کد خبر : 328             آخرین آپدیت : 1395-05-08 10:19:00          تعداد بازدید : 541

انتشار عکس بیماران زن توسط پزشک جراح

زن جوانی با شکایت خود از انتشار دهها مورد تصاویر نامناسب گرفته شده از بیماران زن قبل و بعد از عمل زیبایی ، در کانال و گروه تلگرامی توسط یک متخصص زیبایی پرده برداشت.
اوایل هفته گذشته یک زن جوان در حالی که برگه شکایتی در دست داشت با مراجعه به دادسرای ویژه جرایم رایانه  ای مشهد مدعی شد تصاویر نامناسبی از وی در اقدامی غیر اخلاقی و غیر شرعی توسط یک دکتر متخصص زیبایی منتشر شده که این اقدام جراح زندگی اش را خراب کرده است .
به گزارش بامرام ، زن جوان در توضیح این مسئله به بازپرس جاویدنیا گفت: چند ماه پیش برای انجام یک عمل زیبایی به سراغ این متخصص در مطبش رفتم و قرار شد پس از انجام معاینات مورد عمل جراحی قرار بگیرم. موعد عمل فرا رسید و من برای بیهوشی قبل عمل آماده می  شدم که پزشک مذکور از من خواست تا قبل از انجام عمل از بدنم عکس  هایی را تهیه کند. در حالی که این متخصص زیبایی مدعی بود که این موضوع یک روند طبیعی برای مقایسه تغییرات حاصل شده پس از عمل است! با گوشی تلفن همراهش عکس  هایی را از بدن من تهیه کرد. مدتی که از انجام عمل زیبایی گذشت و من از نتیجه آن رضایت نداشتم  اعتراض خودم را به ایشان اعلام کردم و پس از آن آقای دکتر عکس  های من را به عنوان نظرخواهی از دیگر اعضای گروه در گروه تلگرامی  اش منتشر کرد. زن جوان در حالی که مستنداتی از ادعاهای مطرح شده  اش علیه متخصص را هم به همراه خود آورده بود خواستار برخورد قانونی با پزشک متخلف شد.
با ارجاع شکوائیه به پلیس فتا و بررسی  های کارشناسان آن پلیس مشخص شد که متخصص زیبایی یادشده اقدام به ایجاد یک کانال و یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام نموده است و به منظور تبلیغ کار خود عکس  های قبل و بعد از عمل تهیه شده از بیماران مختلف را به گونه  ای که هویت بیمار مشخص نباشد، در کنار هم قرار داده و با ویرایش و پوشاندن کامل و یا ناقص اندام خاص افراد با قید شماره و آدرس مطب آن عکس  ها را در کانال و گروه حدودا 350 نفره خود به صورت عمومی منتشر کرده است و متأسفانه این امر مورد اعتراض بیماران نیز قرار نگرفته است. چنانکه شاکی پرونده نیز قبلا از انتشار عکس ناشناخته اما نامناسب خود رضایت داشته است اما زمانی که در گروه ابراز نارضایتی می نماید، دکتر مزبور عکس وی را مجددا برای نظرخواهی منتشر می کند که منجر به افشای هویت صاحب عکس می شود و به این دلیل از این اقدام دکتر شکایت می کند. در ادامه با تکمیل تحقیقات قضایی و جمع آوری مستندات کافی پزشک متخلف به اتهام انتشار عکسهای غیراخلاقی و تصاویر خصوصی شاکی به دستور بازپرس ویژه جرایم رایانه ای مشهد تحت تعقیب قرار گرفت و مأموران پلیس فتا در اقدامی به موقع، با مراجعه به مطب موصوف گوشی و سیستم  های رایانه  ای مورد استفاده در این بزه را توقیف نمودند . در ادامه پزشک نیز با حضور در شعبه ویژه جرایم رایانه  ای مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفت و ضمن اقرار به اشتباهات خود و ابراز ندامت و پشیمانی و عدم اطلاع دقیق از مقررات قانونی با قرار تأمین دویست میلیون ریالی تا رسیدگی نهایی آزاد شد.
بازپرس جاویدنیا ضمن هشدار به پزشکان متخصص زیبایی در این زمینه اظهار داشت: ممکن است پزشکان محترم در کلاس  های دانشگاهی یا کتب درسی یا در زمان درمان یا عمل جراحی مجبور باشند بیمار را در وضعیت نامناسبی ببینند، اما در همان موارد نیز فتاوای شرعی تصریح دارند که فقط باید به حد ضرورت اکتفا کنند. در مورد عمل  های زیبایی نیز چنانچه عکس گرفتن برای پرونده پزشکی بیمار و امکان بررسی ادعاهای بعدی بیمار ضرورت داشته باشد، اولا عکس باید فقط از اندام عمل شده و با پوشاندن بقیه بدن تهیه شود و به گونه  ای باشد که هویت بیمار در عکس مشخص نباشد نه اینکه عکس کامل از بدن بیمار تهیه شود و بعدا ویرایش شود، ثانیا تمامی اقدامات باید بارضایت بیمار باشد .
جاویدنیا با تأکید بر ضرورت سالم  سازی فضای مجازی تأکید کرد: استفاده از عکسهای خاص و نامناسب بیماران برای تبلیغ در فضای مجازی ولو به صورت ناشناخته ممنوع است و با پزشکان متخلف برخورد قانونی جدی خواهد شد و در صورت تکرار لغو پروانه پزشکی آنان را نیز به دنبال خواهد داشت. بیماران نیز توجه داشته باشند که غیر از مسئولیت شرعی در رعایت ضرورت مراجعه به پزشکان متخصص مرد یا حتی زن در خصوص اندام خاص خود و صرفنظر از احتمال بسیار بالای افشای اینگونه عکسها در فضای مجازی و بی فایده بودن افسوس بعد از آن، چنانچه به انتشار عکسهای غیراخلاقی از خود حتی به صورت ناشناس رضایت دهند، خود نیز به عنوان معاونت در جرم قابل تعقیب خواهند بود.
مطالب مرتبط: جای خواب برای زنان قهر کرده از خانه : تماس با سامانه 123
از کدام شهر هستید و نظر شما در مورد این خبر چیست ؟ اگر اطلاعات تکمیلی دارید با دیگران در میان بگذارید

پشت پرده خوردن شارژ مردم توسط ایرانسل : شرکت های مبتنی بر محتوا
محصولات 5040 واقعیت ، تبلیغات یا کلاهبرداری ؟ نظرات خریداران قبلی
جزییات حادثه تور چال کندی ( دره کول خرسان ) دزفول و غرق در رودخانه دز
گزارش وضعیت موسسه ثامن اهواز + نظرات سپرده گزاران
نقش یگان رهایی گروگان ارتش در حمله داعش به مجلس ( تیپ 65 نوهد)
فیلم حمله داعش به مجلس از دوربین مداربسته ( همه فیلم ها )
آسان ترین راه ساخت نظر سنجی در تلگرام + ربات ووت ( vote )
کمک مالی به اقشار کم درآمد سال 96
نکات کلیدی و هرآنچه باید قبل از آزمون رانندگی شهر بدانید + ( قبولی صد در صد )
چگونه از واتس اپ در مرورگر استفاده کنیم؟ استفاده از واتس اپ بدون نصب کردن
بهترین نرخ سود بانکی در سال 96 کدام است؟
بحران در موسسه آرمان ایرانیان اهواز ( موسسه توسعه )
رابطه و قتل 7 زن با کمک همسر در رشت
ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و هاست
آموزش ایمیل ساختن در گوگل ، چگونه جیمیل بسازم؟
تفاوت گواهینامه پایه یک و دو و سه + شرایط اخذ گواهینامه
آموزش غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی و پولی
مراحل انتقال دامنه nic ir
سوال در مورد ورشکستگی موسسه کاسپین + نظرات سپرده گذاران
ساختمان بزرگ پلاسکو در تهران آتش گرفت و فرو ریخت
دانشگاه جهاد در روز سه شنبه 21 دی ماه تعطیل میباشد
دانشگاه آزاد و دانشگاه سما سه روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصویری از منزل هاشمی در جماران بعد از فوت ایشان
تجمع مردم تهران برای وداع با پیکر هاشمی رفسنجانی در جماران
اعلام 1 روز تعطیل به علت فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سه شنبه
گزارش تکمیلی از فوت هاشمی رفسنجانی در تهران
معرفی کانال تلگرام سالن های زیبایی اهواز
تجاوز به دختر 17 ساله توسط برادر ناتنی
شربت درمان سرطان هراتی
تعرفه قیمت پست پیشتاز و سفارشی سال 96 یک گرم تا 25 کیلو
ویروس جنسی خطرناک عامل سرطان دهانه رحم
وحشتناک ترین بیماری های جهان
تبلیع خلاقانه ماشین گلف با ایده از داعش و عملیات انتحاری + فیلم
فیلم آتش زدن یک بیمار به صورت زنده به دلیل اختلاف شخصی
فیلم رقص زنان در استقبال از روحانی