کد خبر : 336             آخرین آپدیت : 1395-04-16 14:29:00          تعداد بازدید : 5390

عوارض کاشت ناخن و راه های پیشگیری

کاشت ناخن طراحی ناخن زیبا عوارض کاشت ناخن
این روزها در تمام بروشورهای تبلیغاتی آرایشگاه‌ ها، بخشی به کاشت ناخن اختصاص دارد که هزینه آن، بسته به محل جغرافیایی سالن‌ های آرایش هزینه‌ ای حدود ۷۰ هزار تومان در قسمت‌ های شمالی تا ۳۰ هزار تومان در بخش‌ های مرکزی شهر است.
این هزینه تنها صرف یک دوره کاشت ناخن می شود و هر دو هفته یک بار به تناسب بلند شدن ناخن‌ ها لازم است که ترمیم انجام شود. قیمت ترمیم این ناخن‌ ها هم از ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان است که به میزان رشد ناخن‌ ها بستگی دارد.
علاوه بر پُرهزینه بودن، کاشت ناخن در زمانی حدود ۲ ساعت انجام می‌ شود. برای این منظور سطح ناخن به وسیله سوهان‌ های برقی تراشیده می‌ شود تا جایی که تنها لایه بسیار نازکی از ناخن باقی بماند. علت این تراشیدن این است که وقتی از ژل یا پودرهای مخصوص برای فرم دادن به ناخن استفاده می‌ کنند، ظاهری برجسته نداشته باشد.
ناخن‌ های کاشته شده در مواردی که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نیستند و به اصطلاح عامه «خوب کاشته شده‌ اند»، خطرناک‌ ترند و در صورت شکستن ناگهانی، آسیب جدی‌ تری را برای فرد به دنبال دارند، چرا که مواد مصنوعی مورد استفاده برای کاشت ناخن بر روی لایه‌ای متشکل از یک ردیف سلول، چنان محکم چسبیده‌ اند که اگر در اثر ضربه یا کشیدگی ناگهانی بشکنند یا کنده شوند، بافت زیر ناخن شامل پوست، گوشت و عروق نیز همراه با آنها جدا می‌ شود و آسیب های جدی را به وجود می‌ آورد.
ناخن در کاشت هیچ آسیبی نمی‌ بیند زیرا تا وقتی که ناخن رشد می‌ کند و فرد احتیاج به ترمیم پیدا می‌ کند یعنی ناخن سالم است و رشدش متوقف نشده است. در بعضی مواقع کاشت برای کسانی که عادت به‌ جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می‌ شود زیرا به دلیل بدمزگی مواد و کنده نشدنش این عادت از سر آنها می‌ افتد. چسب ناخن حساسیت‌ زا نیست اما ممکن است برخی به مواد کاشت حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آنها دچار اگزما می‌ شود و باید هرچه سریع‌ تر کاشت را بردارند.
دکتر کامران بلیغی، متخصص پوست و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌ گوید: «استفاده از ناخن‌ های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال خواهد داشت.
همچنین، کاشت ناخن‌ های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (اُنیکولیز) می‌ شود.»
دکتر نیلفروش زاده، متخصص پوست و مو نیز معتقد است: «استفاده طولانی مدت از ناخن‌ های کاشته شده ی یک بار مصرف گرفته تا ناخن‌ های کاشته شده می‌ تواند باعث واکنش‌ های دردناک و شدید شامل عفونت پوست اطراف ناخن‌ ها و شل شدن ناخن‌ ها شود.
خانم‌ هایی که از ناخن‌ های مصنوعی و کاشته شده برای زمان طولانی استفاده می‌ کنند، ممکن است مشاهده کنند که ناخن‌ های طبیعی آنها نازک‌ تر و مات‌ تر شده است و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می‌ شوند. اگر اصراری برای استفاده از ناخن‌ های مصنوعی وجود دارد، این ناخن‌ ها باید هر ۳ ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن‌ های طبیعی استراحت کنند.»
برای درمان عفونت های قارچی حاصل از کاشت ناخن از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود اما گاهی ریشه ناخن به حدی آسیب می بیند که شکل طبیعی ناخن به طور کامل از بین می رود .
دکتر صداقت‌پیشه، متخصص پوست و مو
چرا کاشت را توصیه نمی‌ کنم؟

مهم‌ ترین و شایع‌ ترین مضرات کاشت ناخن حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده قالب کاشت ناخن است یکی دیگر از آسیب‌ ها این است که وقتی افراد کاشت ناخن دارند و می‌ خواهند یک شی‌ء را بلند کنند به دلیل بلند بودن ناخن و فاصله‌ ای که از سطح سر انگشتان دارد باعث می‌ شود ناخن به سمت عقب برگردانده شود، این اتفاق در ناخن‌ هایی که کاشت ندارند اما بلند هستند هم اتفاق می‌ افتد و در نهایت به بیماری به نام جدا شدن ناخن از بستر منجر می‌ شود.
گاهی وقت‌ ها قالب کاشت ناخن کامل پوشیده نمی‌ شود و به اصطلاح هوا می‌ گیرد و همین مسئله باعث می‌ شود بین ناخن‌ ها جرم تشکیل شود که در طولانی‌ مدت رنگ ناخن‌ ها را تغییر می‌ دهد.
چه افرادی اصلا ناخن نکارند
به کسانی که بیماری عفونی و قارچی دارند توصیه می‌ شود که کاشت انجام ندهند چون این کار باعث می‌ شود فرد پیشرفت بیماری خود را از چشم دور کند. کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند و سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند و چون آنها خودشان مستعد تمام بیماری‌ های ناخن هستند، با این کار بیماری را تسریع می‌ کنند.
کاشت ناخن در چه حالتی خطرناک است؟
از نگاه کلی تفاوت خاصی وجود ندارد اما ناخن‌ ها‌ی پا به دلیل اینکه در بیشتر روز در یک فضای بسته هستند، آسیب‌ پذیرترند. رعایت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌ تواند خطرناک‌ تر باشد.
تنها در این موارد ناخن بکارید
کاشت ناخن تا حد امکان توصیه نمی‌ شود مگر در مواقع خاص مثل کسانی که ناخن‌ شان عیب دارد، یعنی ناخن هایی که به‌ طور ژنتیک ایراد دارند و ظاهر خوبی ندارند آن هم به صورت مقطعی و با رعایت تمام نکات ایمنی و بعد از امتحان کردن تمام موارد ایمنی و جواب نگرفتن.
نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن
با اجسام آلوده تماس نداشته باشید، مراقبت کنید تا ضربه به ناخن‌ های‌تان نخورد و در کارهای روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب تا حد امکان از دستکش استفاده کنید.
مراقب آلرژی باشید
هیچ تفاوتی در نوع کاشت وجود ندارد فقط ممکن است اندازه حساسیت‌ ها به مواد در افراد متفاوت باشد که در این‌صورت آن موردی که کمتر حساسیت‌ زاست ارجحیت دارد اما در اصل هیچ تفاوتی ندارد.
پیشگیری کنید
راه‌ های درمان بستگی به نوع آسیبی دارد که به ناخن‌ ها می‌ خورد. اگر ناخن‌ ها عفونت کنند با آنتی‌ بیوتیک‌ ها و موارد لازم درمان صورت می‌ گیرد. اگر جرم به‌ وجود بیاید، باید جرم‌ ها برداشته شوند. در مورد جدا شدن ناخن از سطح هم درمان به این‌صورت است که ناخن باید از جا در آورده شود.
اگر در مراحل اولیه درمان صورت گیرد ناخن مجدد رشد خواهد کرد اما اگر زمان زیادی گذشته باشد زیر ناخن پوسته‌ هایی تشکیل می‌ شود که دیگر مانع از چسبیده شدن ناخن به پوست می‌ شود. اما شرط عقل این است، که قبل از بروز مشکل به فکر پیشگیری باشید.
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی