کد خبر : 357             آخرین آپدیت : 1395-04-13 22:26:00          تعداد بازدید : 471

تنها کسی که می‌ تواند روحانی را شکست دهد احمدی نژاد است

عبدالرضا داوری از چهره‌ های نزدیک به محمود احمدی نژاد است. کسی که این روزها نقش سخنگوی رئیس جمهور سابق ایران را بازی می‌ کند و سعی دارد در هر گفت‌ و‌گویی و یا نوشتاری از احمدی نژاد دفاع کند.
عبدالرضا داوری از چهره‌ های نزدیک به محمود احمدی نژاد است. کسی که این روزها نقش سخنگوی رئیس جمهور سابق ایران را بازی می‌ کند و سعی دارد در هر گفت‌ و‌گویی و یا نوشتاری از احمدی نژاد دفاع کند.
"مشاور وزیر کشور، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور، رئیس صندوق بازنشستگی مس و مدیرمسئول روزنامه شهروند" مسؤولیت های او در دولت احمدی نژاد بود. داوری در گفت‌ وگوی تلفنی با عصر ایران به ماجرای فیش‌ های حقوقی در دولت روحانی و حواشی دولت احمدی نژاد به ویژه ماجرای برکناری مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم اشاره کرد.
متن کامل این گفت‌ وگو را بخوانید:
دختر بچه بانمک و ناز طنز
- این روزها سوالات متعددی در مورد فیش‌ های حقوقی مطرح است. ارزیابی شما به عنوان یکی از نیروهای نزدیک به رئیس جمهور سابق چیست؟
از همان روز اولی که دولت روحانی سرکارآمد بسیاری از مدیران ایشان بعد از سال 84 افق روشنی را برای خود نمی‌ دیدند و تصور نمی‌ کردند بتوانند به دولت برگردند. به خاطر همین این مدیران فعالیت‌ های خود را در بخش خصوصی و در سطح داخلی و بین المللی دنبال کردند و حتی خانواده‌ های خود را به خارج فرستادند. بعد از 9 دی سال 88 کسی فکر نمی‌ کرد جریان آقای هاشمی بازهم بتواند به قدرت برسد و بعد که به قدرت رسید این دغدغه در ذهن مدیران این جریان ایجاد شد که شاید این دولت تداوم نداشته باشد و 4 سال بیشتر ادامه پیدا نکند به خاطر همین سعی کردند از این فضا حداکثر استفاده را کنند.
فیش‌ های حقوقی حتما در پشت سرش بخشی از آیین نامه و مستندهای قانونی تنظیم شده است. کسانی که با روند کارهای دولتی آشنا هستند به خوبی می‌ دانند که منابع دولتی نه در فیش‌ های حقوقی و در قراردادها، پیمانکاری‌ ها و پروژه‌ هاست. اگر وضع حقوق‌ ها این چنین است واقعا باید در مورد وضعیت پیمانکاری در این دولت به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد. اصل منابع به مسیر خاص هدایت می‌شود تا مدیرانی که تلقی آنها این است که 4 سال بیشتر نیستند، بهترین استفاده را داشته باشند.
-برخی درباره حسین فریدون صحبت می کنند.
ایشان یک نقش حقوقی در دولت دارند و یک نقش حقیقی. حسین فریدون طبعا به عنوان دستیار رئیس جمهور حداکثر می‌ توانسته است نظارت رئیس جمهور را ابلاغ کند ولی نقش حقیقی ایشان به دلیل قرابت و نزدیکی به ایشان به روحانی طبیعی است که مدیران کشور نظر او را به عنوان نظر رئیس جمهور تلقی کنند. به نظرم جوابیه ایشان در مورد نقش نداشتن درماجرای بانک رفاه قابل پذیرش نیست. ایشان بر اساس ساختاری نقشی در بانک رفاه ندارد و اعضای هیات مدیره رئیس بانک را انتخاب می‌ کنند اما اعضای هیات مدیره نمی‌ توانستند برخلاف نظر حسین فریدون عمل کنند.
یعنی شما بر این باور هستید که ایشان از جایگاه خود سواستفاده می‌ کنند؟
بحث سواستفاده نیست. وقتی آقای روحانی به فریدون جایگاهی می‌ دهد که در همه جلسات حضور داشته باشند و در کنار دست رئیس جمهور بنشیند، ایشان به دلیل این همجواری قدرتی پیدا می‌ کند کسی توان مقابله با آن را ندارد. تمام مدیران کشور، وزرا، هیات مدیره بانک‌ ها و ... همیشه ایشان را کنار روحانی دیدند و این باعث می‌ شود جایگاه خاصی برای او تعریف کنند. او امر و نهی خود را به واسطه این جایگاه پیش می برد
- برخی به بهانه این ماجرا بر روی نام برادر رییس جمهور تاکید می کنند که این تلقی را ایجاد می کند که نوعی شبیه سازی با آقای مشایی ایجاد شود.
نه، اصلا این قیاس درست نیست. در مورد نقش مشایی در دولت گذشته اغراق شده است. در بسیاری از موارد خود من شاهد بودم که در انتصاب‌ ها و بسیاری از تصمیمات، نظر مشایی در دولت تامین نمی‌ شد. این یک فضا سازی بزرگ است. مشایی اصلا چنین نفوذی را در دولت سابق نداشت.
- ولی آقای مشایی تاثیر زیادی بر روی احمدی نژاد داشت. رئیس جمهور سابق در روز ثبت نام مشایی گفت" مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی".

نه این یک حرف مقطعی بود. این تعبیر نگاه به آینده داشت نه نگاه به حال و گذشته. به طور مثال به شما عرض کنم در ماجرای خانه سینما آقای مشایی دوسال با وزیر ارشاد مذاکره کرد تا مشکل حل شود ولی آقای شمقدری به عنوان معاونت سینمایی با این مسئله موافقت نکرد. تصویری که از مشایی در جامعه شکل گرفته بود مبتنی بر واقعیت نبود. ایشان به عنوان رئیس دفتر اختیاراتی داشت که در حوزه این اختیارات هم بسیار قوی عمل می‌ کرد اما خارج از این حوزه عمل نمی‌ کرد و اختیاری نداشت.
- در ماجرای برکناری آقای مصلحی اما گویا آقای مشایی نقش مهمی داشتند؟ گویا وزیر اطلاعات وقت به دلیل برکناری معاون خود که نزدیک به مشایی بود مورد قهر احمدی نژاد قرار گرفت.
بحث برکناری آن فرد در درجه دوم قرار دارد. در اصل بحث تمرد وزیر اطلاعات از دستور رئیس جمهور بود. آقای مصلحی یکی از معاونین خود را برکنار کرد و احمدی نژاد اعلام کرد با این تغییر مخالف است اما مصلحی تمرد کرد و دستور رئیس جمهور را قبول نکرد. آقای احمدی نژاد به ایشان گفت شما اهل تمرد هستید و چون من باید در پیشگاه مردم پاسخگو باشم نمی‌ توانم با شما کار کنم. وزارت اطلاعات با وزارت تعاون یا ورزش فرق می‌ کند و بر همه شئونات جامعه تسلط دارد و در تصمیم‌‎ سازی‌ ها و تصمیم‌گیری‌ ها ذی نفوذ است به خاطر همین احمدی نژاد بر روی این وزارت حساس بود.
- در آن زمان بحث خروج پرونده‌ ها از وزارت اطلاعات توسط آقای احمدی نژاد مطرح شد.
من از شما سوالی دارم. مگر خروج پرونده‌ های سری از وزارت اطلاعات جرم نیست؟ الان که دولت دست آقای روحانی است چرا وزیر اطلاعات علیه آقای احمدی نژاد به دلیل خروج پرونده ها اعلام جرم نمی‌ کند؟ نمی‌ کنند چون اتفاقی نیفتاده است. اگر یک برگ از اسناد وزارت اطلاعات از این وزارتخانه خارج شده باشد آقای علوی مکلف است اقدام و شکایت کند و در غیر این صورت باید در مورد عملکردش پاسخگو باشد.
- به سفرهای استانی فعلی احمدی نژاد برسیم. این سفرها مقدمه حضور ایشان در انتخابات سال آینده است؟
بینید آقای احمدی نژاد سفر استانی نمی‌ روند. سفر استانی تعریف خود را دارد. اتفاقی که الان در حال اتفاق است دیدارهای مردمی است که از جنس سفرهای استانی نیست. در شهرهای مختلف حجم زیادی دعوت از احمدی نژاد صورت گرفته است. ایشان حدود 500 دعوت رسمی از شهرهای مختلف دارند. او شخصیت محبوبی است و مردم و هیات‌ های مختلف برای مراسم خود از احمدی نژاد دعوت می‌ کنند. احمدی نژاد اگر بنای حضور در انتخابات را داشته باشد این قدر شجاعت، صداقت و جسارت دارد که صریح به مردم بگوید که برای تغییر در کشور در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا خواهد کرد. او اهل این نیست که خود را پشت سر برنامه‌ ها و یا سخنرانی‌ ها پنهان کند.
- این مسئله به خاطر این مطرح می‌ شود که آقای احمدی نژاد سه سال تقریبا سکوت کردند اما در سال آخر دولت شروع به سخنرانی کردند.
احمدی نژاد هنوز از فضای سکوت مدنظر شما خارج نشده است. درست است که حجم برنامه‌ ها در سال‌ های گذشته به این اندازه نبود اما ایشان در سال 92 هم برنامه داشت. نوع صحبت‌ های او سیاسی نیست و تمام مباحث او پیرامون انقلاب اسلامی و مبانی نظری آن است. او هیچ پاسخی به تهمت‌ هایی که در این سال‌ ها به او زده شده است را نداده است. روند سکوت او ادامه دارد.
- البته یک بار آقای روحانی را به مناظره دعوت کردند.
بله، این کار طبیعی بود. آقای روحانی در ماجرای گزارش 100 روز خود مباحثی را مطرح کردند که احمدی نژاد مجبور شد برای دفاع از دولت و همکارانش در دولت دهم و نهم اقای روحانی را به مناظره دعوت کند و بگوید آمارهای ارائه شده مبتنی بر واقعیت نبود. احمدی نژاد تنها رئیس جمهوری بود که بعد از پیروزی روحانی به مجمع تشخیص رفت و به روحانی تبریک گفت.
- بحث رد صلاحیت احمدی نژاد در این روزها مطرح است. آیا او پالسی و یا نشانه‌ ای در این مورد دریافت کرده است؟
اصلا. موضوع رد صلاحیت احمدی نژاد تنها یک شایعه سازی سیاسی است. اگر حسن روحانی تایید صلاحیت می‌ شود یقیننا بدانید احمدی نژاد به طریق اولی صلاحیتش تایید می‌ شود. این بحث برای برهم زدن فضای سیاسی کشور است و می‌ خواهند با این مسیر جلوی احمدی نژاد را بگیرند.
باید بگویم تنها کسی که می‌ تواند روحانی را شکست دهد احمدی نژاد است. او اگر نیاید روحانی قطعا رییس جمهور 8 ساله خواهد بود.
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

سید اصغر حسینی ( 1396-01-11 10:52 )
مملکت مشکلات زیاد داره نمونه اش بسیجه تنها نمونه بصیرت پیامبر اکرم است و بس . رهبرش انشالله درد جامعه را بایستی بداند. اینا حرف کتابهاست و بس .من دیگه واقعا سر در گم ماندم. اصلا من حرفهاتونه نخوندم و حوصله اینها را هم ندارم. ملت واقعا دغدغه دارند به این مسائل زیاد اهمیت نمی دهند.ددلنین گورونا را هم می گند و سر در گمند.

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی