کد خبر : 341             آخرین آپدیت : 1395-05-08 10:18:00          تعداد بازدید : 721

زنی که از ترس مرگ برای شوهرش زن گرفت

زن جوان با مراجعه به مطب پزشک وقتی فهمید دچار بیماری سرطان شده و مهلت چندانی برای ادامه زندگی با شوهر و فرزندانش ندارد تصمیم گرفت پیش از مرگ برای شوهرش همسری انتخاب کند تا سرپرستی دختر و پسرش را به یک هووی مهربان بسپارد. اما پس از یافتن زنی برای شوهرش سرنوشت، ماجرای شگفت‌ انگیزی را برایش رقم زد.
زن سرطانی بیمارستان مریض
زن جوان با مراجعه به مطب پزشک وقتی فهمید دچار بیماری سرطان شده و مهلت چندانی برای ادامه زندگی با شوهر و فرزندانش ندارد تصمیم گرفت پیش از مرگ برای شوهرش همسری انتخاب کند تا سرپرستی دختر و پسرش را به یک هووی مهربان بسپارد. اما پس از یافتن زنی برای شوهرش سرنوشت، ماجرای شگفت‌ انگیزی را برایش رقم زد.
به گزارش بامرام ، زن جوان که به همراه شوهرش پشت در بسته دادگاه خانواده مجتمع صدر به انتظار شروع جلسه محاکمه نشسته با چشمانی اشک‌ آلود زیر لب، خودش را به خاطر آوردن هوو برای خودش سرزنش می‌ کند و مرد سعی می‌ کند همسرش را آرام کند ولی موفق نمی‌ شود.
زن با لحن سرزنش باری به مرد می‌ گوید: اگر مرا دوست داشتی پیشنهادم را قبول نمی‌ کردی و زن نمی‌ گرفتی، حالا باید مهتاب را طلاق بدهی وگرنه روی خوش در زندگی نمی‌ بینی.
مرد به اعتراض می‌ گوید: من نه تو را طلاق می‌ دهم نه مهتاب را. وقتی اصرار می‌ کردم که لجبازی نکن و از خواستگاری دست بردار به خرجت نمی‌ رفت و پافشاری‌ می‌ کردی تا اینکه دو دستی زندگی من و بچه‌ هایمان را خراب کردی و حتی در حق همکلاسی‌ ات مهتاب و بچه تو راهی‌ اش هم ظلم کردی، حالا مرا کشیدی دادگاه که چه شود؟ چند بار به دست و پایت افتادم تا از زن گرفتن برای من بی‌ خیال شوی اما تو چه کردی حالا وقت عقب‌ نشینی است؟
ریحانه که آرام و قرار ندارد اشک می‌ ریزد و می‌ خواهد هر چه سریع‌ تر وارد دادگاه شود. در همین هنگام منشی شعبه 244 دادگاه خانواده مجتمع صدر نام زن و مرد را می‌ خواند و آنها را دعوت به حضور در دادگاه می‌ کند.
قاضی بهروز مهاجری در حالی که به اوراق پیش رویش نگاهی می‌ اندازد از آنها می‌ خواهد تا مشکلشان را شرح دهند. ریحانه 35 ساله _ با اشاره به پیچ و خم های زندگی‌ اش می‌ گوید: 14 سال پیش محمد به خواستگاری‌ ام آمد. از آنجایی که همکارم بود تا حدودی او را می‌ شناختم؛ جوان برازنده و باشخصیتی که در همان برخوردهای اول با خانواده‌ ام خودش را در دلشان جا کرد و ازدواج کردیم. چنان خوشبخت بودم که همه فامیل آرزوی چنین زندگی سرشار از شادی ما را داشتند. با به دنیا آمدن دختر و پسرمان خوشبختی‌ مان تکمیل شده بود تا اینکه با شنیدن یک خبر دنیا بر سرم خراب شد و مسیر زندگی‌‌ ام تغییر کرد. در حدود سه سال پیش دچار یک بیماری شدم و پزشک معالجم پس از چند آزمایش اعلام کرد مبتلا به نوعی سرطان هستم و مهلت زیادی برای ادامه زندگی ندارم.
شنیدن این خبر و دیدن جواب‌ های آزمایش‌ ها شوکه‌ ام کرده بود نمی‌ توانستم باور کنم که خوشبختی‌ ام به پایان رسیده و لحظات زندگی‌ ام مانند ساعت شنی هر ثانیه در حال تمام شدن است.
تا مدتی در خودم فرو رفته بودم و با هیچ کس حرفی نمی‌ زدم ولی یک روز به خودم آمدم و گفتم باید کاری کنم تا دختر و پسرم و همسرم که همیشه همدم و مونسم بوده‌ اند پس از مرگم آسیب نبینند، به همین خاطر پیشنهاد ازدواج دوم را به همسرم دادم که ای کاش لال می‌ شدم و هرگز چنین حرفی نمی‌ زدم.
مرد که برافروخته است رو به قاضی می‌ گوید: زندگی‌ ام را سیاه کرده بود جناب قاضی. بارها از او خواستم دست از رفتارهای بچگانه‌ اش بردارد ولی گوشش بدهکار نبود. می‌‌ گفت اگر مرا دوست داری باید هر چه می‌ گویم گوش کنی ولی هر چه می‌ گفتم بی‌ فایده بود و مجبورم می‌ کرد تا به حرفش گوش کنم و هنوز هم نمی‌ توانم ناراحتی‌ اش را ببینم ولی ... آن روزها رفتارش تغییر کرده بود در دنیای خودش بود و از همه حلالیت می‌ طلبید، زندگی‌ مان سرد و بی‌ روح شده بود و نمی‌ دانستم چه کنم؟
ریحانه ضمن سرزنش خود می‌ گوید: درست است آقای قاضی هر روز به محمد اصرار می‌ کردم تا در حضور من همسر دومش را انتخاب کند که بعد از مرگم مراقب او و مادر مهربانی برای فرزندانم باشد. شوهرم از رفتارهایم خسته شده بود ولی من مصمم بودم و وظیفه خودم می‌ دانستم که به فکر آینده زندگی خانواده و جگرگوشه‌ هایم باشم. با اینکه خانواده‌ هایمان بشدت با کار من مخالف بودند ولی من در تصمیمم جدی بودم. بین دوست و آشنا و فامیل می‌ گشتم تا زن وفاداری برای همسرم و مادر مهربانی برای بچه‌ هایم پیدا کنم تا اینکه در یکی از مهمانی‌ ها با همکلاسی‌ ام مهتاب روبه‌ رو شدم.
از آنجا که مهتاب را بخوبی می‌ شناختم نور امیدی در دلم تابید. او همانی بود که می‌ توانستم خانواده‌ ام را به او بسپارم. مهتاب مدیر یک مدرسه بود و با وجود داشتن خواستگارهای بی‌ شمار شوهر نکرده بود. رابطه‌ ام را با او بیشتر کردم و پس از مدتی برای اقامت در هتل مشهد دو بلیت خریداری کردم و از او خواستم مرا همراهی کند تا به گردش و زیارت برویم. مهتاب که از همه جا بی خبر بود با من به این سفر آمد و با یکی از سخت‌ ترین روزهای زندگی‌ ام روبه‌ رو شدم. برایم آسان نبود دو دستی زندگی‌ ام را که لحظه به لحظه برایش زحمت کشیده بودم به دست زن دیگری که قرار بود هوویم شود، بسپارم ولی چاره‌ ای نداشتم و به دلیل علاقه زیاد به محمد و عشق به فرزندانم خودم را کنترل کردم و با مهتاب حرف زدم.
ریحانه که با یادآوری خاطرات گذشته غم در چهره‌ اش موج میزد، ادامه می‌ دهد: در آن شب ماجرای زندگی‌ ام و تصمیمی را که داشتم برای مهتاب تعریف کردم و او که نمی‌ دانست زنی که می‌ خواهد برای همسرش زن دوم انتخاب کند من هستم با چنین تصمیمی بشدت مخالفت کرد و گفت به هیچ عنوان تصمیم درستی نیست و باید به آن زن گفت که چنین کاری نکند وقتی مخالفتش را دیدم ناگهان بغضم ترکید و با گریه و التماس همه ماجرا را برایش تعریف کردم و گفتم زنی که در جست‌ وجوی هوویی برای خود است خود من هستم.
باورش نمی‌ شد من او را برای همسرم خواستگاری می‌ کنم و از پیشنهادم بشدت ناراحت شد ولی وقتی حال و روزم را دید فرصت خواست تا در موردش فکر کند.
محمد حرف‌ های ریحانه را قطع می‌ کند و می‌ گوید: زندگی‌ ام را جهنم کرده بود وقتی از سفر آمد و ماجرا را برایم تعریف کرد همه بدنم یخ کرد، برایم آسان نبود که فکر کنم قرار است او را از دست بدهم و پس از سال‌ ها زندگی مشترک با زن دیگری ازدواج کنم ولی مخالفتم بی‌ فایده بود با اینکه مهتاب دختر برازنده و مهربانی بود راضی نبودم زندگی او را هم خراب کنم ولی از اصرارهای ریحانه عاصی شده بودم، طفلک دختر و پسرمان هم از رفتارهای ما گیج شده بودند و وقتی دیدم راهی ندارم به ناچار تسلیم شدم.
این بار ریحانه ادامه می‌ دهد: وقتی جواب مثبت را از هر دویشان گرفتم به تدارک مراسم عقدشان پرداختم. روز ها و شب‌ های سختی بود ولی هر روز که می‌ گذشت حس می‌ کردم به روزهای آخر عمرم نزدیک می‌ شوم، سکوت می‌ کردم و نمی‌ گذاشتم کینه در دلم ریشه کند سرانجام با برگزاری مراسم ازدواج همسرم با مهتاب همه‌ مان در کنار هم زندگی جدیدی را شروع کردیم. روزهای خوب و خوشی را کنار هم داشتیم.
گرچه واقعاً دیدن محمد در کنار مهتاب برایم راحت نبود ولی خودم خواسته بودم و نمی‌ توانستم زندگی را برای آنها زهر کنم حتی با بچه‌ هایم صحبت می‌ کردم تا مهتاب را قبول کنند تا اینکه کم کم رابطه‌ شان با مهتاب خوب شد. خوشحال بودم که توانسته‌ ام همه چیز را سروسامان دهم و خیالم راحت بود که پس از مرگم زندگی خانواده‌ ام از هم پاشیده نمی‌‌ شود ولی افسوس که سخت اشتباه می‌ کردم.
ریحانه ادامه می‌ دهد: یک سالی از زندگی مشترک با هوویم گذشت تا اینکه متوجه شدم او باردار شده است، تحمل این واقعیت خیلی برایم سخت بود سعی می‌‌ کردم خودم را با کارهایم سرگرم کنم ولی هزار فکر و خیال در سرم بود تا اینکه در ادامه آزمایش‌ ها نزد پزشک‌ معالجم رفتم اما او من را به یک پزشک دیگر معرفی کرد. در دلم غوغایی برپا شده بود می‌خواستم بدانم فاصله‌ ام تا مرگ چقدر است پزشک متخصص پس از انجام چند آزمایش ‌از من خواست نزدش بروم تا خبر مهمی به من بدهد. با بدنی لرزان راهی مطب دکتر شدم و وقتی نتیجه آزمایش را داد انگار گوش‌ هایم نمی‌ شنید و شوکه بودم. دکتر چند بار تکرار کرد و گفت: «شما هیچ بیماری خاصی ندارید و مبتلا به بیماری لاعلاجی نیستید آزمایش‌ های قبلی به اشتباه سرطان را نشان داده است» .
با شنیدن حرف‌ های دکتر به جای خوشحالی غمی به دلم نشست. این بار مرد روبه رئیس دادگاه می‌ گوید: جناب قاضی از آن پس ریحانه هر روز دعوا و جنجال راه می‌ انداخت و به مهتاب بیچاره طعنه می‌ زد من هم مجبور شدم به ناچار برای امنیت مهتاب خانه جداگانه‌ ای فراهم کنم ولی هرگز وجدانم اجازه نمی‌ داد از او جدا شوم، ریحانه باید فکر همه چیز و همه احتمالات را می‌ کرد باید احتمال می‌ داد اگر زنده بماند تحمل این وضع را خواهد داشت یا نه؟ خودش با اصرار مراسم عروسی ما را تدارک دید و حالا چطور زن بی‌ گناه را طلاق بدهم و آواره‌ اش کنم. خوشحالم که ریحانه بیماری ندارد و آزمایش‌ ها اشتباه بوده ولی نمی‌ توانم چشمم را به مهربانی‌ های مهتاب ببندم در حالی که منتظر تولد فرزندش هستیم. من نه حاضرم مهتاب را طلاق بدهم و نه از ریحانه جدا شوم ولی او هر لحظه ما را تهدید می‌ کند و می‌ گوید اگر مهتاب را طلاق ندهم خودش را می‌ کشد. آقای قاضی شما بگویید چه کنم؟
ریحانه با چهره‌ ای برافروخته در جواب شوهرش می‌ گوید: من طاقت این زندگی را ندارم نمی‌ توانم آنها را کنار هم ببینم. من اشتباه کرده‌ ام و تاوانش هر چه باشد می‌ دهم ولی باید بین من و مهتاب یکی را انتخاب کند اگر می‌ خواهد با مهتاب باشد باید همه حق و حقوق و مهریه‌ ام را بپردازد و طلاقم دهد در غیر این صورت من هم نمی‌ توانم حضور هوو را در زندگی‌ ام تحمل کنم.
قاضی بهروز مهاجری با شنیدن گفته‌ های این زوج احساس می‌ کند با پرونده عجیبی روبه‌ رو است و گرفتن تصمیم درباره این ماجرا هر چند مشکل به نظر می‌ رسد ولی پرونده را در دستور کارش قرار می‌ دهد تا پس از بررسی‌ های لازم، رأی صادر کند.

منبع: روزنامه ایران

مطالب مرتبط: جای خواب برای زنان قهر کرده از خانه : تماس با سامانه 123
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی