوم و مال باخته توجه می کند ؟یعنی یک مدیر عامل اینگونه گستاخانه می تواند تمام قوای کشور را که برای حل این مشکل می خواهند وارد عمل شوند مورد تمسخر قرار دهد؟ایا میلیونها نفر خانواده سپرده گذاران اینچنین باید مورد تمسخر وتوهین قرار گیرند؟اگر دزد چیزی برد سیستم قضائی با تمام قوا حق مردم را از حلقوم ان دزد بیرون می اورد.
ایا این اعترافات مجرمانه مبنی بر دزدی اموال مردم ،قابل پی گیری نمی باشد؟ایا یک فرد در یک موقعیت حقوقی موسسه ای که اموال مردم را تصرف غیر قانونی کرده است می تواند بگوید فکر کنید پول در کیسه شما را یک موتور سوار دزدیده است؟
چه کسی به ایشان چنین جرات جسارتی داده است؟کسانی که در موقعیت های دولتی قبلی خود هزاران میلیارد تومان خسارت به اقتصاد کشور وارد کرده اند و بواسطه ارتباطاعات در حاشیه امن بوده اند.
امید است دادسرای رسیدگی به جرائم مالی وپولی و دادگاه مربوطه به شکایات سپرده- گذاران با لحاظ این اعتراف صریح مدیر عامل موسسه کاسپین مبنی بر دزدی اموال مردم مظلوم رسیدگی نمایند و با توجه به عدم حضور شاکیان در دادگاه ،مدعی العموم از حقوق مردم بی دفاع حمایت کند.
ایا بی توجهی مسئولین به این معنا است که ضعفی در مقابل مالک موسسه دارند؟مگر امکان دارد برای یک قرارداد سپرده گذاری تمام مفاد قرارداد یکطرفه نقض شود و هیچ مرجعی به این تعرض به حقوق مردم رسیدگی نکند ؟
این سکوت مسئولین چه معنائی دارد؟پیشنهاد برخی مسئولین دلسوز برای معرفی یک بانک عامل برای پرداخت کلیه مبالغ اصل پول و سودها به مردم کاملا هوشمندانه است وامید است به سرعت اجرائی شود.

م.امل ( 1396-04-21 15:11 )
فقط تو رسانه ها اعلام میکنند که مشکلی نیست,اگر مشکلی نیست چرا پول مارو نمیدن،من کل داراییم در موسسه امید جلین هست اونم با مبلغ ناچیز،که با سودش خرج زندگیمو پیش میبردم،چرا صدای ما به گوش کسی نمیرسه!! باید از صبح ساعت ۸برم بانک تا چند ساعتی بشینم تا شاید قسطی بیاد اونم ۲۰۰تومن بتونم بردارم،کجان پس،با درست شدن گفتن ها فقط دارن برای خودشون فرصت میخرن،پول دودستی تحویل بدی صدتومن دویست تومن بهت برگردونن اونم با منت،منه بیکار تنها چطوری پیش ببرم،واقعا باید بهشون گفت دست مریضاد

محمد از کرمان ( 1396-04-19 14:19 )
من در تاریخ 16 فروردین 1395 در شعبه کاسپین در کرمان سپزده گزاری کردم و قبلش چند بار از رییس شعبه اقای بهارستانی سوال کردم (که خودش قبلا به من زنگ زده بود و منو تشویق کرده بود برم سپرده گزاری کنم) که ایا هیچمشکلی تعاونی فرشتگان در گذشته داشته و ایا اطمینان کامل به وضع سلامت موسسه داره؟ ایشان پاسخ داد که خودش یکی از سهام داران است و از بازنشستگان بانک ملی هست و خاطر من صد در صد جمع باشه که مشکلی پیش نخواهد امد...این رو در حالی گفت که امروز همه میدانیم که فرشتگان در تاریخ شهریور 1394 منحل شده بود و نه او این اطلاع را به من داد و نه ان خبر تا ان زمان در هیچ سایت و رسانه ای درج شده بود و حداقل من ندیده بودم. پس بدانید همه اش کلاهبرداری اگاهانه از مردم بوده است و امروز ما اینطور گرفتار شدیم

پریسا آز کرج ( 1396-04-18 19:42 )
چرا فقط در رسانه ها صحبت از مالباختگان فرشتگان است الان حدود 2 ماه هست که شعبه امید جلین مربوط به موسسه کاسپین هیچ پولی به سپرده گذاران پرداخت نمی کند و اجازه هم نمیدهند صداش به گوش کسی برسد.و بدین ترتیب مردم را دچار مشکلات فراوان کرده اند لطفاً پیگیری فرمایید.

صالحی از تنکابن ( 1396-04-17 20:39 )
سلام بعد از این همه زجر و بدبختی دلمان خوش شد که به حقمان میرسیم وبا این پیگیری نمایندگان و ...این بحران ملی حل میشود اما امروز بانک مرکزی روی همان خواسته قبل خود که بعد از منحل شدن سودی تعلق نمیگیرد و با همون شرایط قبل سپرده مردم را میخوان بدن عجب رویی شما دارید یعنی با پول و زحمت کشیده مردم وام قرض الحسنه میخواید خدا از شما نگذره راستی سپرده گذاران کانال تلگرام ندارن؟لطفا اگه دارید بذارین

سعید از کرج ( 1396-04-13 19:00 )
حاصل ده سال بدبختی و روزی ۱۴ ساعت کار و‌ پنج ساعت راه از خونه تا کار و ۴ ساعت خواب در روزمو دزدیدن. حالا من موندم و بدبختیام. آقایون مسئول تا حالا روزی ۴ ساعت خوابیدی؟ روزی ۵ ساعت تو ماشین از خونه تا محل کارت رفتین؟ از استرس چند ماهه همه دهنم آفت زده خوب نمیشه. معدم تا حد سوراخ شدن رفته. غیرت داری جواب بده.

پیمان ( 1396-04-12 23:20 )
سلام لطفا بنده هم در کانال دعوت بفرمائید

jتهران ( 1396-04-10 17:41 )
این موسسه بیست سال با اسامی مختلف فعالیت داشته است و در تمام دوران، سیستم بانکی از تمام فعالیتهای این موسسه اگاه بوده است.طی دوسال اخیر نیز مصاحبه ها و اطلاعیه های بانک مرکزی همین وضعیت مشابه ادغام وانتقال تحت یک نام دیگر را اعلام نموده است و هیچگاه در این نقل وانتقال بحثی از قطع سود و توقیف وتصرف غیرقانونی در اموال مردم مظلوم مطرح نگردید.
اگر اطلاعات کارکنان موسسه صحت داشته باشد ،کسری بواسطه ارتباطات مشکوک با سیستم بانکی برای بعضی هزینه های هنگفت بوده است و با اطلاعیه های غیر قانونی از این موسسه حمایت غیر قانونی کرده است واین موارد در تاریخ بانکی ایران وجهان بی سابقه می باشد زیرا به جای جبران و پرداخت خسارات به چندصد هزار سپرده گذار و میلیونها نفر وابستگان انهابرای 9ماه توقیف و تصرف در مال غیر ،صرفا رضایت وتامین منافع مالک مد نظر بوده است که این موضوع مشابه ندارد ونوعی عمل منافی منافع عمومی وشر خری اموال مردم بی پناه به نفع مالک می باشد .این موضوع نوعی نقض حقوق بشر است.
البته از اقای س که اولین اختلاس تاریخ کشور در دوران تصدی ایشان در بانک ص در دو دهه پیش رقم خورد و به نحوی از اتهامات فرار کرد و مدتها نیز از اوخبری نبود ،این نوع حمایت بعیدنبود،و با این اقدام اخیر بزرگترین اختلاس وتصرف در مال غیر(مال مردم مظلوم) وعملی غیرشرعی وحرام را نیز به نام خود در تاریخ این کشور ثبت نمود. چگونه ممکن است قراردادسپرده گذاری توسط اقای س که طرف قرارداد نبوده است ،نقض شود و عامل اصلی و مالک موسسه نباید هیچ خسارتی بدهد واموال مردم دو سال مجانا در اختیار یک شیاد تحت حمایت سیستم بانکی ،بوده باشد و نابودی وویرانی هزاران زندگی با یک نظر اقای س رقم بخورد،همان کاری که ایشان با اموال مردم در اولین اختلاس تاریخ کشور در بانک ص انجام داد.

مریم از زاهدان ( 1396-04-10 14:37 )
همسرم فوت نموده دوپسر دارم تمام سرمایه پدر فوت شده که به امیدفردای فرزندان ذخیره کرده بود با حقوق 850 تومنی مستمری وصرفه جویی 30 ساله به من مادر سپردکاری از دستم برنمیامد با هزینه های بالای زندگی مجبور به اعتماد به موسسه کاسپین وبنرهای نصب شده که پرداخت سپرده کاسپین را متعهد هستیم سپرده گذاری کردم حال نیش وغر فرزندان مضحکه قوم وخویش وکای وام وقسط برایم چیزی نمانده هیچ فریاد رس وحامی ندارم چه کنم

سجاد ( 1396-04-10 03:56 )
با عرض سلام من جوانی
هستم ساکن یاسوج که کل سرمایه زندگی خود را بردم وارد موسسه مجاز کاسپین که تابلوی مجوز بانک مرکزی پشت صندلی رئیس آن نصب شده بود واریز کردم و اینکه در شهر یاسوج هیچ یک از اون 8 تعاونی منحله وجود نداشته حالا برای سود پولم باید التماس کنم که بهم بدن چه برسه به اصل پولم و هیچ کسی هم به فکر فشار روحی و مادی که روی من هست نیست شما قضاوت کنید من الان باید چه خاکی تو سرم بریزم از کی کمک بخوام اگه مجوز داشته چرا پول مردمو نمیدن به کی میشه اعتماد کرد ما هم آدمیم داریم مث خودشون زندگی میکنیم

کامیارازاردبیل ( 1396-04-09 13:59 )
سلام توشهر اردبیل شعب کاسپین بسته توشهر شما کارمندان موسسه به سوالات سپرده گزاران جواب می دند یانه اگه می شه منو رو گروه عضو کنید

سعید از کرمان ( 1396-04-04 15:33 )
با سلام
یک سوال داشتم لطفاً راهنمایی بفرمائید
آیا موسسه فرشتگان که از اول شهریور 94 منحل شده و کسی بدون اطلاع سه ماه بعد از تاریخ منحل شدن سپرده باز کرده یعنی در آخر آبانماه 94 آیا موسسه حق اخذ سپرده را با توجه به اینکه می دانسته منحل شده داشته است یا خیر؟ آیا می توان از رئیس همان موسسه در شهر یا استان که سپرده را قبول کرده شکایت کرد و خسارت گرفت؟
من اگر قرار باشد اصل پول و 20 ماه سود پولم کسر گردد خودمو میکشم تا ساید سایر سپرده گزاران به پولشان برسند
خدا خیر دنیا و آخرت ازشون بگیره این مملکت ما فقط اختلاس و دزدی رو یاد گرفتن تا پای خودشون رو روی گلوی مردم فشار داده و فقط خودشان از حق مردم و مملکت در رفاه باشند.

محسن رشت ( 1396-04-04 13:14 )
سلام
گروه تلگرامی مالباختگان کاسپین لطفاً عضو شید تا با هم فکری مشکل رو حل کنیم

سید محمد ( 1396-04-03 12:58 )
بزرگترین مشکل اینه که با نصب تابلوی موسسه کاسپین توسط بانک مرکزی یا قوه قضاییه یا هر ارگان دیگه ای و همچنین اعلام موسسه مجاز در سایت بانک مرکزی بنوعی کلاهبرداری دولتی انجام دادن و مردم رو فریب دادن و الان میگن اون موسسه کاسپین نبوده بلکه فرشتگان بوده...الان فقط باید عواملی که این کلاهبرداری بزرگ قرن رو انجام دادن رو شناسایی کنن و گردنشون رو بزنن و اموالشون رو هم بین مردم تقسیم کنن تا دیگه توی این کشور دزد و کلاهبردار و دروغگو نابود بشه و حداقل آرامش به سپرده گذاران فریب خورده برگرده.

تهران من ( 1396-04-01 17:12 )
اگر کسی کانال تلگرامی از گروه های مال باختگان داره خبر بده.
در این جور موارد انسجام و اطلاع داشتن از شرایط بهترین کاره.

jتهران ( 1396-03-31 22:38 )
چگونه امکان دارد اقای س در اسفند 95 بدنبال بخشش بدهی تاخیرات 40 میلیون فقره وام 100میلیون تومانی ،که بالغ بر چندین هزار میلیارد تومان می باشد،بوده است .چه کسانی این 40 میلیون فقره وام را گرفته اند و این مبلغ وام بین چند نفر تقسیم شده است.ایا نیمی ازجمعیت ایران نفری 100 میلیون تومان وام دریافت کرده اند؟پس یک بازی کثیف است و رانتی که اقای س باید بدهد.حال چگونه است در این موسسه مردم باید به جای دریافت خسارت برای تامین هزینه های مورد نظر اقای س ،خسارت هم بپردازند؟
چرا باید درسیاستهای انتقال موسسه تغییر حاصل شود ؟ایشان دوسال پیش با همین شرایط انتقال را با هم قرار بسته اند واین تغییر را در دفترچه ها و اسناد دست مردم منعکس کرده اند،ایا اسناد قلابی(شامل برگه های سپرده گذاری و دفترچه هائی که دست مردم داده اند)نمی بایست توسط مدعی العموم و سیستم قضائی مورد توجه قرار گیرد، که جرمی فوق العاده سنگین و قابل پی گیری است.
چراباید اموال این مردم برای رفع مشکلات مالک وسهامداران صوری در پروژه های مختلف مانند پ مشهد هزینه شود و خسارت ان را سپرده گذاران پرداخت نمایند؟
چراتغییری در امپراطوری مالک ایجاد نشده است ودر حاشیه امن زندگی شاهانه خود با اموال مردم ادامه دهدوانگاه مردمی که برای کسب روزی وگذران زندگی روزمره ،تمام دارائی خود را به امانت گذاشتند، باید اینگونه بلاتکلیف،بی سرپرست،موردستم،مورد تجاوزو اواره باشند؟

نیشابور ( 1396-03-31 18:53 )
واقعا بی انصافی است ما فقط به پول که در کاسپین گذاشته بوده ایم امید داشتیم چون قرار بود برج 5 عروسی بگیریم حالا چه باید کنیم واقعا بی انصافی است خدا ازشون نگذره خدا لعنتشو کنه خدا به سر خود و خانواده هاشو بیاره خدا تو هیمن دنیا گریبان گیرشان کنند اگه پول رو بخورند خوردنشون نشه لعن عالم به همه عوامل کاسپین و بانک مرکزی

ط یاسوج ( 1396-03-29 16:09 )
سلام. من عید فطر عروسیمه و پول جهزیم تو کاسپینه هر چی میرم و التماس میکنم کسی جوابگو نیست ک نیست دارم دیوونه میشم.

R ( 1396-03-28 21:33 )
مطابق اعلام ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ،موسسه اعتباری می بایست توسط بانک مرکزی نظارت شود و مردم به همین اعتماد کرده اند.
طبق اعلام سیمای جمهوری اسلامی ،فردی برای یک میلیون تومان یازده سال در زندان می باشد تا بتواند این پول را برگرداند،انگاه مالک موسسه هزاران میلیارد تومان در مال مردم تصرف می کند و حاضر نیست حتی حقوق مردم را اعاده نماید.
پیشنهاد مسئولین دلسوز برای معرفی یک بانک عامل برای پرداخت کلیه مبالغ اصل پول و سودها به مردم کاملا هوشمندانه است وامید است به سرعت اجرائی شود.

فریبرز از تهران ( 1396-03-28 18:30 )
به نظر من بانک مرکزی باید تعهدی که داده عمل کند و از ذخایر خودش به مالباختگان بدهد در غیر این صورت محکوم می شود

تهران ( 1396-03-26 11:13 )
سلام
فعلا هر شعبه ای زیر تابلو کاسپین کار کنه کارش بیخ داره پیدا میکنه.مشتریان شعبات هم دارند سوخته اسم کاسپین میشند.حالا چه تو امیدجلین باشی چه فرشتگان چه اسم های دیگه که زیر نظر کاسپین هستند.
20 شعبه مجاز هستند ولی بقیه که غیر مجاز هستند و چرا جمع نمیکنند؟؟؟فعلا کاسپین اصلا مورد اطمینان نیست.

امیر حسین ( 1396-03-23 04:59 )
دوستان یکی توضیح بده تو اخبار میگن فقط بدهکاران موسسه فرشته مشکل پرداخت دارن و کسانی که تو کاسپین بعد مجوز سپرده گزاری کردن هیچ مشکلی ندارن درسته؟اخه این حرف با نظرات دوستان تناقض داره!!!

رًضا کرمان ( 1396-03-20 23:04 )
چرا فعلا سود نمی دهند تا بتوانیم زندگی کنیم ؟

H ( 1396-03-19 22:35 )
ایا نباید مالک به تمام تعهدات قانونی خود پایبند باشد؟
ایا سیستم بانکی می تواند به نفع مالک در اموال مردم تصرف کند؟
ایا مالک نباید خسارات وارده به خانواده ها بواسطه 9 ماه ضبط و توقیف اموال مردم ،را اعاده نماید؟
ایا مردم باید خسارت وجریمه زیاده خواهی مالک را بپردازند؟
اگر اموال مالک در داخل و خارج اگاهانه شناسائی شود،بالغ بر سی و شش هزار میلیارد تومان است،فقط اموال نهان در پ مشهد را بررسی کنید؛
چگونه است این افراد در موسسات و بانکهای دیگر سهام دارند وشناسائی نمی شود؟
چگونه همین افراد با عناوین دیگر وسهامداران صوری موسسه دیگری بنا کردند،تا همین مسیر را تکرار کنند؟
اگر یک نفر فرد معمولی هزار تومان تصرف در مال غیر بکند چه بلائی به سرش می اورند؛انگاه هزاران میلیارد تومان توسط مالک مصادره وتصرف می شود وسیستم بانکی به او راه کار فرار را هم میدهد.
انها ادعا می کنند قاضی را با خود همراه دارند وبا حکم قضائی به حقوق مردم تعرض کرده اند،در کجای دنیا در غیاب صاحب مال برای مال او تصمیم می گیرند؛مگر انکه اطلاعات غلط به قاضی داده باشند که انهم جرمی بزرگتر برای گمراهی سیستم قضا که همیشه حامی مردم بوده است،می باشد؛
زمانی که برای دو سال کلیه مدارک به نام موسسه با نام موجود،دردست مردم بوده است ،چگونه یک شبه همه چیز را انکار کردند ،انهم با حمایت سیستم بانکی وبا ادعای حکم قضائی؟
ادعا می کنند که اموال مالک در خارج وپروژه پ مشهد قابل دسترسی نمی باشد،انگاه چرا می خواهند مالک را با مصادره و تصرف دراموال مردم که نزد انها امانت است ،نجات دهند؟
چرا برای افراد خاص که سپرده داشتند ،همه مبلغ اصل پول و سودهای کامل تاروز اخر محاسبه وپرداخت شد؟
ایا برای مردم معمولی فریادرسی نیست؟
ایا تعرض به مال وجان مردم نقض حقوق بشر نیست؟
ایا مالک بدون حمایت سیستم بانکی می توانست چنین خیانتی در اموال مردم بکند؟
ایا موسسه جدید با مال حرامی که با اموال مردم تصاحب و کسب کرده است،می تواند ادامه دهد؟
تمام امید مردم مظلوم که اینچنین طی 9ماه مورد تعدی قرار گرفته اند،احیای اصل سپرده ها با سودهای متعلقه به همراه خسارات وارده طی این چندین ماه می باشد.
این با حمایت مسئولین ازاده و حامی مردم محقق خواهد شد تا درسی برای مالک وعواملش باشد ،زیرا انها در محفلهای خودشان اقدامات سیستم بانکی به نفع انها را نوعی زرنگی و فرار قانونی از تعهداتشان دانسته اند وخوشحالند که با کمک اقای س از مهلکه تعهدات قانونی پرداخت سپرده ها و سود مردم، به زعم خودشان رها شده اندوبا ارامش موسسه جدید خود را بنا می کنند وحالا انها مدعی مردم هستند.
اگر اینها درس نگیرند وخسارت ندهند ،هر روز شاهد موردی بدتر در جای جای این مملکت خواهیم بود که به خود حق بدهند درمال غیر تصرف کنند.

تهران ( 1396-03-18 20:45 )
حتما نباید سیل و زلزله و فرو ریختن ساختمان و غیره باشد تا احساس همبستگی و وفاق ایجاد شود،اینجا حقی بزرگ از انسانهائی که تمام زندگی خود را برای گذراندن مخارج زندگی،خرج دانشجویانشان،ازدواج فرزندانشان،اجاره منزل وغیره ،با اعتماد به مسئولین سپرده گذاری کردند وحال اینچنین رها شده اند.شما می توانید با روشنگری کمک بزرگی به مردم وهموطنان خود برای دریافت اموالشان باشید.

س .س تهران ( 1396-03-18 10:54 )
چه کسانی پشت پرده هستن که اینقدر قدرت دارن که همه سودهای داده رو میخوان پس بگیرن و تازه از سپرده اصلی که حق و زحمت کشیده ما است رو هم میخوان کم کنن . انگار نه انگار که یکسال و چند ماه مردم پولی گذاشتن تو بانک ؟؟؟ مگه ما دیوونه ایم که پول زحمتمون رو مفت و مجانی بزاریم بانک و بانک باهاش هر کسب و کاری راه بندازه بعد هم بعد اینهمه مدت بگه بیان نصف اصل پولتون رو بگیرید و تعهدنامه هم بدید و شلوغ هم نکنید و دنبال پولتون نباشید و کلا خفه خون بگیرید و ما هم براحتی پولهاتونو بدزدیم!!!!! چه فکری می کنید اینهمه بیکاری و فقر و بدبختی کم نبود ؟؟؟ با حقوق های چندرغازی که میدن بعد 20 سال کارکردن واقعا فکر می کنید میرسه با اجاره خونه که پول نزاریم تو بانک و سود نگیریم؟؟؟ پول نداریم خونه بخریم هر سال مکافات اجاره بیشتر و پول بیشتر از صاحبخونه و قیمتهای نجومی اقلام ... واقعا خود مسئولین با اونهمه درآمد و خونه های مفت و مجانی که نشستن چی فکر می کنن که از حقمون بگذریم ؟؟؟ نه آقا برید حقمونو از اون کسانیکه پشت این قضیه هستن بگیرید از حلقومشون . تا کی مال مردم خوری تموم نمیشه ؟؟؟؟؟

ایران ( 1396-03-15 08:15 )
در تمام دوران تاریخ کشور یکبار انهم در دوران طاغوت و در جریانات مرتبط با انقلاب اسلامی ،کلیه بانکها از جمله بانکهای خصوصی مرتبط با عوامل طاغوت که حتی سودهای بسیار بالاتر از سیستم بانکی می دادند ،دچار بحرانی به مراتب بدتر شدند وتمامی مالکان ان بانکها فراری شدند ،اما همان مدیر کل طاغوتی سیستم بانکی ان دوران تمام حقوق مردم شامل سودها را به طور کامل پرداخت کرد و خود به عنوان مدعی العموم تمام املاک و اموال وهرانچه متعلق به بانکها بود به تملک دولت دراورد،مردم که چنین توان مقابله با یک مفسد اقتصادی را ندارند و اقای س حتی به اندازه یک مدیر کل دوران طاغوت هم برای این مردم ارزش قائل نبود ،تا حقوق مردم ذره ای به نفع مالک و مفسدین اقتصادی پایمال نشود،بلکه می توانست با اختیارات خود به عنوان مدعی العموم خسارت این چند ماهه را هم به عنوان حقوق مردم مظلوم وستمدیده استیفا نماید.ایشان به جای مصادره اموال مالک و مفسد اقتصادی ،در مال مردم تصرف می کند و اموال مردم بی پناه را به نفع مالک مصادره می نماید.

تهران ( 1396-03-13 02:23 )
ای اهالی رسانه ها کاری برای مردم انجام دهید تا تهدیدات عوامل سیستم بانکی وموسسه خنثی شود؛شما با نشر گسترده حقایق می توانید به میلیونها هموطن خود(صدها هزار سپرده گذار که به مسئولین اعتماد کردند وخانواده های انها)،کمک کنید:
اجبار مردم به امضای تعهد نامه های اجباری گذشتن از اموال خود؛توسط عوامل سیستم بانکی وموسسه ؛


از نشانه های شرم اور این سناریوی از پیش طراحی شده مجبور کردن مردم بی پناه
به امضای تعهدنامه اجباری ،گذشتن از حقوق قانونی خودشان و گرفتن فقط بخشی از اصل سپرده و حذف سودهای قراردادی می باشدکه خلاف قانون وشرع می باشد.
ای کاش همانند جوامع پیشرفته تشکلهای حقوقی و وکلای ازاده به یاری مردم می امدند، تا اینچنین گرفتار مکر عواملی که سودشان در گرو نجات مالک است ،نباشند.
ای کاش سیستم بانکی به جای انکه به دنبال اخذ تعهدنامه های اجباری که هیچ ارزش قانونی ندارد،ازمردم باشند،به فکر نجات مردم وکشیدن حق مردم از حلقوم مالک بودند.
ای کاش به اندازه پرونده بدهکار نفتی ،به حق مردم در این ماجرا توجه می گردید زیرا پولی که در این ماجرا از مردم اختلاس شده است ،چهار برابر بدهی بدهکار بانکی می باشد که حکم اعدام همراه با برگشت اموال جزای ان بدهکار بوده است ،اما در اینجا چون هیچ کس پرونده مردم را پی گیری نکرده است ،مردم باید به مسلخ سیستم بانکی و بانی اولین اختلاس در این کشور اقای س بروند تا خیانت انها برملا نشود و با اخذ این تعهدنامه های اجباری، مردم محکوم نهائی این بزرگترین اختلاس تاریخ جهان خواهند بود ،با این تفاوت که پنج تا هفت درصد جمعیت کشور(سپرده گذاران و خانواده انها)،تمام زندگی خود را از دست می دهند و مالک همچنان اموال خود را که چندین برابر مبلغ مورد نظر می باشد ،در پروژه های مورد نظر خودش افزایش دهد.
ای کاش این جمعیت یک حامی داشت ومطابق قانون کشور وجهان می توانست با عزت هم اموال خود را دریافت کند وهم با اقتدار و اعتماد به نفس خسارت خود را مطالبه می کرد.
اما به نظر می رسد حقوق انسانی و شهروندی حتی بر روی کاغذ هم توسط این مافیای قدرت وثروت پذیرفته نیست و مردم همانند بردگان اقای س و مالک باید از ترس همین بخش اندک مال باقیمانده را انهم با منت بپذیرند ،که قطعا چنین نخواهد شد و اقای س اگر از مجازات اولین اختلاس تاریخ این کشور فرار کرد از عواقب این اختلاس اموال مردم که سه برابر بزرگترین اختلاس کشور تا این تاریخ می باشد،رهائی نخواهد یافت و ایشان نمی تواند با تهدید مردم را مجبور به امضای تعهدنامه های اجباری نماید.

کلاله ( 1396-03-12 02:17 )
با سلام . مسئولین محترم چرا جلوی این دزدی گرفته نمیشه مملکت ما این ظلم رو به هیچ وجه نمیپذیره ما هم زیر بار این ظلم به قیمت جانمان نمیریم رئیس جمهور محترم لطفا به فریاد دل این مردم برس

الینا،یاسوج ( 1396-03-10 17:09 )
خدالعنتتان کند،خداازسرتان نگذرد،یک وام گرفتیم گذاشتیم درکاسپین،بدبختمان کردند،انشالله خداخانه هایتان ویران کند،که ویرانمان کردید،اقشارضعیف این مملکت همه سپرده گذاربودندکه فریادرسی ندارند،دیگرتحمل این همه حق خوری نداریم

تهران ( 1396-03-09 15:22 )
سلام ممنون از سایت شما
اموال مالک اصلی موسسه در کیش ،تهران، مشهد و شرکتهای بی شمار وسهام موسسات دیگر در شناسائی اموال باسهامداران صوری پنهان مانده است .شما که امکان گسترش اخبار و اطلاعات را دارید کمک کنید تا میلیونها نفر هموطن شما(سپرده گذاران و خانواده های انها )بتوانند به حقوق خود با اطلاع رسانی گسترده حقایق برسند.ایا با تغییر نام یک موسسه مسئولیت مالک ساقط می شود وایشان می توانند در اموال غیر تصرف کنند و مال غیر را صرف پروژه پدیده و کیش و هزینه های انتخاباتی کند تا اینچنین مورد حمایت بانک مرکزی قرار گیرد .شما می توانید کمک کنید موضوع به طور جامع اطلاع رسانی شود.
خداوند به شما خیر بدهد.

بخارست ( 1396-03-08 13:31 )
سلام
خدا لعنت کنه مسئولین مارا که سکوت و دروغ را ترجیح میدهند
ما هستی خود را در این موسسه به امانت گذاشتیم ، من به علت دوری از ایران امکان حضور در اعتراضات را ندارم ،یکبار هزینه کرده و به ایران آمده ام . جالب آنکه برای جلب رای مردم در انتخابات دست به بازی کثیفی زدند و سپرده گذاران را بیجهت امیدوار کردند !!!!!

رضا ( 1396-03-05 17:47 )
سلام
واقعا تشکر می کنیم که به عنوان تنها سایت نظرات مردم را منعکس می کنید.
بانک مرکزی اعلام کرده است قادر به شناسائی موسسه مربوطه که تغییر نام داده است نمی باشد.چرا اعلام نمی کنند این پولها را مالک در یک پروژه معروف در مشهد برای پرداخت مطالبات و دیون برای شروع تبلیغات مجدد هزینه کرده است.بدیهی است که چیزی را به نام خود باقی نمی گذارند .اموال ان پروژه به سپرده گذاران تعلق دارد و لازم است به همه اطلاع رسانی شود .
خداوند به سایت شما ودست اندرکاران ان عزت بدهد که حافظ منافع مردم هستید .

مظلوم ( 1396-03-05 17:04 )
آقای دکتر سیف، رئیس محترم بانک مرکزی، چندین بار فرمودند مردم در موسسات و بانکهای مجاز سرمایه گذاری کنند. اینجانب در فروردین 1395به موسسه کاسپین مراجعه و سپرده گذاری کردم. در حالیکه در اسفند 94 مجوز قطعی موسسه صادر شده بود.
ما برای اطمینان بیشتر سایت بانک مرکزی را هم چک کردیم و قبل از سپرده گذاری با روابط عمومی بانک مرکزی تماس گرفتیم. اعلام نمودند موسسه مجاز و مورد تایید بانک مرکزی است. حتی ما برای اطمینان بیشتر، بر اساس شماره تلفن و نشانی که برای موسسه کاسپین در سایت بانک مرکزی بود از شعبه مرکزی کاسپین استعلام کردیم که شعبه ای که قصد سپرده گذاری داریم را تایید می کنند یا خیر؟
همه این مراجع و مراکز تایید کردند.
ما هم یک سپرده جدید باز کردیم و یک سپرده قدیمی را که قصد دریافتش را داشتیم و در آن زمان به سادگی امکان دریافتش وجود داشت مجددا تمدید کردیم.
هر دو سپرده حاصل فروش دو واحد ملک مسکونی بودند. بعد از آن خود، مستاجر شدیم و با سود پولمان هم اجاره خانه را پرداخت می کردیم و هم با توجه به هزینه های سنگین درمانی مادرم و شهریه دانشگاه فرزندم، آنها را پرداخت می نمودیم.
اکنون زندگی ما به باد رفته. مستاجر جوابمان کرده و به او بدهکاریم. مادرمان به رحمت خدا رفت چرا که امکان تامین هزینه های درمانی اش از بین رفت. فرزندم هم فعلا ترک تحصیل کرده است. اینجانب به علت مشکلات روحی و روانی ناشی از این فشارها تحت درمان قرار گرفته ام.
مگر گناه و خطای ما چه بود؟ چه راه دیگری داشتیم که از مجاز بودن موسسه مطلع شویم؟ چرا بانک مرکزی به ما اعلام کرد که این موسسه مجاز است و مشکلی ندارد؟
آیا به خدا و روز جزا ایمان دارند؟
آیا کسی نیست که به داد ما برسد و عدالت را برپا دارد؟
این ظلمی که در حق امثال ما کردند در دنیا و آخرت بدون شک گریبان عوامل اصلی و فرعی و ساکتین این اجحاف را خواهد گرفت.
حسبن الله و نعم الوکیل

تهران ( 1396-03-03 20:08 )
سلا م و تشکر از سایت شما
ایا یک موسسه که با اگاهی بانک مرکزی طی این سالها وجود داشته است و هر از چند گاهی تغییر نام داده است ودر اخرین تغییر نام همان مالکین با اقدامی از پیش طراحی شده به دنبال مصادره اصل پول و سود توافق شده که حتی انهم ماههاست پرداخت نشده است ،می باشند ،چگونه می توانند در امنیت باشند اما مردم مالباخته به هیچ مرجعی نتوانند تکیه کنند.ایا نباید این موضوع را به مراجع بین المللی برد تا اموال این مالکین در سراسر جهان تحت پیگیری قانون بین الملل قرار گیرد تا این افراد که باید علاوه بر اصل پول و سود اصلی خسارات بی شمار وارد شده به همه و صدمات روحی ،روانی و مالی را جبران نمایند و نه تنها در ایران عزیز بلکه در سراسر جهان در این شرایط که تعرض به مال غیر صورت پذیرد باید علاوه بر رعایت قرارداد تمامی خسارتها توسط مالکین پرداخت شود.
از شما عزیزان که شرایط تبادل نظرات را فراهم می کنید تا افراد ستمدیده به نتیجه برسند متشکرم

لادن گرگان ( 1396-02-25 09:42 )
۵ تومان وام خرید کادا الان میگن باید ۱۴ پس بدم این صحیح؟؟!!!

رحمان محمدی اصل از تبریز ( 1396-02-13 13:59 )
بسمعه تعالی نامه ای سرگشاده شماره : 96/164 / ق . ص
جناب آقای دکتر عباس جعفری دولت آبادی دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران تاریخ : 16/ 1 /1396
سلام علیکم
احتراماً به استحضار عالی می رساند جنابعالی مورخ 6/9/95 در نشست شورای معاونان و دادستان های استان تهران در مصاحبه با خبرگزاریها با اشاره به مشکلات سپرده گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج که در چند سال گذشته پرونده‌اش در دادستانی تهران تحت رسیدگی بوده و علیرغم بازداشت متهم هنوز وجوه تعدادی از سپرده‌گذاران مسترد نگردیده گفتید برخی موسسات مالی و تعاونی‌های اعتباری به دلیل سودهای زیادی که به سپرده گذاران می‌پردازند باعث جذب سپرده‌های مردم در این تعاونی‌ها شده‌ و بعد از مدتی به لحاظ مشکلاتی که پیدا می‌کنند گرفتاری‌ها و شکایات‌ سپرده‌گذاران به مراجع قضایی سرازیر و سپرده گذاران استرداد وجوه خود را از دادستانی مطالبه می‌نمایند در حالیکه وجوه سپرده گذاران در اختیار دادستانی نبوده و از سپرده گذاران ثامن الحجج خواستید که از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند زیرا که از این پس اقدامات مالی برعهده هیئت تصفیه بوده و دادسرای تهران صرفاً به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد و افزودید : حسب اعلام بانک مرکزی تعاونی اعتبار فرشتگان بیش از 8 هزار میلیارد تومان سپرده‌های مردم را جذب نموده و در حال حاضر4000 میلیارد تومان کسری و زیان دارد و در اینگونه پرونده‌ها، دادستانی با افرادی مواجه است که وجوه خود را با هر هدفی از جمله جذب سود بیشتر به این تعاونی اعتبار سپرده‌اند، امّا استرداد وجوه خود را از دادستانی مطالبه می‌نمایند که در این مورد دادسرای پولی- بانکی با تشکیل پرونده ، دو نفر از مدیران این تعاونی اعتبار فرشتگان را دستگیر و بازداشت کرده (پیوست 1 تا 4) و رسانه ها با انتشار مصاحبه جنابعالی موجبات نگرانی سپرده گذاران این تعاونی را فراهم و سپرده گذاران با ترس از اینکه در صورت تعلل ممکن است به سرنوشت سپرده گذاران ثامن الجج ، میزان و ... دچار شده و سالها برای دریافت دسترنج خود آواره شوند سریعاً به شعبات این تعاونی هجوم آورده و سپرده های خود را مطالبه نمودند که یقیناً روشن است در چنین حالتی حتی قویترین بانکهای دنیا قادر به پرداخت به یکباره تمامی سپرده های مشتریان خود نمی تواند باشد و در کوتاهترین زمان ممکن با کمبود نقدینگی مواجه و ورشکسته می شود ، و آنچه قابل توجه است پس از بوجود آمدن چنین حالتی، در27 اسفند 95 معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام نمود : موسسه کاسپین براساس مصوبه شورای پول و اعتبار در27 اسفند 94 اجازه فعالیت دریافت و وظیفه آن ساماندهی امور8 تعاونی منحله بود که باید دارایی های این تعاونی های منحله پس از ارزیابی

شایان ازدزفول ( 1396-02-13 00:39 )
ما الان250 میلیون تو موسسه ارمان داریم خدا کنه پولمون رو نخورن مراقب باشید درسته سود زیاد میده ولی با این کارشون کلاه سرتون میزارن

شهرری ( 1396-01-28 08:45 )
سلام ..بانک ارمان با داشتم بنر مجوز بانک مرکزی ۶ ساله داره در شعبه شهرری کار میکنه اما بعد عید سال ۱۳۹۶ اعلام کرده بانک مرکزی موجودی بانک و مسدود و باوکه کرده و نمیتونه پول مردم و بده اخه چرا ..چی شده ..چ باایی سر پول مردم اومده حتما باید مردم نجمع کنن و شیشه بشکنن و داد و بیداد تا مسئولین جوابگو مردم باشن ..پول با بدبختی بدست اومده تو بانک ارمان گذاشتم ن پول باد اورده لطفا مسئولین بانک مرکزی رسیدگی کنن ب داد دل مردم

سعید تهران ( 1395-12-22 23:27 )
دوستان، بزودی مشکل حل میشه، توقع نداشته باشید موسسه ای که ۸۰۰۰ میلیارد تومان داراییشو در مدت یکهفته از دست داده بتونه سرمایتونو سریعا برگردونه، این حداقل نیاز به ۶ ماه پروسه زمانی داره، عجله نکنید، همه چی درست میشه، موسسه سرپا میشه، سپرده هاتونو اگر واقعا لازم ندارید نبندید، اشتباه نکنید، منم مثل شما سپرده دارم، واز سود ان گذران زندگی میکنم، بازم میگم عجله نکنین و جو گیر نشید، در هر صورت صلاح مصلحت خویش خسروان دانند، والسلام

آریا تربت حیدریه ( 1395-12-21 15:58 )
باسلام سپردهای مردم امن وخاطرجمع است وجای هیچ گونه نگرانی نیست مردم بایدصبرداشته باشندکه مجمع جدیدبرگزارشده وتجمیع شوندمن همی یکی ازسپرده گزاران بمبلغ 5/000/000/000 ریال می باشم خاطرجمع باشید
باتشکر

یونس امینی از مشهد ( 1395-12-15 18:03 )
موسسه کاسپین به هیچ عنوان پاسخ گوی مردم نیست خود من بیش از سیصدملیون تومان بول نزد این موسسه دارم ( تنها بیش از 110 میلیون تومان در حسا ب کوتاه مدت به شماره 3385022 واریز است که حاصل 60 سال سعی و تلاش و کوششم می باشد ,حتی موفق به گرفتن 200 هزار تومان نمی توانم بشوم و دائماً امروز و فردا می کنند و تقصیرها را به گردن بانک مرکزی می اندازند. کسی هم نیست که به درد دل ما رسیدگی کند نمی دانم که این موسسه با عدم اطمینان مردم به کجا می رود و تکلیف مردم چه می شود و زندگی ما فلج شده است (چند قطره اشک

بجنورد ( 1395-12-14 23:24 )
لعنت خدا بر کسانی که حق خوری میکنند و از دماغشان در بیاد

رشت ( 1395-12-14 23:50 )
پس مجوز بانک مرکزی به چه دردی میخوره وقتی موسسه ای که مجوز داره ولی بانک مرکزی هیچ اقدامی انجام نمیده

بهزاد،رضوانشهر ( 1395-12-14 14:06 )
من نگرانم.نگران از دست دادن جان که در مقابل از بین رفتن این پول بوجود می آید.پولی که با جان کندن بدست آمد و اکنون نیز با جان به فنا میبره.خدایا این روز را بر سر هیچ بنده خود نیار.
لعنت به سیاستمداران ، که اوضاع اقتصادی را به اجایی رسانندکه ما گرگ را به دوستی گزینیم

علیرضا ازکرج ( 1395-12-11 21:31 )
تا یک هفته قبل هیچ مشکلی در کرج شعبه بهار نبود که متاسفانه دوروز قبل حساب شعبه از مرکز مسدود شد و به واقع خود شعبه مرکزی مقصر هست بهرحال بیاند باصداقت وضعیت را اعلام کنند چراکه اگر مشکلی هست چرا از مردم مجدد پول میگرند خواهش میکنم بانک مرکزی هرچه سریعتر تکلیف را مشخص کنه از طرفی مسولان موسسه با صداقت میزان سرمایه وبدهی رااعلام کنند تامردم تصیمگیری کنند چون واقعأ بلاتکلیفند

سعید از تهران ( 1395-12-04 21:01 )
کاسپین هیچ مشکلی نداره، و بستن سپرده ها یک اشتباه محض است و جز پشیمانی در اینده هیچ سودی برای سپرده گذاران ندارد، فقط موسسه امید جلین با داراییهای خود می تواند دو یرایر وجه سپرده گذاران را براحتی پرداخت کند

رضا از چالوس ( 1395-11-24 00:43 )
چرا هیچ مسئولی وجود نداره که به تخلفات بانک مرکزی رسیدگی کنه؟
تو کجای دنیا بزرگترین انجمن بانکی یک کشور اینقدر راحت حرفاشو عوض میکنه، اینقدر راحت دروغ میگه، بعدشم رسما تو سایتش از عملکرد مثبتش امار میده؟
تو رو قران فقط یک بار یه مسئول بزرگ ومتخلف رو مجازات کنید تا درس عبرتی باشه برای همه دزدایی که دارن اموال و خون این ملت رو میخورن. سپرده گذارای ثامن که بدبخت شدن، اینم موسسه مجاز کاسپین، سهامدارای بانکای بزرگ که طعمه دروغگویی شدن، اونام بیچاره شدن، دو سال دیگه هم مدیر بانک مرکزی عوض میشه و در کمال بی شرمی از زحماتش تشکر میشه و همه چیز به تاریخ سپرده میشه.

رضا از رشت ( 1395-11-24 00:16 )
لطفا مسئولین بانک مرکزی که به این موسسه مجوز داده اند پاسخگوی ما باشند بنده با هزار بدبختی وام گرفتم و در این موسسه مجوزدار گذاشتم تا از سود آن اجاره خانه ام را پرداخت کنم حالا هم باید قسط خونه و بدم هم اجاره خونه رو !!! خداییش بخت مار می بینید؟؟!!! لطفا مسئولین ذیربط تاریخ دقیق عودت پول ما رو مشخص کنند تا ما ازدولت تدبیر و امید ناامید نشویم . لطفا از کسانی که آدرس گروه یا کانال تلگرامی سپرده گذاران کاسپین رو دارند اعلام نند تا بنده هم بپیوندم ممنون

شاهرخ ( 1395-11-23 13:39 )
من هم یکی از سپرده گذار ها هستم لطفا مدبرانه تر برخورد کنیم شاید این روشی باشه تا از اون طریق سود سپرده هامونو نصف کنن چون وقتی پیش از موعد سپرده خودمون و می بندیم نصف سود ما نصیب موسسه میشه و این یعنی یه پول هنگفت ،از طرفی فرشتگان کمبود نداره بلکه ۴هزار میلیارد تو بخش املاک داره یعنی نقد نیست ما اگه همکاری کنیم اصل و سود پول خودمون و میگیریم اگه این جوری حمله کنیم همه ی ما متضرر میشیم؛لطفا مدبرانه رفتار کنیم لطفا

تهران ( 1395-11-23 10:30 )
با سلام اینها تصمیم دارند پولهای مردم را بزارند تو بانکها واز سودش کم کم پولهای مردم را بدهند

جمال ( 1395-11-22 00:27 )
این مسئولین تا چند نفر جونشونو از دست ندن به فکر نمیفتن
تا یه اتفاقی نیفته و چند نفر خودکشی و خودسوزی نکنن و یا چند تا شعبه رو آتیش نزنن کسی به فکر نمیفته

سعید ( 1395-11-21 19:18 )
اگر موسسه سود مان را بی کم و کاست و طی روال گذشته پرداخت کند مشکلی ندارم و سپرده ام را نمیگیرم الان نزدیک عیده , یک پاپاسی هم سود ندادن بی معرفتا!!!

صومعه سرا ( 1395-11-20 23:52 )
باسلام
من با توجه به این که اکثر پولو لازم ندارم روز شمار بانک میزارم و به محض انجام دادن کاری پولمو کامل برمیدارم و این غیر طبیعی نیست و الانم واقعا نیاز دارم خونه معامله کردم مابقی پولو باید بدم پس باید حسابمو خالی کنم پی چرا میگن پول نداریم
بخدا با هزار زحمت اون پولو تهیه کردیم که اونم وام بود برای خرید خونه که چند دفعه جور نشد گذاشتم بمونه تو حساب ولی الان چی واقعا جواب اعتماد اینه ....

علیرضا از کرج ( 1395-11-18 00:36 )
به نام خدا

موضوع: ظلم و بی تدبیری و تقصیر و دروغگویی و مسئولیت ناپذیریِ غیرقابل توجیه آقای سیف؛ (یعنی بانک مرکزی و دولت)

جناب نادر قاضی¬پور؛ نمایندۀ محترم مردم شریف ارومیه

باسلام
احتراماً در خصوص قضیۀ مؤسسه اعتباری کاسپین، ضمن تشکر فراوان از پیگیری شما، نکاتی را جهت تشحیذ ذهن حضرتعالی، به استحضار می¬رسانم:
قضیۀ مؤسسۀ اعتباری کاسپین، به دلایلی، با تعاونی¬هایی چون ثامن الحجج و میزان بسیار متفاوت است و آقای سیف؛ (یعنی بانک مرکزی و دولت)؛ دیگر نمی¬توانند با مغالطه، تقصیر را متوجه مردم و طمع سپرده¬گذاران کنند و از مسئولیت پذیری بگریزند. هرچند که تعاونی¬های اعتباری ثامن الحجج و میزان نیز واجد جواز بودند و سال¬های متمادی فعالیت می¬کردند و از رسانۀ ملی تبلیغات داشتند و همان¬طور که مستحضر می¬باشید، یک بقالی نمی¬تواند بدون مجوز چنین فعالیتی داشته باشد؛ لکن به هر جهت، غیر مجاز اعلام شدند؛ اما اینک، مؤسسۀ اعتباری کاسپین، در اسفند 1394، اخذ مجوز رسمی نموده و افزون بر 9 ماه، با نصب تابلو و جواز کاسپین، از هزاران شهروند ایرانی، میلیاردها تومان سپردۀ جدید اخذ کرده¬است.

ماجرا از این قرار است که 8 تعاونی اعتباری، ابتدا منحل شدند و بعد، به کاسپین، مجوز اهداء شد تا آنها را ادغام کند و دارایی¬ها و بدهی¬هایشان را منتقل نماید. تعاونی اعتبار فرشتگان (با حدود 18 سال سابقۀ فعالیت)؛ یکی از 8 تعاونی مذکور و البته بزرگترین تعاونی ادغامی و واجد افزون بر 50 درصد از سهام مؤسسۀ اعتباری کاسپین است و از همین رو، مدیر عامل و غالب اعضای هیأت مدیرۀ مؤسسۀ اعتباری کاسپین نیز متعلق به همان تعاونی اعتبار فرشتگان است. در وهلۀ بعد، بلافاصله، در تمان ایران و نه فقط در یک استان، شعب تعاونی¬های منحل شده، تابلو و مجوز کاسپین را نصب کردند و با معرفی خود به¬عنوان مؤسسۀ واجد مجوز کاسپین، شروع به جلب اعتماد مردم و اخذ سپردۀ جدید نمودند؛ اما پس از حدود 9 ماه، دادستان محترم تهران، بنا بر گزارش بانک مرکزی، اعلام کرد که تعاونی اعتبار فرشتگان، مبلغ 8 هزار میلیارد تومان سپرده اخذ کرده و مبلغ 4 هزار میلیارد تومان کسری و زیان دارد و دو مدیر آن نیز بازداشت شده¬اند. متعاقب این خبر، سپرده¬گذاران نگران شده و به شعب کاسپین هجوم بردند و متعاقب عدم پرداخت سپرده¬های خود و نیز عدم پاسخگویی بانک مرکزی و مسئولین کاسپین، اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

پس از این تجمعات، آقای سیف، اقدام به توجیهاتی کرد که شگفت انگیز است و بر خشم مال باختگان می¬افزاید؛ چراکه آنان احساس می¬کنند؛ علاوه بر ضرر مالی، به شعورشان نیز توهین می¬شود.

توجیه آقای سیف این است که؛ اولاً) مجوز مؤسسۀ اعتباری کاسپین مشروط بوده و تا زمان عدم انتقال دارایی¬ها و بدهی¬های 8 تعاونی فوق¬الذکر، حق اخذ سپرده جدید نداشته¬است و مردم از مشاهده مجوز کاسپین در سایت بانک مر

امیداززاهدان ( 1395-11-18 00:00 )
باسلام چرابانک مرکزیداقدامات لازم راانجام نمیده چرابه سپرده گذاران کاسپین تاریخ دقیقی نمیده که مردم ازاین بدبختی دربیاندالان سه ماهه که موسسه پول سپرده مون رانمیده واقعامردم چه گناهی دارندکه به بانک مرکزی اعتمادکردند

ابوالفضل ازتهران ( 1395-11-16 18:58 )
باسلام چراهیچ تکلیفی درخصوص پرداختها به مردم داده نمیشود

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی