کد خبر : 400             آخرین آپدیت : 1395-05-06 08:45:00          تعداد بازدید : 4529

خطرات بازی جدید پوکمون ها

در روزهای آینده ممکن است افرادی را در خیابان ببینید که گوشی به دست، حرکات عجیب و غریبی انجام می‌ دهند، اما نگران نباشید. این افراد مشغول جدیدترین شاهکار شرکت نینتندو هستند: پوکمون گو. ایده جدیدترین بازی پوکمون‌ ها بسیار جالب و متفاوت است: برای موفقیت باید از جای خود برخاسته و در شهر سفر کنید!
پونکمون ها ponkemon go پونکمون گو بازی اندروید جدید
در روزهای آینده ممکن است افرادی را در خیابان ببینید که گوشی به دست، حرکات عجیب و غریبی انجام می‌ دهند، اما نگران نباشید. این افراد مشغول جدیدترین شاهکار شرکت نینتندو هستند: پوکمون گو. ایده جدیدترین بازی پوکمون‌ ها بسیار جالب و متفاوت است: برای موفقیت باید از جای خود برخاسته و در شهر سفر کنید!
پوکمون دقیقا چیست؟
اگر با پوکمون آشنا نیستید لازم است توضیح کوتاهی در مورد آنها به شما بدهیم. پوکمون نخستین بار توسط شرکت نینتندو برای کنسول دستی Game Boy منتشر شد. پوکمون‌ ها موجوداتی عجیب‌ و غریب شبیه به حشرات هستند که شما باید آنها را شکار و تقویت‌ شان کنید. سپس می‌ توانید این حشرات را رودرروی یکدیگر قرار دهید تا با یکدیگر نبرد کنند. چیزی تقریبا مشابه با بازی محلی خروس جنگی. تا به حال بیش از ٥٠ نسخه مختلف از این سری بازی برای کنسول‌ های مختلف ساخته شده است. پوکمون‌ ها در دنیا محبوبیت زیادی دارند، به‌گونه‌ ای که از جهان بازی نیز فراتر رفته و انیمه، مانگا و سایر ملحقات این سری نیز موفقیت‌ های بسیاری را کسب کرده‌ اند.
پوکمون گو، شاهکاری جدیددر بازی‌ های موبایلی
پوکمون گو نیز مانند سایر بازی‌ های سری پوکمون بر پایه ایده به دام انداختن پوکمون‌ ها، تقویت آنها و مبارزه به کمک آنها ساخته شده است. اما تفاوت جایی آغاز می‌ شود که برای به دام انداختن این موجودات باید فعالیت بدنی داشته باشید! درواقع پوکمون‌ های این بازی داخل دنیای واقعی پنهان شده‌ اند.
برای اجرای این بازی که بر پایه واقعیت افزوده کار می‌ کند، نیاز دارید حتما GPS شما روشن باشد. روی صفحه اصلی بازی کاراکتر خود را در محلی که هستید و روی نقشه مشاهده می‌ کنید. باید حرکت کرده و هر لحظه حواس‌ تان را جمع کنید، نکند که پوکمونی در کنار شما باشد و از آن غافل شده باشید! بازی شما را راهنمایی می‌ کند که در چه مسیری باید حرکت کنید که به یک پوکمون برسید. هنگامی که به یک پوکمون نزدیک می‌ شوید، گوشی شما شروع به لرزیدن می‌ کند. حال باید با دوربین گوشی خود اطراف را نگاه کنید تا یکی از این موجودات را پیدا کنید. پس از این‌که پوکمون مورد نظرتان را دیدید، باید به کمک توپ مخصوص به دام انداختن پوکمون موسوم به Poké Ball آن‌ را به دام بیندازید. توجه کنید که پوکمون موردنظر منتظر نمی‌ شود شما با پرتاب توپ او را گیر بیندازید. اگر در پرتاب توپ دقت نکنید ممکن است پوکمون را فراری دهید! در ضمن توجه داشته باشید هنگامی که گوشی‌ تان به نشانه نزدیک‌ بودن به پوکمون شروع به لرزیدن می‌ کند، به آن معنا نیست که شکار در دو سه قدمی شماست! ممکن است مجبور باشید چند صد متر را گوشی به دست اسکن کنید تا یکی از این موجودات را بیابید.
پونکمون ها ponkemon go پونکمون گو بازی اندروید جدید
نکته جالب دیگر آن است که پوکمونی که شما از طریق دوربین گوشی خود می‌ توانید ببینید برای سایر کاربران نیز قابل مشاهده است. ممکن است در خیابان گوشی به دست دنبال پوکمونی باشید و همان لحظه فرد دیگری را در حالت مشابه ببینید. پس دست بجنبانید تا زودتر از او پوکمون را شکار کنید.
پوکمون‌ ها انواع مختلفی دارند، برخی از آنها ممکن است در هر جایی پیدا شوند و برخی دیگر در مکان‌ هایی خاص. مثلا نوعی پوکمون آبزی وجود دارد که برای شکار آن‌ باید نزدیک جاهایی بروید که رودخانه یا دریا وجود دارد.
پوکمون‌ ها چه کاربردی دارند؟
همان‌ طور که پیش از این اشاره کردیم پوکمون‌ ها را شکار می‌ کنید تا با آنها مبارزه کنید. وقتی در بازی به سطح خاصی برسید، بازی از شما می‌ پرسد که دوست دارید عضو چه تیمی شوید. سه تیم درحال حاضر وجود دارد (زرد، قرمز و آبی) که شما می‌ توانید به هرکدام از آنها بپیوندید. پس از این برای نبرد با تیم‌ های دیگر یا تمرین با هم‌ تیمی‌ هایتان و قوی‌کردن پوکمون‌ ها باید به باشگاه‌ هایی بروید که باز هم در مکان‌ های واقعی وجود دارند. هنگامی که در منطقه‌ ای از شهر به باشگاهی می‌ رسید، از روی رنگ آن می‌ توانید متوجه شوید در اشغال کدام تیم است و اگر در اشغال حریفان بود می‌ توانید به آن حمله کنید.
بخش نبرد بازی نیز جذابیت خاصی دارد. شما می‌ توانید یکی از پوکمون‌ های خود را انتخاب کنید و در دو راند با پوکمون محافظ آن باشگاه مبارزه کنید. اگر مبارزه را ببرید از امتیاز پرستیژ آن باشگاه کم می‌ شود و هنگامی که امتیاز پرستیژ باشگاهی به صفر برسد، هر تیمی که بخواهد می‌ تواند با قرار دادن یک پوکمون محافظ، باشگاه را به تصرف خود دربیاورد. هنگامی که تیمی باشگاهی را تصرف می‌ کند، سایر اعضای تیم به کمک نبردهای تمرینی که با پوکمون محافظ باشگاه انجام می‌ دهند، می‌ توانند هم امتیاز پرستیژ باشگاه را افزایش داده تا دیرتر تسیلم تیم‌ های دیگر شود و هم سطح پوکمون‌ های خود را ارتقا دهند. پوکمون گو می‌ تواند یک بازی جذاب تیمی باشد. می‌ توانید برای این‌که یک باشگاه را که امتیاز پرستیژ بالایی دارد، زودتر تسخیر کنید، با دوستان‌ تان قرار بگذارید و در زمان مشخصی به آن حمله کنید.
آیا باید برای بازی‌ کردن خانه را ترک کنم؟
در تئوری جواب منفی است. شما می‌توانید با خرج کردن Pokécoins (و پول واقعی) پوکمون‌ ها را به پذیرایی خانه خود بیاورید. البته این حالت جدا از روح بازی است. تحقیقات اولیه درباره بازی نشان می‌ دهد که بازی‌ کردن این بازی باعث بالارفتن روابط اجتماعی و کمک به سلامت روانی افراد می‌ شود؛ پس چرا خانه بمانیم؟ بیرون رفتن بهترین کار ممکن است!
باید چه کارهایی انجام دهیم؟
در Pokémon Go می‌ توانید با تمرین دادن پوکمون‌ تان، آن را قوی‌ تر کرده و قابلیت‌ هایش را بیشتر کنید. در درجه نخست می‌ توانید با استفاده از ترکیب Stardust ها (آیتمی که هنگام شکار پوکمون‌ ها به دست می‌ آورید) سطح پوکمون را ارتقا دهید، یا با استفاده از آبنبات‌ ها، امتیاز نبرد پوکمون را افزایش دهید که این امر منجر به قوی‌ ترشدن او خواهد شد. اما در درجه بعدی باید به جنگیدن مشغول شوید. در ابتدای بازی باید تیم خود را از بین قرمز، آبی و زرد انتخاب کنید. بعد از این‌که تیم‌ خود را انتخاب کردید، مشخص می‌ شود چه باشگاهی خودی و چه باشگاهی مربوط به جنگیدن با دیگر پوکمون‌ هاست. وقتی به سطح ۵ برسید می‌ توانید پوکمون‌ تان را برای جنگیدن به باشگاه ببرید. باشگاه‌ های خودی برای تمرین و قوی‌ کردن پوکمون‌ ها و باشگاه‌ های رقیب برای جنگیدن به کار می‌ روند.
پونکمون ها ponkemon go پونکمون گو بازی اندروید جدید
Pokestop چیست؟
Pokestop ها مکان‌ هایی هستند که می‌ توانند با پیدا کردن و رفتن به سمت آنها به دریافت آیتم‌ های مختلف یا به عبارتی loot کردن مشغول شوید. در این ایستگاه‌ ها می‌ توانید آیتم‌ هایی مانند Pokebal ها، اسنک برای پوکمون‌ ها و دارو برای پوکمون‌ هایی که جنگیدند، پیدا کنید.
آیا نیاز تبدیل پول واقعی به Pokecoins در بازی احساس می‌ شود؟
به هیچ وجه؛ سیستم پرداخت درون برنامه‌ ای بازی یک قابلیت اضافه برای سازمان در بازی است. با رفتن به فروشگاه درون‌ بازی می‌ توانید پول واقعی را به پول درون‌ بازی تغییر داده و با استفاده از آن آیتم خریداری کنید. دلیل این‌که جواب این سوال را منفی پاسخ دادیم این است که بسیاری از آیتم‌ های بازی را می‌ توانید در ایستگاه‌ های Pokestop پیدا کنید.
آیا حتما باید به موسیقی بازی گوش دهم؟
نه، شما می‌ توانید با رفتن به بخش تنظیمات بازی، صدای موسیقی آن را خاموش کرده و هر قطعه‌ ای که علاقه دارید، گوش دهید. اگر در کنار دوستان پوکمونی‌ تان هستید، موسیقی آرام گوش دهید و از گشت‌ و‌گذار در واقعیت افزوده بازی لذت ببرید اما اگر درگیر جنگ پوکمونی شدید، موسیقی راک پیشنهاد می‌ شود!
کمک! من خیلی پوکمون شکار کردم و نمی‌ توانم آنها را مدیریت کنم!
دو مورد می‌ توانند در این زمینه به شما کمک کنند. یک این‌که می‌ توانید از گزینه Transfer برای تبادل پوکمون با مقداری آبنبات اقدام کنید و سپس از این آبنبات‌ ها برای قوی‌ ترکردن پوکمون موردعلاقه‌ تان استفاده کنید، یا این‌که با استفاده از گزینه تغییر نام پوکمون‌ ها، هر کدام را به نامی که در خاطرتان باقی می‌ ماند، تغییر نام دهید. مثلا اگر به من باشد، از اسامی بازی Fallout استفاده می‌ کنم و اسم قوی‌ ترین‌ شان را Paladin Danse می‌ گذارم!
آیا Pokémon Go مصرف باتری بالایی دارد؟
از آن‌ جایی که ممکن است بیشتر زمان این بازی را در خیابان‌ ها و پارک‌ ها صرف کنید، یکی از سوال‌ های اساسی این است که Pokémon Go با باتری موبایل شما چه رفتاری دارد؟ گزینه نخست داشتن یک پاوربانک است اما اگر نمی‌ خواهید هنگام گشتن دنبال پوکمون‌ ها بار اضافی حمل کرده و به قول معروف، سبک سفر کنید، می‌ توانید از کارهای معمول برای حفظ عمر باتری بهره ببرید. مثلا بقیه اپلیکیشن‌ ها را ببندید یا گوشی هوشمندتان را روی حالت کم‌ مصرف قرار دهید.
بازی چه جنبه‌ های اجتماعی‌ ای دارد؟
در این مرحله که تنها چند روز از عرضه بازی می‌ گذرد، تعامل در بازی محدود به برخورد با دیگر بازیکنان برای جنگیدن یا رفتن به باشگاه‌ می‌ شود اما گفته‌ ها و شنیده‌ ها حاکی از این است که بازیکنان با یکدیگر دوست می‌ شوند و تیم تشکیل می‌ دهند تا به شکار دسته‌ جمعی بروند، یا به هم کمک می‌ کنند تا پوکمون‌ های نایاب و کمیاب را پیدا کنند. نکته بسیار جالب این است که در همین ابتدای کار این بازی از شبکه اجتماعی Tinder هم محبوب‌ تر شده است و این شاید نقطه آغازی برای پدیدآمدن متفاوت‌ ترین شبکه مجازی از متفاوت‌ ترین راه باشد. Pokémon Go همان بازی موبایلی است که می‌ تواند هم بازی‌ های این دستگاه‌ ها را تغییر دهد و هم شبکه‌ های اجتماعی را دستخوش تحولات اساسی کند.
استقبال کاربران
این بازی که ۶ ژوییه (چهارشنبه ۱۶ تیر) روانه بازار شد، در نخستین هفته عرضه به بازار توانست محبوبیت بسیار بالایی به‌دست‌ آورد. شمار کاربران این بازی در ایالات متحده آمریکا، نیوزلند و آلمان به ۲۱‌میلیون کاربر فعال رسیده است. افزایش محبوبیت این بازی در سراسر جهان باعث شد ارزش سهام شرکت نینتندو در بورس توکیو در روز پنجشنبه ١٦,٨ درصد افزایش یابد. میزان دانلود این اپلیکیشن تاکنون بیش از دانلود اپلیکیشن‌ هایی همچون تیندر، اسنپ چت (هفت برابر بیشتر)، واتس‌ آپ یا فیس‌ بوک مسنجر بوده است.
انتقاد به این نرم‌ افزار
پوکمون گو می‌ تواند به بخشی از حساب کاربری شما در گوگل دسترسی داشته باشد. این انتقادی است که توسط آدام ریوه که یک مهندس نرم افزار است، مطرح شده است. از نظر او این بازی، یک خطر بزرگ امنیتی است. اما وبلاگ تخصصی Gizmodo که به ارایه اطلاعات درباره سرگرمی‌ ها و فناوری‌ های جدید می‌ پردازد، درباره صحت این ادعا شک دارد و معتقد است پوکمون گو نمی‌ تواند به ایمیل‌ های کاربران دسترسی داشته باشد.
انتقاد دیگر، به محل‌ های طراحی‌ شده به‌ عنوان مخفیگاه‌ های پوکمون‌ هاست، زیرا باعث شده گاه مسیر شکارچیان پوکمون از اتاق‌ های بیمارستان یا از روی خطوط راه‌ آهن بگذرد، مساله‌ ای که خطرهای بسیاری را به‌ عنوان مثال در کشور هلند به همراه داشته است. با این وجود، شرکت نیانتیک اعلام کرده درحال برطرف‌کردن ضعف‌ ها و خطاهای موجود در این نرم‌ افزار است.
ارتباطات اجتماعی
Pokémon Go بنا بر سبک و ایده‌ ای که دارد در نگاه اول یک بازی عجیب با ایده‌ ای متفاوت به نظر می‌ رسد؛ بازی‌ ای که اساسش بر ارتباط با دیگر بازیکنان و درگیر شدن در روند این ارتباط پایه گذاشته شده است. به همین دلیل است که بسیاری از علاقه‌ مندان به بازی‌ های موبایل در نگاه اول با یک ایده گنگ و عجیب رو‌به‌ رو می‌ شوند و در قدم بعدی با توجه به روح شرقی‌ بودن بازی و البته اسم پوکمون‌ ها؛ خیلی سمت این بازی نمی‌ روند.
اگرچه Pokémon Go تنها چند روز است در آمریکای شمالی عرضه شده اما همین مدت زمان برای این بازی کافی بود تا با عرض‌ اندام در برابر بزرگان این حوزه، به تیتر یک رسانه‌ های دنیا تبدیل شود. محصول جدید نینتندو توانسته با کنار زدن بازی Clash Royale، لقب سریع‌ ترین بازی که در صدر جدول فروشگاه‌ های اپ‌ استور و گوگل‌ پلی قرار می‌ گیرد را از آن‌ خود کند. در درجه بعدی شاید بالا بردن ۱۰‌میلیارد دلاری ارزش سهام نینتندو دلیل محکمی برای جدی گرفتن Pokémon Go باشد. عرضه Pokémon Go باعث شد ارزش سهام نینتندو به بالاترین رقم خود در ۳۳‌سال گذشته برسد.
عواقب اجتماعی
البته خبرها و حاشیه‌ های پیرامون پوکمون‌ ها این روزها فقط به اخبار خوش و ترازهای مالی ختم نمی‌ شود. از پیدا شدن یک جسد به جای پوکمون‌ تا دزدی افراد مسلح؛ همه و همه نشان می‌ دهند که نینتندو چطور قلب بازی‌ های موبایل را هدف گرفته تا بتواند خیلی سریع خود را به‌ عنوان یکی از بالادستی‌ های این حوزه پرسود و محبوب مطرح کند. نکته جالب این‌ جاست که همه این موارد درحالی اتفاق افتاده‌ اند که Pokémon Go هنوز در سرزمین مادری پوکمون‌ ها یعنی ژاپن عرضه نشده است. به عبارتی صحیح‌ تر، درواقع این بازی هنوز در هیچ جای دنیا به جز ایالات‌ متحده آمریکا منتشر نشده است! با شروع طوفانی که پوکمون‌ ها، آن هم در غرب داشته‌ اند؛ اثرات و عواقب ورود آنها به سرزمین آفتاب تابان و کشورهای آسیای شرقی را به سختی می‌ توان متصور شد.
پوکمون گو یک بازی‌ انقلابی است اما ویژگی‌ هایش باعث شده حواشی عجیبی نیز داشته باشد. در روزهای ابتدایی دختری ١٩ساله که در کنار یک رودخانه به دنبال یک پوکمون آبی بوده، جسدی را یافته است! از طرف دیگر چند نفر سارق در ایالت میسوری از بازی پوکمون گو برای به دام انداختن قربانیان خود استفاده می‌ کردند. پلیس هشدار داده است که والدین مراقب باشند کودکان شان به واسطه این بازی با چه افرادی در دنیای خارج روبه‌ رو خواهند شد. مردم دیوانه‌ پوکمون گو شده‌ اند. افراد هنگام رانندگی و حتی در میدان نبرد با داعش مشغول این بازی هستند. در استرالیا مردم برای یافتن پوکمون‌ ها به یکی از ایستگاه‌ های پلیس رفته‌ اند که واکنش پلیس این کشور را درپی داشته است. فعلا با آی‌ پی‌ های ایرانی نمی‌ شود به سرورهای بازی متصل شد و برای تجربه پوکمون گو باید این مانع را دور زد. با این حال تاکنون نیز کاربران ایرانی زیادی به این بازی ملحق شده‌ اند...
پونکمون ها ponkemon go پونکمون گو بازی اندروید جدید
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

حسین ( 1395-05-24 09:38 )
همه پوک استاپ ها و پوک جیم های ایران روی نقشه:

http://pokemonia.ir/pokemonyab/

امیرحسین ( 1395-05-18 00:32 )
از شهر. سبزوار

امیرحسین ( 1395-05-18 00:29 )
پس من منظرم لطفا واسم بزارید

امیرحسین ( 1395-05-18 00:19 )
مرسی از شما ولی من این بازی رو ندارم میشه واسه من بزارید

یه نفر از تهران ( 1395-05-07 17:13 )
فقط خدا به خیر کنه.طبق اون قسمت متنتون که نوشتید در میدان نبرد به جای جنگ با داعش بازی میکنن به طور کامل آینده ی کره ی زمین معلومه...

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی